Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nejčastější závady UBNT

Problematika Ubiquiti hardware.
zacatecnik1980
Příspěvky: 43
Registrován: 11 years ago

Re: Nejčastější závady UBNT

Příspěvekod zacatecnik1980 » 11 years ago

no jsou to dve ns m5 proti sobe udělan ptp spoj , v bridgi , no ping na seznam jde www ne vůbec zadnej web , skype a icq nemam takze nevim zda problém v dns , zavirovan pc težko druhé ubnt je do switche a na něm dva pc a na obouch nejde ale nejde se dostat ani na www konfiguraci ubnt

nikim007 píše:malo informaci :-) to APcko na druhe strane je tvoje nebo nejakeho ISP, mas na to AP pristup, jake zarizeni je to AP ? Je k tomu AP pripojen nekdo dalsi koho znas a jim to jede ? To muze byt kdekoliv ten problem, jde ti to aspon trosku nebo vubec zadnej web, ping na seznam.cz ti jde nebo ne, skype jde nebo ne ? muzes k tomu Loco pripojit i jinej nezavislej notebook nebo PC nebo mobil s wifi co neni zavirovanej ? Problem muze byt od ISP-AP-Locom5-wifi router - zavirovanej PC kdekoliv, musis to zkusit vyloucit prvne, tim ze zkusis co pujde, a jde ti ten skype nebo ne ? :-)

zacatecnik1980 píše:nastavenim no nevim zaclo to blbnout az ted .. je pravda že přes ubnt začli týct větší datové objemy standartne teklo cc 4 mb ted i 15 mb ,

a koukal jsem ze kousek o dmeho ns pribylo asi souseda nanobridge ... nemůže se takhle projevovat rušení

]
0 x

nikim007
Příspěvky: 61
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod nikim007 » 11 years ago

a ping na tve clientske locoM5 ti jde ? I ping na Prvni locoM5 tedy na AP ping taky jde ? pises " druhé ubnt je do switche" to myslis jako to svoje klientskelocoM5npredpokladam ? Vidis na LED diody sveho klientskeho locoM5 sviti jak ma LAN problikava a signal plny ? Neblika to barevne napreskacku ? Webove rozhrani prvniho vysilaciho AP locoM5 jde ? Jakou IP ma tve klientske zarizeni na ktere dopingnes ?

zacatecnik1980 píše:no jsou to dve ns m5 proti sobe udělan ptp spoj , v bridgi , no ping na seznam jde www ne vůbec zadnej web , skype a icq nemam takze nevim zda problém v dns , zavirovan pc težko druhé ubnt je do switche a na něm dva pc a na obouch nejde ale nejde se dostat ani na www konfiguraci ubnt

nikim007 píše:malo informaci :-) to APcko na druhe strane je tvoje nebo nejakeho ISP, mas na to AP pristup, jake zarizeni je to AP ? Je k tomu AP pripojen nekdo dalsi koho znas a jim to jede ? To muze byt kdekoliv ten problem, jde ti to aspon trosku nebo vubec zadnej web, ping na seznam.cz ti jde nebo ne, skype jde nebo ne ? muzes k tomu Loco pripojit i jinej nezavislej notebook nebo PC nebo mobil s wifi co neni zavirovanej ? Problem muze byt od ISP-AP-Locom5-wifi router - zavirovanej PC kdekoliv, musis to zkusit vyloucit prvne, tim ze zkusis co pujde, a jde ti ten skype nebo ne ? :-)

zacatecnik1980 píše:nastavenim no nevim zaclo to blbnout az ted .. je pravda že přes ubnt začli týct větší datové objemy standartne teklo cc 4 mb ted i 15 mb ,

a koukal jsem ze kousek o dmeho ns pribylo asi souseda nanobridge ... nemůže se takhle projevovat rušení

]
0 x

zacatecnik1980
Příspěvky: 43
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod zacatecnik1980 » 11 years ago

no ta jednotka na me strane jde a na druhé strane na ni se nedostanu nepingnu ji ale třeba seznam ji www ubnt a www stranky nemakaji , jestli problikává nevím mám to na střeše to sem ještě neskoumal (když blikají jde o něco nebo nejakou chybu ?) , do svitche je to moje co jde to druhé je do mk, jedno ma ip ip 192.168.200.1 a ip 192.168.200.2 ale to je asi jedno ty ip ?
0 x

nikim007
Příspěvky: 61
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod nikim007 » 11 years ago

a u te sve jednotky se dostanes do www ubnt ? Vidis tam ze jsou obe spojene ? Jak vis ze doslo ke spojeni ? Bylo by dobre zajet k te jednotce AP a zkusit se na ni dostat pres kabel a mrknout do www co se tam deje

zacatecnik1980 píše:no ta jednotka na me strane jde a na druhé strane na ni se nedostanu nepingnu ji ale třeba seznam ji www ubnt a www stranky nemakaji , jestli problikává nevím mám to na střeše to sem ještě neskoumal (když blikají jde o něco nebo nejakou chybu ?) , do svitche je to moje co jde to druhé je do mk, jedno ma ip ip 192.168.200.1 a ip 192.168.200.2 ale to je asi jedno ty ip ?
0 x

Fobos224
Příspěvky: 1
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Fobos224 » 10 years ago

Dobrý den,
vidím že tato debata je již nějakou dobu stara, ale opět je tu období těchto problémů.

Chtěl bych říct jen svůj názor a zjistit, zda by toto bylo možné.

Většinu klientských přípojek máme na zařízeních od ubnt,část na mikrotiku, které jsou spíše na vysilačích.
Dříve bych řekl, že po bouřce, která už musela mít sílu se našlo opravdu právem odejité zařízení, ať už ubnt či mikrotik.Řekl bych tak 3roky zpět, kdy ubnt dávalo zdoj do zásuvky a externí poe.Bílé zdroje ubnt často odešly,ale zařízení přežilo,což považuji za hlavní.Pak byly taky zásuvkový zdroje černý a ty bych řelk,že byly nejlepší,sem tam odešel ale zařízení z velké většiny přežilo.Vše na obyč. kabelu.
Samozřejmě se našly odpálené porty, ale bylo to tak malé procento,že to člověk bral jako úděl práce a hlavně to bylo při větším výboji.

Problém s odpáleným portem ,kdy je station připojena k vysilači, ale nekomunikuje po lan vidím na bouřkové období roku 2012.Cca. rok předtím se se mohly objevit zdroje dnešního provedení a za ten rok se jich spousta nasadila i jen preventivně.V tom to roce téměř všechny vady na přípojkách po bouřce byly, že zdroj jede,přijímač připojen ale lan ko.Po letech použivání těchto zařízení nastala velká změna.Tudíž jsme začali řešit proč a začalo se používát ftp kabelu jako řešení tohoto problému.Nyní již mohu říct,že to řeší jen velice málo,nyní bych řekl že vůbec,jen marketing aby se použival ubnt kabel který má být supr, ikdyž po 2letech má popraskaný obal a leze ven stínění.
Tyto problémy tedy přisuzuji napájení ubnt zdrojům a do nedávna jsem měl stejný názor jako níže,že jsou supr,jelikož neodejdou.Dle mě,když mám stíněný kabel,přepěťovky v nových domech poměrně dobře řešené a zařízení odejde způsobem port na M5 i wan např. na tpinku,tak zbývá zdroj,který v tomto provedení může na datové propoje vedené přes něj naidukovat ledacos.Klasický 24V zdroj s externím poe si myslím že je lepší,např. v současném provedení od mikrotiku stíněný kabel nikdy neuškodí,ale aby párkrát zahřmělo a lítalo se kolem portů mi přijde nějaký tah na prodeje těchto zařízení,jelikož myslím že hodně lidí používá nestíněný kabel a řekne si jo,blbej kabel koupí nové NS,prodej jde nahoru a je to supr.

Když dám příklad když jsme před lety používali motoroly,tak tam se neřešil kabel vůbec,zdroj byl podobný provedení od mikrotiku a na portu neodešla nikdy.

Tudíž bych se chtěl zeptat,nemyslíte že tento problém nám způsobují ubnt zdroje které na první i druhý pohled vypadají jako fakt dobré??

S pozdravem Petr.
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 10 years ago

Fobos224 píše:Tudíž bych se chtěl zeptat,nemyslíte že tento problém nám způsobují ubnt zdroje které na první i druhý pohled vypadají jako fakt dobré??

S pozdravem Petr.


Nějak to nepociťuji ohledně těch zdrojů. Byla vadná serie NS M5Loco C4/C8. Ale odpálený WAN port TP-linku jsem neměl snad nikdy. 2 zdroje nesvítila ledka. Zkušenost moje je taková že stíněný venkovní kabel s koncovkami je odolnější proti přepětí ve vzduchu. Kdybych neměl cca 5-10% instalací na UTP a tu vadnou serii tak si nemám nač stěžovat. Jasně kabel posrali, očko je super.
0 x

satmag
Příspěvky: 171
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod satmag » 10 years ago

Od kedy pouzivame FTP kabel a tienene koncovky tak od vtedy je klud v UBNT zariadeniach,po burke ziaden odpaleny port ani wifi cast,aj trafo prezilo len som zvedavy ci pri burke neodpali port n SXTcku kedze maju len obycajne trafo, poe sada je sice tienena tak by to teoreticky malo zviest to prepetie.Uvidime pockame si na burku :)
0 x

tom-tom
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod tom-tom » 9 years ago

Chlapi, mám tady za poslední měsíc 3 zařízka, jedno bylo ještě měsíc v záruce, takže vyreklamováno, zbylé dvě těsně po záruce - M5Loco z ničeho nic chcípne, do recovery přepnout jde, ping na 192.168.1.20 je, flash přes tftp se tváří že se provedl, ale po rebootu nenajede. IP nejde ani opingnout, spojení s ntb se hlásí normálně jako 100Mb. Nejsou z té vadné série.
Co se na tom vysralo, flashka? Jde to přepájet nebo to zrovna vyhodit?
Chci to ještě zkusit připojit na sériový port, jestli mi to při bootu řekne něco víc.
0 x
T-T

forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Příspěvekod forkman » 9 years ago

Taky přispěju svou trochou do diskuze. Neměl jsem sílu to číst všechno, ale jedeme převážně UBNT, hlavě proto, že mikrotik zaspal, jak už někdo správně napsal. Už kdysi jsem kombinoval RBčka s UB5 kartami, protože prostě tolik neodcházely jako R52.

Ze začátku to s UBNT nebylo nic moc, ale od té doby, co mají stíněné konektory a napájení s přepěťovkou, taháme to FTPčkem a odešly nám asi 4 kusy za rok, respektive ethernety. Máme jich cca 600, za celou pětiletou historii co je používáme jich odešlo asi 50, ale to bylo tahané UTPčkem, někdy i po hromosvodu. Holt jsme byli trochu ignoranti :) Jinak vesměs spokojenost, hlavně od té doby co je nová konstrukce a člověk je schopen vyměnit Airgrid, nebo nanobeam i v mrazu za míň než hodinu :) BTW Aircontrol je taky super, ten Windows only Dude mě nějak neoslovil.

Na Mikrotik ale taky nemůžu nadávat, někde nám běží pár hodně haněných RB433(AH) jako PtP v Nstremu už přes 6 let a nevíme o tom. Na Mikrotiku taky routujeme a až na občasné haluze s OSPF a podobná překvápka je to taky OK. Až na jeden podraz kdy jsem se vší slávou upgradoval na v4 a všechny nstreme spoje se jen rozpadaly a rozpadaly :D

Tady z okolí jsme jedni z mála co jedou na UBNT, ostatní konkurence jede na MK, nebo to matlá podle toho co je zrovna levnější. Jedna konkurence za kopcem je taky UBNT only a má pověst jednoho z nejlepších a nejrychlejších místních ISP, ale je to na vesničkách prakticky bez rušení, do města se zatím neodvážili :)
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 9 years ago

forkman píše:
Jedna konkurence za kopcem je taky UBNT only a má pověst jednoho z nejlepších a nejrychlejších místních ISP, ale je to na vesničkách prakticky bez rušení, do města se zatím neodvážili :)


Tak bez ruseni to muze stavet treba na tplinkach a bude mu to slapat :wink:
0 x

forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Příspěvekod forkman » 9 years ago

A ty jsi to TDMA od TP-LINKu zkoušel, nebo to říkáš jen tak? Nebo z toho to opovržení cítím jen já?
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 9 years ago

forkman píše:A ty jsi to TDMA od TP-LINKu zkoušel, nebo to říkáš jen tak? Nebo z toho to opovržení cítím jen já?


To bylo obrazne receno jako ze v nezarusenym ti to pobezi klidne i na antenu z hrebiku nebo na hrabe :wink:
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 9 years ago

Zdravim,

mame tu taku peknu hrbu pokazenych loco M5. Niektoré maju vadny ETH niektoré vadne radio. Nedalo by sa z tých LOCO M5 ktorym funguje ethernet (ale skapali na radio) zobrat ETH chip a prelozit do tych kde je dobre radio ale vadny ETH? dik
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 9 years ago

od ubnt se mi nejvíc líbil černý ftp kabel, co je po pár letech venku zelený a když se pak na něj sahne, tak pěkně praská :D

Ale ne vážne, měli jsme ubnt do áčka (nanyny, wispy) a od dneška jich hodně u lidí venku visí. Odchází minimálně, někde už na to čekáme, aby byl důvod je vyměnit. Ani s poruchami MK nemáme problémy, je toho málo. Zlepšení nastalo od doby, kdy dáváme vše na FTP kabel a UBNT 3 kolíkové zdroje. Na tyhle zdroje nedáme dopustit. Dokud jsme je nedávali, tak jsme pořád jezdili po výměně. Jediná typická závada je zatečení vody do tohoto zdroje krz kabel. To je pro něj bohužel konečná ale zdroj za to nemůže.

Nějaké UBNT airgridy jsme nechali u klietnů co k nám přecházeli a v porovnání s MK to jede o něco hůř (nižší rychlost měření u klienta). Ale může to být tím, že na vysílači je MK a tak nejde nastavit airmax. Pak máme asi 2 páteře na rocketech s JJ parabolama. Je to tam léta v 2x2 MIMO a jede to (jsou to obě záložní páteře :D ). Nově se chystáme nasadit nové rockety, stojí sice balík, ale právě kvůli dobré zkušenosti s původníma jsme si je vybrali pro test ac na ptp. Tak jsme zvědaví.

Od ubnt jsme odešli proto, že se nám páteře rušily na vysílačích a to i na různých kanálech, jednalo se o nějaký nanobridge. Co bylo platný, že jeden spoj jel good, když dohromady to nefungovalo. Po různých experimetnech jsme to vzdali. Na AP jsme to ani nestihli zkusit, toho jsme se zas báli kvůli špatným diagnostickým možnostem. Mám pořád v hlavě myšlenku, že když problémy nevidím, tak je vlastně nemám. A nechtěli jsme s UBNT only do téhle kategorie spadnout.
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 9 years ago

Ten FTP kabel byla vadná série (asi do toho plastu zapomněl něco přimíchat) a co vím tak UBNT přímo odesílalo nové balení pokdu si to reklamoval, je tady o tom vlákno. My s tím FTP zatím nemáme vůbec žándjep roblém ale je fakt, že konkurence to má natažený a zelenej je teda pěkně :))

Teď mám na stole UBNT Loco M5, který na stole v práci dá běžný signál -60 třeba ale jakmile se vytáhne ven tak nenaskunej vůbec nic, ani všesměr, kterej je zhruba 100m a to ani na mizerných -91. Škoda, letí do popelnice.. teda sběrného dvora.
Včera jsem likvidoval NBM5 kterýmu jel port jen na 10 Mb/s a jen když se zapl do zásuvky tak byste si na tom mohli smažit vajíčka.
Ještě jedné staré Bullet5 včera odešlo rádio na spoji.

Spíše to jsou ale výjmečný závady u zákazníků, jinak častěji měníme řídící MKT s vyteklýma kondíkama.
0 x