Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Oprava odpaleneho ethernetu

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava odpaleneho ethernetu

Příspěvekod Viktor Novotný » 8 years ago

chip pod chladicem je cpu :-) ar7240 / 7241 / 7242 .. jak sel cas ..
a vetsinou to prave cpu odnese, zrejme prave obsluha eth v nem umistena je nejslabsi clanek a tak jde prvni do ..
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

duro28
Příspěvky: 19
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod duro28 » 7 years ago

Neviete ktoru suciastku vymenit pri nasledujucej chybe:

Zariadenie nekomunikuje je slinkovane s PC na 10Mbit, ked zariadenie prepnem do recovery modu tak komunikuje, nahra sa aj firmware. Ale vacsinou zariadenie nenabehne. Par krat sa mi stalo ze zariadenie fungovalo normalne ale po vypnuti a zapnuti sa uz nerozbehlo. Mam viac takych zariadeni. Ethernet asik chybny nie je ked komunikuje skor by som typoval na flash pamat ze nedokaze udrzat data...

Nestretol sa niekto s touto chybou, poznate pricinu?
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 7 years ago

a blikaji svetla stridave dve / dve ?
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 7 years ago

A co UBNT M10 ? Zkoušel jsem měnit CPU, ale stejnak nic. Při každým zapnutí jednotky se rozsvítí jinej počet a kombinace LEDek. Nijak víc to nereaguje. Pokud by měl někdo funkční zdrojovou a CPU část, tak bych měl možná zájem . . .
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 7 years ago

jen odhaduji, ruzny pocet ledek muze byt spatne rizeny boot, kdysi jsem neco podobne resil na nejakem RB a byla to jen otazka odporu pri rizeni cesty ve flashce, po zjisteni, ze jeden smd odpor odpadl a nahrazeni za novy kus jelo vse ok ... taky mam na stole nejakou M10 k oprave, ale uprimne jeste jsem to z casovych duvodu ani nevybalil z krabice :-D jak to rozeberu tak mozna budu mit vice info ;-)
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

duro28
Příspěvky: 19
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod duro28 » 7 years ago

K tej M5, jedna nachvilu nabehla pri prihlaseni do nej napisalo chybu: Byla zjištěna chyba při flashování paměti. Soubor s dodatečnými informacemi lze stáhnout kliknutím na tento odkaz. Po odpojeni a pripojeni napajania sa nerozbehla, skusil som este raz flash, hlasku uz nevypisovala a zatial funguje...

Druhu mam taku ze ako nahle sa pripoji k napajaniu je hned v recovery mode, opingat ide firmware sa odosle a po odoslani zstanu svietit len 1. cervena a 4. zelena dioda, dlho dlho nic a potom reset jednoty a opat recovery rezim v podobe blikania dvoch a dvoch diod
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 7 years ago

tak vymen flash pamet a melo by to pomoci :)
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Viktor Novotný píše:tak vymen flash pamet a melo by to pomoci :)

Zdravím, pokud tam máte M10 rozdělanou, jaký je prosím fleška typ? Děkuji, mpcz, 28.5.2018
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Tak jsem to nakonec otevřel, foto už jsem měl, čipy na zdrojové a ETH desce mají sice jiné označení, ale budou asi funkčně stejné. Co je pod chladičem, zatím nevím, nechce se mi rvat to lepidlo, třeba někdo bude vědět. mpcz, 28.5.2018
UBNT PBM10 M10 pcb ethernet power popis.jpg
UBNT PBM10 M10 pcb ethernet power popis.jpg (213.58 KiB) Zobrazeno 3107 x
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 6 years ago

pod chladicem je atheros .. zalezi z jake doby to je, byly tam tusim 3 moznosti ( 7240 - 7241 - 7242 )
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

OK, dík, ty mám všechny. Bohužel bez datashetů, ty se mi nikde nepodařilo sehnat, takže rozdíly jsou mi zatím neznámé.
Teď jde o to, co lze usoudit z toho, že se firmware via tftp přesune OK i na této demontované destičce nebo to aspoň tak vypadá. Dá se něco z těch součástek vyloučit? Nebo na nějakou ukázat?
Matně usuzuji, že vzhledem k tomu, že na desce je jen jedna cpu a přenos proběhne OK, tak je naděje, že CPU žije. I když jeho teplota je na můj vkus dost vysoká, odhaduji tak 55 st. C. Další otázka je, kde je uložen "strojový" kód toho pingu a přenosu tftp. RAMku můžeme samozřejmě vyloučit, takže už moc možností nezbývá.
Děkuji, mpcz, 28.5.2018
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 6 years ago

K AR7241 jsem datasheet našel na druhém odkazu v google. Podle všeho žádnou flash paměť neobsahuje, takže vše je na externí sériové flash...
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

OK, dík, máš pravdu, nakonec jsem je našel i ve svém skladu, jen u 7240 mám jen pinout a ne PDF. Podle toho je ovšem porovnání opruz, ví prosím někdo, jestli jsou záměnné? Pokud to není moc práce prosím o odkaz, hledání většinou vede na stránku něčeho jiného nebo stránku prodejců, která skutečné PDFko neobsahuje.
Trochu se to vyjasnilo, teď by mě zajímalo, jestli je ten ETH/zdrojový modul samostatně funkční v tom smyslu, že po úspěšném uploadu firmware budou LEDky ve stavu OK nebo budou zběsile přeblikávat, jako teď z důvodu chybějící hlavní desky. Pokud ano, mohlo by z toho plynout, že je dobré se zaměřit na RAMku, protože fleška a CPU nemůže být ÚPLNĚ KO, jinak by upload neproběhl. Nebo se mýlím?
Není tento typ RAMky K4H511638J-LCCC (popř. náhrada H5DU5162ETR-E3C - v různých šaržích M10 byly evidentně u Atherosu RAMky různých výrobců, viz foto) i v jiných modelech UBNT? Mám jich tu ve skladu dost dobrých, demontovaných.

mpcz, 29.5.2018
Naposledy upravil(a) mpcz dne 29 May 2018 08:00, celkem upraveno 2 x.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 6 years ago

upload probehne vzdy, jen pokud je flash KO tak po rebootu to zase blika stejne jako by to cekalo na novy load obsahu
1 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

Se ti divim ze se stim kramem se..s.
0 x