Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AirFiber AF-5X zkusenosti ?

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Re: AirFiber AF-5X zkusenosti ?

Příspěvekod midnight_man » 7 years ago

netusim aky to je, však v noci si to skus...neda sa to bez resetu?
0 x

ferkop1
Příspěvky: 58
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod ferkop1 » 7 years ago

pre rado3105 poslal som ti SZ
1 x

tomasik
Příspěvky: 103
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod tomasik » 7 years ago

Zdravím, mám dotaz na Airfiber AF-5X (FW3.2.1 i 4.0beta4), lze přes DATA port pingnout a i vlezt na Webove rozhrani toho Airfibera ? Ping i web konfig mi jde jen přes MGMT port, což je jasné, ale nemá to jít i přes ten DATA port ? Přeci nepotáhnu od Airfiberu dva kabely do switche na POPu kvůli tomu, abych vlezl do webového rozhraní jednim kabelem a druhým tekl provoz. Není potřeba někde přepnout něco nebo jak to řešíte ?
Děkuji za každé nakopnutí Tom
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 7 years ago

tomasik píše:Zdravím, mám dotaz na Airfiber AF-5X (FW3.2.1 i 4.0beta4), lze přes DATA port pingnout a i vlezt na Webove rozhrani toho Airfibera ? Ping i web konfig mi jde jen přes MGMT port, což je jasné, ale nemá to jít i přes ten DATA port ? Přeci nepotáhnu od Airfiberu dva kabely do switche na POPu kvůli tomu, abych vlezl do webového rozhraní jednim kabelem a druhým tekl provoz. Není potřeba někde přepnout něco nebo jak to řešíte ?
Děkuji za každé nakopnutí Tom


Pardon, ale nemohu si pomoct: Pokud se ptas na takovou banalitu, asi by jsi mel zvazit, zda tva odbornost dotacuje na provozovani tohoto zarizeni, aby jsi s nim nenadelal vic skody nez uzitku.
A odpoved: Jasne ze management je dostupny i pres data port jako u kazdeho bezneho APcka, staci nastavit IP.
0 x

tomasik
Příspěvky: 103
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod tomasik » 7 years ago

to nastavené mám, a nejde přes DATA port projit na nastavenou IP adresu ani pingem ani na jednom zarizeni, mam dvě na stole, spis jestli se s tím někdo nesetkal, ale díky za reakci. Tom


Jenya píše:
tomasik píše:Zdravím, mám dotaz na Airfiber AF-5X (FW3.2.1 i 4.0beta4), lze přes DATA port pingnout a i vlezt na Webove rozhrani toho Airfibera ? Ping i web konfig mi jde jen přes MGMT port, což je jasné, ale nemá to jít i přes ten DATA port ? Přeci nepotáhnu od Airfiberu dva kabely do switche na POPu kvůli tomu, abych vlezl do webového rozhraní jednim kabelem a druhým tekl provoz. Není potřeba někde přepnout něco nebo jak to řešíte ?
Děkuji za každé nakopnutí Tom


Pardon, ale nemohu si pomoct: Pokud se ptas na takovou banalitu, asi by jsi mel zvazit, zda tva odbornost dotacuje na provozovani tohoto zarizeni, aby jsi s nim nenadelal vic skody nez uzitku.
A odpoved: Jasne ze management je dostupny i pres data port jako u kazdeho bezneho APcka, staci nastavit IP.
0 x

tomasik
Příspěvky: 103
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod tomasik » 7 years ago

tak vyreseno, bylo to na strane switche ve kterem to bylo strcene
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 7 years ago

2x AF5X s 30db UBNT antennami + limce. anteny od seba asi 10cm, v 30° uhle....vidia sa na -80! Za mna palec hore.
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 7 years ago

midnight_man píše:2x AF5X s 30db UBNT antennami + limce. anteny od seba asi 10cm, v 30° uhle....vidia sa na -80! Za mna palec hore.


Jake limce?
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 7 years ago

OE ubnt...neviem presne cisla...
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 7 years ago

merate niekto snmp signal? v snmp vobec nevidim nikde signal od jednotlivých chainov :D
0 x

erotel
Příspěvky: 83
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod erotel » 7 years ago

midnight_man píše:merate niekto snmp signal? v snmp vobec nevidim nikde signal od jednotlivých chainov :D


Kód: Vybrat vše

snmpwalk -v1 -c public HOSTNAME .1.3.6.1.4.1.41112.1.3.2.1.14.1
snmpwalk -v1 -c public HOSTNAME .1.3.6.1.4.1.41112.1.3.2.1.11.1
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 7 years ago

diky, tieto som nasiel aj ja v mib files...lenze, "value = 4294967230"

///hotovo, dude zle cita hodnoty :) linux precital co ma..
dik
0 x