Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nejčastější závady UBNT

Problematika Ubiquiti hardware.
superweb
Příspěvky: 238
Registrován: 13 years ago

Re: Nejčastější závady UBNT

Příspěvekod superweb » 11 years ago

hafieror píše:Je normální, že se Groove 5Hn hřeje jako prase? Jeden jsem si vzal na zkoušku a po pár minutách na stole na něm skoro neudržím ruku.


groove je ubnt?
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 11 years ago

Aha, jsem se netrefil. Tak snad to někdo smázne.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

hafieror píše:Je normální, že se Groove 5Hn hřeje jako prase? Jeden jsem si vzal na zkoušku a po pár minutách na stole na něm skoro neudržím ruku.
hreje to dosť :)
0 x

Rasken
Příspěvky: 55
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rasken » 11 years ago

Me zatim odeslo jedno....
A to tak ze po cca sice vysilalo signal dalo se na nej chytnout, ale nepreposilalo data mezi LAN a WLAN, a ani neslo po LAN pingnout.....
Pomohl jen vyp/zap... ale na druhy den opet.......
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

Tak pridam statistiku ... od 5Ghz jedu mk only , par ubnt sem si testnul a noslnily , hlavne kvuli antenam z tech se mi chce bljt ... ale jinak umrtnost (nepocitam poskozeni pri bource prepetim) rbcek mi zatim statisticky vychazi nekde mna 0,52 %, pokud udelam stinenej kabel a zdroj z prepetovkou tak to sejme jen uder blesku naprimo , a praskajici kondiky , letos jedna deska za cely leto a to je protoze zavada byla mezi klavesnici a zidli a dal sem to tenkrat do moc maly krabice takze se to vicemene upeklo :( , ze by mi rbcko zatuhlo jen tak bez priciny to neznam .. kdyz uz tak byla zas chyba mezi klavesnici a zidli .... unt co jsem testoval horely zdroje jaksici rikaj ty bile .. to byl desnej shit ... nicmene mtici nedavaly k sextantu taky zadnej zazrak ( z letosnich cca 100 ks uz sem menil tri zdroje ) , ale pravda vsecky odesly do tydne od montaze :wink: co prezilo tejden o tom nevim :wink:
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

ked vyslo SXT, UBNT uz hodnu dobu davalo cierne zdroje, ktorým nie je čo vytknúť. Biele zdroje k starým NS to bola hrôza, ale reakcia bola pomerne rýchla. Ak si ešte zatuhnuté RB nevidel...tak to je niečo zle. Vacsina z nás si uz problémov s RB zažila dosť. Zase ja keď porovnám spoje na Bullet M5 - Bullet M5 a spoje s groove tak bullet je v tomto ovela stabilnejsí.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

zlý je spíš vidět RBčko vytuhnutý. Jak se to může stát?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

midnight_man píše:ked vyslo SXT, UBNT uz hodnu dobu davalo cierne zdroje, ktorým nie je čo vytknúť. Biele zdroje k starým NS to bola hrôza, ale reakcia bola pomerne rýchla. Ak si ešte zatuhnuté RB nevidel...tak to je niečo zle. Vacsina z nás si uz problémov s RB zažila dosť. Zase ja keď porovnám spoje na Bullet M5 - Bullet M5 a spoje s groove tak bullet je v tomto ovela stabilnejsí.


Nerikam ze nevidel ale pokazdy to byla chyb z moji strany ze jsem delal neco tak jak se to delat nema , nahravni softu pretazenim a ne pres ftp , chyba v konfikuraci pravidel apod.. , spatne zacvakly utp ... nemohl jsem se na ne dostat .... vzdycky kdyz mi vytuhlo tak to byla chyba mezi klavesnici a zidli pripadne neco odfklaklyho z moji strany :mrgreen: , hlavni router a hlavni shaper na tiku nereoobotuju jak je rok dlouhej max kdyz menim verzi nebo masinu ... proste si na ne po tehle strance nemuzu stezovat ... jedno zatuhovani ale priznavam a to bylo rb333 ktery se ve velkym vedru zasekavalo kdzy se prehralo .. ale to byla moej chyba ze jsem neudelal poradny vetrani i kdyz uz se vedelo ze musi poradn evetrat ... takze zas chyba mezi klavesnici a zidli .... to je jak kdyz sem nechal u ubnt ten podelanej bilej zdroj o kterym uz se vedelo ze stojej za houby ... taky chyba mezi klavesnici a zidli ... ale u ubnt co jsem testoval nebyl problem pri jednoduchy zakladni konfiguraci aby mi po mesici testovani vytuhlo z neznamych duvodu a ze tam nic k nastaveni pomalu neni par kliaktek do linuxu jako takovyho se nehrabu ....
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 11 years ago

zlý je spíš vidět RBčko vytuhnutý. Jak se to může stát?


To bych taky rád věděl. Pravidelně mě tuhnou RB450 a RB450G. Po zahoupání elektriky pozhasínaj kontrolky a RB nedělá vůbec nic. Po power off-on zase najede jako by se nechumelilo. Ostatní zařízení kolem jako Alix, switche a další v pohodě. Zdroje jsem zkoušel Sunny vše od 12 do 24V, AJM, UBNT PoE, průmyslový Meanwell...
Z UBNT takhle tuhly jenom Bullety, ale se Sunny 18V 1,3A nebo jejich cernym zdrojem už se to děje zcela vyjímečně.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

No jo takze problem je v elektrice :lol:
450Gecek mam par taky nasazeny jako maly gigovy swiste na vysilacich a jest enevytunul ani jeden od pocatku co je nakupuju (beru je co jsou na trhu) a tece pres ne od 0 do 160 mb zalezi jak na kterym vysilaci
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 11 years ago

Problém s vytuhnutím routerboardů při "bliknutí proudu" potvrzuju. Adaptér nestačí jen zandat a nandat, ale je třeba ho nechat aspoň 10 minut vytaženej, nebo vyndat konektor přímo z desky a to i na dvakrát. Minulej týden si tu eon takto zašpásoval a měl jsem o zábavu postaráno. povytuhovaly mě 493, 433.
0 x

Walkeer
Příspěvky: 746
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Walkeer » 11 years ago

hafieror píše:Problém s vytuhnutím routerboardů při "bliknutí proudu" potvrzuju. Adaptér nestačí jen zandat a nandat, ale je třeba ho nechat aspoň 10 minut vytaženej, nebo vyndat konektor přímo z desky a to i na dvakrát. Minulej týden si tu eon takto zašpásoval a měl jsem o zábavu postaráno. povytuhovaly mě 493, 433.

reseni je budto online UPS anebo zalohovany zdroj
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

10 minut netreba ;) ale rozhodne je dobré počkať pár sekúnd.
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 11 years ago

UPS to samozřejmě řeší, ale nemůžu dávat ups ke koncákům. A co se týká vytažení na pár sekund, tak 5 určitě nepomáhá, opravdu to muselo být dýl nebo to vytáhnout přímo z tika. Jinak nejsem studovanej v oblasti elektro, ale napadlo mě, zda by to neřešil nějaký kondenzátor, který by udržel ten zlomek vteřiny. Tam kde je jedno zařízení pro více lidí by to určitě smysl mělo.
0 x

melvi
Příspěvky: 158
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod melvi » 11 years ago

A jaký máš u klientů zdroje?

Ze zkušenosti vím že UBNT 24V zdroje jsou s Mikrotiky větší kamarádi než ty různé OEM hrůzy co se porůznu prodávají.
0 x