Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Oprava odpaleneho ethernetu

Problematika Ubiquiti hardware.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Re: Oprava odpaleneho ethernetu

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Viktor Novotný píše:upload probehne vzdy, jen pokud je flash KO tak po rebootu to zase blika stejne jako by to cekalo na novy load obsahu

OK, dík, to by chtělo rozpitvat blíže:
- pokud je vadný CPU, upload dle mého tutově neproběhne, navíc mám pocit, že CPU je spojeno i s Ethernetem
- pokud je vadná fleška, upload neproběhne (pokud je má teorie správná, že str. kód tftp je ve flešce)
- doporučovaná výměna flešky asi není bez problémů, dát tam novou z krámu asi nepůjde nebo ano? Kde by se pak vzal ten kód?
- důležité nyní je, (pro postup výzkumu), zda dobrý modul odpojený od hlavní desky naběhne (LED neblikají), to bych potřeboval někde otestovat. Ví někdo?
Díky, mpcz, 29.5.2018
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 6 years ago

Jasně že je CPU spojeno s ethernetem, vždyť v datasheetu se jasně píše, že přímo na chipu je integrovaný 5port switch. Odpálený ještě nemusí znamenat nefunkční - neviděl jsi nikdy PCčko s vadnou RAM, chybujícím diskem... jak se to chová - náhodné záseky...
Na té desce může být připálené cokoliv - CPU které se sekne při nějakých operacích, RAM které chybuje nějaká část (při čekání na TFTP se ta část nepoužije), flash někde výše než je zavaděč...
CPU má uart rozhraní na kterém by měla být sériová konzola. Ten krám neznám ale myslím si, že na ten 8pinový header (pokud tam teda nebylo připojeno něco jiného) bude vyvedený JTAG i sériová konzola. Takže podle datasheetu dohledat na kterých pinech CPU co je, prozkoumat/proměřit zapojení na desce, vyhrabat vhodný převodník úrovní a šup na to se s konzolí. Ta by mohla (měla) říct, co se tam děje.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Dík, k prvnímu odstavci - nahoře jsem tento problém shrnul do výrazu "ÚPLNĚ KO". Takže rozebírat to je zbytečné. Alespoň mě to nijak nepomůže a nikoho jiného to evidentně nepálí. (Ale oni si časem vzpomenou).
Rád bych se zaměřil na pokud možno rozdělení problému: Velká deska - Malá deska. Protože CPU umím vyměnit (trošku sprostých slov sice padne), RAM taky a flešku hravě. To by hodně pomohlo. Co ten problém s výměnou flešky, co bez bližšího popisu navrhuje kolega Viktor? Mám na mysli ten obsah, protože pokud se dívám dobře a chápu to dobře, tak v CPU není nic, co by trvale drželo kód, takže VŠE musí tím pádem být ve flešce a když dám novou, tak odkud vezme ten Atheros kód? Nebo je to myšleno tak, že budu muset stáhnout obsah dobré flešky na disk a vypálit to do té koupené? To umím, ale kde ten obsah vzít, to mi někdo poradí?
Konzoli(?) už jsem testoval osciloskopem, bohužel žádný pohyb ani na jednom pinu, ale ani tuto cestičku nevzdávám.
Děkuji, mpcz, 29.5.2018
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 6 years ago

ja si myslim, ze zakladni obsluha je v cpu, flashka ze drzi jen firmware .. ale overeno to nemam
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Dík, a o to mi právě jde. Pokud někdo vymění vadnou flešku, tak mu to pojede? To mi nejde do hlavy, protože v tomto CPU nevidím nic, co by mohlo držet i ten malý zaváděcí kód nebo ping. mpcz, 29.5.2018
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 6 years ago

overeno to nemam, zjistim jestli treba nasi borci tu flashku neklonuji v programatoru
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

OK, jen připomínám, že klíčový je ten obsah. Protože vyčíst dobrou flešku i naflešovat tu novou bych dokázal, ale potřebuji dobrou nebo kompletní obsah. mpcz, 29.5.2018
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

rsaf píše:CPU má uart rozhraní na kterém by měla být sériová konzola. Ten krám neznám ale myslím si, že na ten 8pinový header (pokud tam teda nebylo připojeno něco jiného) bude vyvedený JTAG i sériová konzola. Takže podle datasheetu dohledat na kterých pinech CPU co je, prozkoumat/proměřit zapojení na desce, vyhrabat vhodný převodník úrovní a šup na to se s konzolí. Ta by mohla (měla) říct, co se tam děje.

Na těchto pinech, pokud myslíme stejné, protože já vidím pinů deset, není sériový port bohužel vůbec vyveden. Osciloskopem jsem na žádném pinu žádný rychlejší pohyb nenašel. Aspoň pokud dobře vidím. Samozřejmě je ještě další možnost, že vyveden je, (není to ale RX/TX), ale obsluha je KO. Škoda. mpcz, 29.5.2018
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Dotaz: nemá prosím někdo v elektroodpadu vadné UBNT PowerBeam M300 a M400 a M10, které by mohl postrádat? Klidně i odpálené ethernety. Pošlu si odvoz, kdekoliv. Děkuji, mpcz, 15.7.2018
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

mpcz píše:Dotaz: nemá prosím někdo v elektroodpadu vadné UBNT PowerBeam M300 a M400 a M10, které by mohl postrádat? Klidně i odpálené ethernety. Pošlu si odvoz, kdekoliv. Děkuji, mpcz, 15.7.2018


Mam na stole 3ks PBE
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Dík, to je co za model? mpcz, 15.7.2018
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

mpcz píše:Dík, to je co za model? mpcz, 15.7.2018

PBE 300 2x a Pbe 400. Dva maju problem s ethnetom a jeden sa po zapnuti prehadzuje do tftp. Dajake nanostationy tu tiez mam, tak 3ks. Ani neviem na co mi to je :grin:
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

rsaf píše:K AR7241 jsem datasheet našel na druhém odkazu v google. Podle všeho žádnou flash paměť neobsahuje, takže vše je na externí sériové flash...

to Rsaf: zrovna říkám, že hledat neumím. Našel jsem pouze jakési očesané nanic PDFka pro obchodníky a zavirované odkazy. Mohl bych poprosit o ten odkaz v konkrétním tvaru? Možná ho neumím správně položit nebo mám jiný vyhledávač nebo ještě něco horšího. Děkuji, mpcz, 4.oct.2018
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Ty jsi říkal, že neumíš najít datasheet ne že to má být nějaký Xset stránkový. Já jsem na první odkaz v Google (a je tam pořád) našel nějaký cca 30 stran. Je tam pinout, je tam blokáč... Datasheet to je a mi to stačilo. Řešily se tu věci, které z toho, podle tebe osekaného, datasheetu byly zřejmé.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

rsaf píše:Ty jsi říkal, že neumíš najít datasheet ne že to má být nějaký Xset stránkový. Já jsem na první odkaz v Google (a je tam pořád) našel nějaký cca 30 stran. Je tam pinout, je tam blokáč... Datasheet to je a mi to stačilo. Řešily se tu věci, které z toho, podle tebe osekaného, datasheetu byly zřejmé.

OK, děkuji za vysvětlení. K tomu "podle tebe osekaného": obyčejné malé 8-mi bitové Atmely mají pdfko i na 450 stran. V tomto 30-ti stránkovém datasheetu postatně složitějšího procesoru chybí velká část technických informací, na které jsem hledal odpovědi. Z tohoto důvodu odhaduji, že někde musí být i něco podrobnějšího. mpcz, 4.10.2018
0 x