Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nejčastější závady UBNT

Problematika Ubiquiti hardware.
Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejčastější závady UBNT

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 11 years ago

potvrzuju, problem neni v RB ale ve zdrojich. Ty mrchy spinany se obcas zaseknou a pak je potreba je vypnout a pockat az se uplne vybijou nez se znovu daji do el. Jinak Sunny se kterejma jsem byl driv taky max. spokojenej tan problem maji taky. Zdroje doporucuji UBNT 24V.
0 x
Bývalý ISP...

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

Ja beru v ipmedii ty 24V/1A s prepetovou ochranou a s tema problem neni

http://ipmedia.cz/?cls=stoitem&stiid=2197
Naposledy upravil(a) ppp76 dne 27 Sep 2012 21:53, celkem upraveno 1 x.
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 11 years ago

Díky za typy. Mám pocit, že tam co jsem byl byly zrovna 18V 1,33A ale co to bylo přesně nevím.
0 x

superweb
Příspěvky: 238
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod superweb » 11 years ago

Ted jsem narazil na jednu vtipnou zavadu. Technik rozbalil originalne zabalene Loco M5 a uvnitr byl jen zdroj a plastova stahovaci paska. Kdyby to nerozbalil prede mnou asi bych mu to neveril :)
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

To neni zavada to je jen loco jaky svet jeste nevidel :lol: to musite po hmatu :lol:
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

tak to pocujem prvy krat za tie roky....co na to dodavatel?
0 x

superweb
Příspěvky: 238
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod superweb » 11 years ago

Nevim, neresil jsem to. Pochybuju, ze by nekdo uznal reklamaci "ta krabice byla prazdna". Asi me to ani nedovede k tomu, abych priste pri prebirani ze skladu vsechny zarizeni robaloval. X let se to nestalo a snad se zase dlouho nestane. Nebudu ani jmenovat, nechci delat spatnou reklamu, kdyz se to stalo poprve..
0 x

keksik
Příspěvky: 646
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod keksik » 11 years ago

Tomáš Nesrsta píše:potvrzuju, problem neni v RB ale ve zdrojich. Ty mrchy spinany se obcas zaseknou a pak je potreba je vypnout a pockat az se uplne vybijou nez se znovu daji do el. Jinak Sunny se kterejma jsem byl driv taky max. spokojenej tan problem maji taky. Zdroje doporucuji UBNT 24V.

Ja pouzivam u klientov trafakove zdroje 12v/800mA a s tymi to robi tiez. Nerobi to s drahsim zdrojmi, ktore maju v sebe vysokokapacitny fitracny elktrolyt kondik, ktoreho naboj urdzi napetie cca 2-3s aj po vypnuti, na AP s RB davam notebookove zdroje a nemam problem.
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 11 years ago

superweb píše:Ted jsem narazil na jednu vtipnou zavadu. Technik rozbalil originalne zabalene Loco M5 a uvnitr byl jen zdroj a plastova stahovaci paska. Kdyby to nerozbalil prede mnou asi bych mu to neveril :)


Ty krabice jsou zalepeny jen nahoře, a to jen obyč. páskou bez ochranných prvků. Dole se daji bez poškození otevřít a zase zavřít ... jsem si to teď zkusil :)
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

zacatecnik1980
Příspěvky: 43
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod zacatecnik1980 » 11 years ago

sektal se někdo s tím že NS M5 loco vytuhne tak že pingnu do internetu i ubnt ale internet nejde ale jed ivny že trevba seznam atd pignout lze ale stranky nenabíhají , musim pak udelat reset vytažením z elektriky ... myslel jsem jestli je to vadnou jednotkou nebo problém rušení ...
0 x

nikim007
Příspěvky: 61
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod nikim007 » 11 years ago

Když si uložiš config a uploaduješ ho do druheho stejneho LocoM5 se stejnym FW, tak to udela taky ten samej problem nebo to bezi ?

zacatecnik1980 píše:sektal se někdo s tím že NS M5 loco vytuhne tak že pingnu do internetu i ubnt ale internet nejde ale jed ivny že trevba seznam atd pignout lze ale stranky nenabíhají , musim pak udelat reset vytažením z elektriky ... myslel jsem jestli je to vadnou jednotkou nebo problém rušení ...
0 x

zacatecnik1980
Příspěvky: 43
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod zacatecnik1980 » 11 years ago

nikim007 píše:Když si uložiš config a uploaduješ ho do druheho stejneho LocoM5 se stejnym FW, tak to udela taky ten samej problem nebo to bezi ?

zacatecnik1980 píše:sektal se někdo s tím že NS M5 loco vytuhne tak že pingnu do internetu i ubnt ale internet nejde ale jed ivny že trevba seznam atd pignout lze ale stranky nenabíhají , musim pak udelat reset vytažením z elektriky ... myslel jsem jestli je to vadnou jednotkou nebo problém rušení ...



bohužel tu momentálně druhé ubnt nemam tak to nemůžu skusit :(
a v logen ubnt nic není :(
0 x

nikim007
Příspěvky: 61
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod nikim007 » 11 years ago

no, to muze byt v tvem nastaveni i kdyz to treba nevidis, a muze to byt i vada HW, a jde ti skype, kdyz ti nejdou stranky ?

zacatecnik1980 píše:
nikim007 píše:Když si uložiš config a uploaduješ ho do druheho stejneho LocoM5 se stejnym FW, tak to udela taky ten samej problem nebo to bezi ?

zacatecnik1980 píše:sektal se někdo s tím že NS M5 loco vytuhne tak že pingnu do internetu i ubnt ale internet nejde ale jed ivny že trevba seznam atd pignout lze ale stranky nenabíhají , musim pak udelat reset vytažením z elektriky ... myslel jsem jestli je to vadnou jednotkou nebo problém rušení ...



bohužel tu momentálně druhé ubnt nemam tak to nemůžu skusit :(
0 x

zacatecnik1980
Příspěvky: 43
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod zacatecnik1980 » 11 years ago

nastavenim no nevim zaclo to blbnout az ted .. je pravda že přes ubnt začli týct větší datové objemy standartne teklo cc 4 mb ted i 15 mb ,

a koukal jsem ze kousek o dmeho ns pribylo asi souseda nanobridge ... nemůže se takhle projevovat rušení

]
0 x

nikim007
Příspěvky: 61
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod nikim007 » 11 years ago

malo informaci :-) to APcko na druhe strane je tvoje nebo nejakeho ISP, mas na to AP pristup, jake zarizeni je to AP ? Je k tomu AP pripojen nekdo dalsi koho znas a jim to jede ? To muze byt kdekoliv ten problem, jde ti to aspon trosku nebo vubec zadnej web, ping na seznam.cz ti jde nebo ne, skype jde nebo ne ? muzes k tomu Loco pripojit i jinej nezavislej notebook nebo PC nebo mobil s wifi co neni zavirovanej ? Problem muze byt od ISP-AP-Locom5-wifi router - zavirovanej PC kdekoliv, musis to zkusit vyloucit prvne, tim ze zkusis co pujde, a jde ti ten skype nebo ne ? :-)

zacatecnik1980 píše:nastavenim no nevim zaclo to blbnout az ted .. je pravda že přes ubnt začli týct větší datové objemy standartne teklo cc 4 mb ted i 15 mb ,

a koukal jsem ze kousek o dmeho ns pribylo asi souseda nanobridge ... nemůže se takhle projevovat rušení

]
0 x