Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nejčastější závady UBNT

Problematika Ubiquiti hardware.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Re: Nejčastější závady UBNT

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Zdravím, dnes M10 po bouřce umřela. Na ping odpovídá na default IP 192.168.1.20 1 msec bez výpadků, ale www správa se neotevře. Zkusil jsem reset ze zdroje UBNT, samozřejmě nic, to se dalo čekat. Pak TFTP firmware XM z příkazové řádky, na konci to po delší době napsalo úspěch přenosu, ale po restartu www opět nejede. Ping na 192.168.1.20 jede i teď OK. Má prosím někdo nějaký nápad, co ještě zkusit? Anténa je dost nepřístupná, takže bych rád vyzkoušel všechno co se dá, nejprve na dálku po kabelu. Dík, mpcz, 25.5.2018
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

mpcz píše:Zdravím, dnes M10 po bouřce umřela. Na ping odpovídá na default IP 192.168.1.20 1 msec bez výpadků, ale www správa se neotevře. Zkusil jsem reset ze zdroje UBNT, samozřejmě nic, to se dalo čekat. Pak TFTP firmware XM z příkazové řádky, na konci to po delší době napsalo úspěch přenosu, ale po restartu www opět nejede. Ping na 192.168.1.20 jede i teď OK. Má prosím někdo nějaký nápad, co ještě zkusit? Anténa je dost nepřístupná, takže bych rád vyzkoušel všechno co se dá, nejprve na dálku po kabelu. Dík, mpcz, 25.5.2018

ze by voda v kabelu...
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

To si nemyslím, blesk jsem slyšel a v tu ránu přišla SMSka o výpadku. Byl to klient a ten se odpojil. mpcz, 25.5.2018
0 x

misif
Příspěvky: 20
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod misif » 6 years ago

mpcz píše:To si nemyslím, blesk jsem slyšel a v tu ránu přišla SMSka o výpadku. Byl to klient a ten se odpojil. mpcz, 25.5.2018


S velkou pravděpodobností voda v kabelu, nebo v jednotce (viděl jsem nějakou otevřenou), každopádně vymazaný firmware. Tj. na té IP adrese čeká TFTP na nový firmware, a web ti nepojede, dokud neodstraníš možné problémy s kabely a nenahraješ nový firmware.

Dneska jsem potktal přímý zásah, to ta M5 už nerozdýchá. Čert vem M5, teda už jí vzal, ale chudáci majitelé domku, mají v domě vymalováno.
blesk-vyrez.jpg
blesk-vyrez.jpg (210.48 KiB) Zobrazeno 3005 x
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

misif píše:Dneska jsem potktal přímý zásah, to ta M5 už nerozdýchá. Čert vem M5, teda už jí vzal, ale chudáci majitelé domku, mají v domě vymalováno.
blesk-vyrez.jpg


To musel byt asi vadny a zaroven hodne stary kus ked ten predny plast odpadol....aj po rokoch mam problem rozobrat cicik z nanobridge. Jedine srobovak+kladivo+hruba sila :D
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 6 years ago

Při přímém zásahu ten čumák odpadne, a je úplně fuk, z jakého plastu je vyrobený. A jinak jo, rozebírat starý NanoBridge, to je porod.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Myghael píše:Při přímém zásahu ten čumák odpadne, a je úplně fuk, z jakého plastu je vyrobený. A jinak jo, rozebírat starý NanoBridge, to je porod.

To bol taky "jemny" zasah ? Co som videl zariadenia po priamom zasahu tak boli casto roztavene plasty. Tuto neni roztavene nic len odpadnuty predok :D
0 x

Uživatelský avatar
frito
Příspěvky: 338
Registrován: 15 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod frito » 6 years ago

Tak hlavně ta horní řada cihel je nějaká posunutá.
Blesk nebo technik s vrtačkou :-)
0 x
Jsme malý ISP, ale snažíme se svou práci dělat co nejlépe to jde ;-)
http://www.lajsiNET.cz/ - Horní Slavkov
Jan Leisner e-mail: leisner@LajsiNET.cz

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

No tak ta hmozdinka tomu nepomohla :-)
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

přidělávat parabolku na konzolku bez Tčka? a já proč pořád potkávám vyčvachtaný konzolky.
1 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 6 years ago

Taky mám nějaký foto po zásahu blesku. Ten Bullet byl na komíně na nejnižším baráku v údolí a krom tý antény se rozlítl po půdě i napájecí zdroj od routeru. Switch byl v baráku kde to vytrhalo kabely z lišt co šly po půdě a různě po baráku to vyrvalo víčka z elektroinstalačních krabic . . .
Přílohy
533642_10200196403535062_518980773_n.jpg
533642_10200196403535062_518980773_n.jpg (104.25 KiB) Zobrazeno 2716 x
971017_10200218986939633_1145782089_n.jpg
971017_10200218986939633_1145782089_n.jpg (39.54 KiB) Zobrazeno 2716 x
2 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

Přímej úder spasí jen pojistka, ale jen ta u pojišťovny.
1 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 6 years ago

Stejně ten bullet zasloužil inovovat za něco novějšího, takže když jsi to doteď nezařídil ty, udělal to za tebe blesk :)
1 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 6 years ago

misif píše:
mpcz píše:To si nemyslím, blesk jsem slyšel a v tu ránu přišla SMSka o výpadku. Byl to klient a ten se odpojil. mpcz, 25.5.2018


S velkou pravděpodobností voda v kabelu, nebo v jednotce (viděl jsem nějakou otevřenou), každopádně vymazaný firmware. Tj. na té IP adrese čeká TFTP na nový firmware, a web ti nepojede, dokud neodstraníš možné problémy s kabely a nenahraješ nový firmware.

Dneska jsem potktal přímý zásah, to ta M5 už nerozdýchá. Čert vem M5, teda už jí vzal, ale chudáci majitelé domku, mají v domě vymalováno.
blesk-vyrez.jpg

Přijde mi, že muselo dojít k přeskoku mezi hmoždinkou a komínovou vložkou. Tomu kdo to tak namontoval bych nechal pazoury utrhat. Celý komín možná byl v ochranném prostoru hromosvodu, ale ta anténa ne...
1 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

rsaf píše:Přijde mi, že muselo dojít k přeskoku mezi hmoždinkou a komínovou vložkou. Tomu kdo to tak namontoval bych nechal pazoury utrhat. Celý komín možná byl v ochranném prostoru hromosvodu, ale ta anténa ne...


Takych instalacii su tisicky. Nejaka dvojbodova konzola je to najmensie co by ma trapilo. Klient si nebude stavat stoziar kvoli malej smiesnej antene, tak mu to das na komin. Nejake ochranne pasmo jimaca bleskozvodu nikto neriesi, ani ja. Zas tie zariadenia tak casto neodchadzaju.
0 x