Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

EdgeSwitch

Problematika Ubiquiti hardware.
rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: EdgeSwitch

Příspěvekod rouchi » 9 years ago

Zdravím chlapi poradí mi někdo jak z edge switche udělat "dva oddělené switche"
snažil jsem se to udělat pomocí Vlan, resp mám to tak ale v reálu při neighborts vidím, že provoz prostě oddělený není.
poradí mi někdo jak na to ? to nastavení mi nepříjde úplně přehledné.
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

No já ti nevím ... přesně k tomuto důvodu byly VLANy vymyšleny.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 8 years ago

Koušou se Edgeswitche ve venkovních krabicích víc než Toughswitche?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Asi jo. Nám se venku ToughSwitch ještě nekousnul.
Pár jich odešlo, ale s podivem ani jeden nebyl venku ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 8 years ago

Mluvis o edgeswitchy?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Ptáš se, jestli se EdgeSwitch kouše víc, jak ToughSwitch. Odpovídám, že ano, neboť TougSwitch se nám nekouše, takže je vysoká pravděpodobnost, že EdgeSwitch bude horší.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 8 years ago

Rozumím tomu tak že žádný Edgeswitch nasazen venku nemáš?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Ne. Nejsem si zrovna jistý (podle datasheetu rozhodně ne), že je to dobrý HW pro "venkovní" prostředí. Na rozdíl od ToughSwitch.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 8 years ago

OK, objednal jsem navenek další.
0 x

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 7 years ago

My těch switchů máme na síti asi 8, jak ve venkovních rozvaděčích tak uvnitř a zatím se nám žádný neseknul, jsou místa kde přes ně teče i přes 200Mbps
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 7 years ago

ludvik: odpověď hodná Sherlocka Holmese :))

Mám zatím 2 (8 port) ve venkovní krabici a zatím v pohodě, uvidíme v létě. U edgeswitche mi trošku vadí automatická detekce poe 48V, byl bych radši, kdyby se to tam dalo nastavit napevno. Zkoušel jsem 2 jednotky summit SDV, jedna z nich jela v pohodě, druhá se ani nezapla. Přitom pokud je zapojím na ubnt poe zdroje, obě jednou normálně.

ToughSwitch mám 1, ale nenasadil jsem ho, protože mi tuhnul i doma pod stolem :) Aktuálně ho používám jako multifunkční poe zdroj, při nastavování všeho možného co pak nasazuju.
0 x

nikim007
Příspěvky: 61
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod nikim007 » 7 years ago

to je dobrý :-), přesně takto ten ToughSwitch taky na stole používám jako "multifunkční poe zdroj pro nastavování všeho možného", protože venku zlobil
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Kdo používáte Edgeswitche s PoE, jak je to se spolehlivostí/záseky atd.? Rád bych na pár AP nasadil 24p a 48p verze. Ušetřilo by to hromady místa v rozvaděči a drátovačku s PoE panely.
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

Petr Bačina píše:Kdo používáte edgeswitche, jak je to se spolehlivostí/záseky atd.? Rád bych na pár AP nasadil 24p a 48p verze. Ušetřilo by to hromady místa v rozvaděči a drátovačku s PoE panely.

Bez problemu pozivame 16 portove. Napají mix ubnt a profi spoje a bez problemu a bez zaseku na půdach.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

24p Lite (bez POE) v pohode, uz tak 1.5r bez zaseku na hlavnom bode. Teraz pouzivame hlavne tie male 8port s POE a tiez bez problemov, napajam to zalohovanymi 48V DC
0 x