Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Preco som prestal pouzivat UBNT a zacal Mikrotik

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Re: Preco som prestal pouzivat UBNT a zacal Mikrotik

Příspěvekod midnight_man » 9 years ago

jooo t oby som chcel vidiet to hodne zarušene prostredie ked ti tam ide 195mbps..... zase odtial potial ludia :)
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

to bude asi link speed nez real speed a votavene na max :D
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
divizna
Příspěvky: 371
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Praha

Příspěvekod divizna » 9 years ago

Link na 650 metru, docela zaruseno, anteny JRC24EX-MIMO, tx power nastaven na rocketu na 7 dBm.
Přílohy
rocketac.jpg
rocketac.jpg (93.07 KiB) Zobrazeno 4393 x
bwtest.jpg
bwtest.jpg (58.45 KiB) Zobrazeno 4393 x
0 x

mashinepistole2
Příspěvky: 783
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mashinepistole2 » 9 years ago

rado3105-

No ja ti neviem ale sral som sa dost s 911 a nejako som stratil doveru v MK , stale tomu zajebavalo , dal som nanobeam a je pokoj . Par dni do zadu som skusal dat namiesto 450G 850Gx2 v domneni lepsieho vykonu , ale co sa nestalo 450G rychlost 90mega a 850Gx2 13mega , neviem co to za hovna vypusta mikrtik v poslednej dobe ...
0 x

mashinepistole2
Příspěvky: 783
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mashinepistole2 » 9 years ago

divizna píše:Link na 650 metru, docela zaruseno, anteny JRC24EX-MIMO, tx power nastaven na rocketu na 7 dBm.



Btest je btest ale realita je niekde inde , mam taky pocit ze btest je schvalne nejako posahany aby zobrazoval vyssie hodnoty ako cez spoj realne pretecu ... Premna je podstane aby net isiel rychlo ludom nie aby btest meral fiktivne hodnoty ...
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

mashinepistole2 píše:450G rychlost 90mega a 850Gx2 13mega

Chyba mezi klávesnicí a židlí?
0 x

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 9 years ago

mashinepistole2 píše:Btest je btest ale realita je niekde inde , mam taky pocit ze btest je schvalne nejako posahany aby zobrazoval vyssie hodnoty ako cez spoj realne pretecu ... Premna je podstane aby net isiel rychlo ludom nie aby btest meral fiktivne hodnoty ...
Spis naopak, btest udela test mezi bodem A a bodem B, nic vic, a to je presnejsi mereni (kdyz pominu vykonovy limit daneho zarizeni pri testu).

Kdyz projizdis jakykoli web, nebo zkousis speedtest na cemkoli, neotevre se 1 connection na jednu IP/web, nenatahne si obsah a nevyplivne ho u klienta, ale otevre se 1 a vic spojeni na danou webovou stranku, na kazdy resource, ktery si potrebuje nacist a dalsich 20 connections ruzne po svete, nacitaji se ti srajdy ze vsech koutu sveta, treba jen blbe bannery, ktere jsou hostovane na jinem kontinentu, scripty, ktere cekaji jeden na druhy a kazdy je nekde uplne jinde, timeouty elementu, ktere se nepodarilo nacist nebo zpracovat, protoze klientsky komp je pomaly, nebo jim nacteni trva z nejakeho duvodu dlouho apod., dohromady to udela znatelne zdrzeni a to je "realna rychlost internetu" pro uzivatele, ale nema nic spolecneho s rychlosti tve site. Pak ti zakaznik breci, ze mu to jede nahovno a ty pritom na spojich meris dobre hodnoty a divis se jak je to mozne, kdyz mas 50M a odezvy 15ms uplne vsude. Jenze mezi klientem a tim co chce je jeste miliarda dalsich zdrzovatek, ktere neovlivnis a prave btest apod. prime testy ti reknou jak na tom doopravdy jsi.

Nikde, kde nemas z bodu A do bodu B kontrolu nad vsemi aktivnimi prvky v siti nikdy nezmeris opravdovou rychlost, protoze proste nevis, jak, kdo a co vsechno cestou data zpracovava a zdrzuje.
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 9 years ago

Hoši nezlobte se na mě, ale podle mě je prasečina na páteř, kde potřebujete tahat 100Mb + dávat jaký koli "wifi "rádio prostě na takový místo patří pořádnej spoj (ať už Racom, Alcoma, Summit, Orcave, nebo klidně Airfiber)
My každopádně pracujeme takovýmto směrem.
Chápu přemýšlení o nějakém špičkovém vytížení k 80Mb, kde běžně bude lítat 30 - 40 ale jak má někde jet dlouhodobě nad 50Mb, dějme tomu od 100 klientů tak pokud chcete udržet dobrou odezvu u klientů, tak to řeší jedině FDD spoj.

Já mam na jednom spoji cca 1km dvě JRC EX 24 s MK 711G a ani na Btestu nedam stabilně víc jak 50Mb je to na kopci a chytá to teda dost bordelu i z 20 - 40km vzdálených měst, ale je to tak nějak hranice. Rockety jsme nezkoušeli... síť jedeme 99% Wifi na UBNT občas nějaká páteř pokusně udělaná právě na MK.
Dále jedeme jednu oddělenou lokalitu kompletně jenom na MK. A ze Zkušeností, které jsme při tom zatím nasbírali si troufám konstatovat, že nevidím téměř žádné rozdíly mezi celkovou propustností MK, nebo UBNT = nechápu jistou nevraživost mezi jednotlivými zastánci :-D
Každopádně kvalitní síť postavíte stejně jedině na FDD páteřích. (což je samozřejmě silně o penězích)
Např. jsme ztratili klienta kvůli tomu, že mu párkrát za den z mě nepochopitelných důvodů spadla VNP co měl do práce.celá trasa k němu byla 3 přeskoky UBNT wifi + vysílač, vše na UBNT routováno, další byl skok 10G FDD a 10G FDD a to byl náš hlavní bod s dostatečnou kapacitou a odezvami do internetu 5ms. (klient odešel ke konkurenci, která jede na MK a prý už mu to funguje OK)
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 9 years ago

zajímalo by mě, jak může někdo v ubnt síti srovnávat rychlost s rychlostí v mk síti když ubnt síť nemá možnost testovat tcp rychlost... tim to neber nějak špatně ale spíš jako obecný fakt.

Mnohem příhodnější by byla otázka typu "proč na 20MHz 2x2 v ptmp jedou klienti více méně s maximálkou 40Mbit tcp i když parametry všech klientů jsou naprosto výborné a rušení žádné.... přitom ptp spoje dokáží s touto konfigurací jet kolem 100Mbit reálné rychlosti ale klient v ptmp toto nedokáže ačkoliv dříve nebyl žádný problém pro jednoho klienta dosahovat téměř maxima rychlosti (30Mbit na 802.11a "54Mbit rate" + nstreme) což dneska dosahujeme taky ale máme k tomu 144Mbit rate ale reálná rychlost se nikam neposunula nebo jenom ve vyjímkách či slabému procentu klientů na ptmp"
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 9 years ago

Většinou mám teď na hodně sajtech MK jako router, který tam routuje a tu rychlost pak testuju Btestem na ten touter z IGW... u klientů to beru podle toho když je připojujeme a normálně speedtestem testnu rychlost, jinak se to u UBNT relevatně fakt nedá zjistit....
ale tady jsme řešili spíš páteře a tam jak řikam... bavim se hlavně o APčkách, kte je za UBNT VDWS bridge radiem MKčko...
myslim si že to může bejt způsobený především použitými nekvalitními anténami... mohlo by bát zajímavé použít JRX EX mimo ke klientovi a jako sektorku dát UBNT sektor... takhle připojit deset klientů a sledovat rychlosti na jednom sajtu použít UBNT na druhym MK a vidělo by se.... myslim, že rychlosti by šli i rychleji než těch 30 - 40Mb
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 9 years ago

To mi přijde divné. Taky pozoruji na Tiku problém s tím, že udělám nový sektor, koupím sektor s kovovým boxem, rušení žádné. Nepřepálené výkony, přípojky PAR24-MIMO nebo JC-220 MIMO. Všude RB911 a vysílač RB912. Signály dle kalkulačky přesné. Pokud připojím prvního klienta, tak je rychlost reálná na speedtestu 85Mbit HD, 95Mbit při BTestu na interfacu. Připojím druhého třetího a najednou měřím jen 60-70Mbit... čím to je? Copak to TDMA prostě snižuje čas který daný klient má pro obsloužení i když nepoužívá net? Nějak to nechápu jak se to chová když netahaj všichni, ale jsem k tomu skeptickej. Nehledě toho když je někde 15-20ms do netu, tak si takových rychlostí ani moc neužije, protože speedtest je línej vyjet tak vysoko. To chápu proč, ale vadí mi to taky.

Na spoj nad 100Mbit nemá wifi co dělat, stejně to nechodí jak pořádné radio a kdo říká že mu to stačí tak akorát němá na to radio a tudíž by neměl nabízet takové rychlosti, aby kur... pásmo jiným protože nad 100 potřebuje 40Mhz, nedejbože víc. Nebo mám jen já pocit, že každý kdo vytáhne anténu na střechu má pocit že je v éteru sám?
Naposledy upravil(a) dagus dne 30 Dec 2014 20:08, celkem upraveno 1 x.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

cez ssh ide na ubnt iperf (cize z klienta na ap) .... vlastne jeden z mnoha dovodov preco sme presli na mikrotik bol aj btest..ktory mikrotik pokaslal po verzii 6.20 a uz to neplanuju riesit /Komunikoval som priamo s podporou MK/. Odporucali mi traffic generator, kde nakoniec vysvitlo, ze tam nejde tcp...jedine ze sa tam injekuje ipcap...co sa mi nejako nepodarilo...
...naopak skusal som iperf na mk a vyzera ze to funguje spravne ako ma....planujem to testovat z linuxoveho servera, kde by sa urobil nejaky bash skript, ktory by sa prihlasoval do roznych zariadeni a testoval by v urcite hodiny priepustnosti - sucasne by sledoval interface na mikrotiku a po pade pod urcitu hodnotu by poslal email a sms (podobne to mame robene na mikrotikoch, ale je to funkcne len do 6.20 a nefunguje to taktiez na 750/450series vratane G....dovod nevedno...
taktiez mikrotik neplanuje implementovat iperf a teda nic funkcne na tcp v mikroitku nebude
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 9 years ago

Pratele co pouzivate jako AP na sektor pro klienty Nanobeam M5 a Powerbeam M5? Nejak v nabidce postradam zarizeni, ktere by tyto hladove klienty ukrmilo.
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 9 years ago

RocketM5 a pak UBNT 90°Rocket kit sektorku buď 16 nebo 17 dBi. Ale Powerbeam ještě v síti nemáme.
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 9 years ago

Striker píše:RocketM5 a pak UBNT 90°Rocket kit sektorku buď 16 nebo 17 dBi. Ale Powerbeam ještě v síti nemáme.


Ale ja jsem se prave ptal na AP, ktere by vyuzilo moznosti novych Powerbeamu a Nanobeamu, jako treba maximalni linkova rychlost u RocketuM5 je pri 20MHz 130Mbps, ale beamy umeji 144Mbps.
0 x