Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT Rocket M...

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Re: UBNT Rocket M...

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

oni tam budou sedat a srat holoubci v zime, to jim ten vykon zahreje zadky :lol:

jinak by me zajimalo, jak moc a kvalitne to udela spojeni s vykonem 0db...mame tu nejakeho UBNT maniaka co by to prumbl na nejaky svuj spoj, nejlepe vic jak 2-3km ? Na 1km to pojede asi bez jakekoliv zmeny :roll:
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 13 years ago

No ted uz ne kdyz je to schopny zregulovat na 0 coz znamena ze bude zarit 30 ale 30 muzes jen kdyz splnujes tu jednu podminku , jinak je to 27.
0 x

andreas4all
Příspěvky: 411
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod andreas4all » 13 years ago

s FW, ktory bol na World Conference ako devel, bude mozne ziarit aj 30dbi, kedze to bude mat implementaciu channel hoppingu.
0 x
Pripojenie na Slovensku.
http://www.citicom.sk

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 13 years ago

ppp76 píše:No ted uz ne kdyz je to schopny zregulovat na 0 coz znamena ze bude zarit 30 ale 30 muzes jen kdyz splnujes tu jednu podminku , jinak je to 27.



Dynamickou regulaci vykonu to ma odjakziva - se zvysujici rate klesa vykon - ja to za dynamickou regulaci rozhodne povazuji.

A kdyz budu rejpal - 30 ma antena, -3dB maji ty kabliky, 0 ma rocket M5 - jsem v norme a jeste mam rezervu :)
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

myslis ze ty kablicky - pigtailicky daj 3db ? me to posadilo do zidle, jak jsem videl SMA konektory, tak sem to bral jako blby vtip :lol: dodnes to moc nechapu, proc zanevreli na bezna N-ka...

norma je fayn a co prakticka pouzitelnost ? :wink:

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

soooc píše:
ppp76 píše:No ted uz ne kdyz je to schopny zregulovat na 0 coz znamena ze bude zarit 30 ale 30 muzes jen kdyz splnujes tu jednu podminku , jinak je to 27.



Dynamickou regulaci vykonu to ma odjakziva - se zvysujici rate klesa vykon - ja to za dynamickou regulaci rozhodne povazuji.

A kdyz budu rejpal - 30 ma antena, -3dB maji ty kabliky, 0 ma rocket M5 - jsem v norme a jeste mam rezervu :)


děláš si prdel? se zvyšující rate klesá výkon to jo, jenomže to neni dynamická regulace. Ono kdyby jsi o tom něco věděl tak takovouhle hovadinu nikdy neřekneš. To jenom potvrzuje inteligenci UBNTu provozovatelů. Se zvyšujícím rate přeče roste i hustota vyzářenýho výkonu a tim pádem klesá výkon ale hustota pak zůstává.

Prostě idiocky řečeno pro UBNTu usery, čim větší rate, tim musí bejt větší hustota vlivem větší modulace a tim pádem karta nemá na to aby udržela hladinu výkonu na stejný hranici a ani to neni potřeba protože stoupá hustota vyzářenýho výkonu která je mimochodem taky potřeba dodržovat a timhle se to tak trochu náhodně zajístí.

Až se o tom bude někdo z vás opravdu zajímat, tak si o tom pokecáme, zatim si můžete jít hrát na píseček.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 13 years ago

hapi +1
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 13 years ago

hapi píše:
soooc píše:
ppp76 píše:No ted uz ne kdyz je to schopny zregulovat na 0 coz znamena ze bude zarit 30 ale 30 muzes jen kdyz splnujes tu jednu podminku , jinak je to 27.



Dynamickou regulaci vykonu to ma odjakziva - se zvysujici rate klesa vykon - ja to za dynamickou regulaci rozhodne povazuji.

A kdyz budu rejpal - 30 ma antena, -3dB maji ty kabliky, 0 ma rocket M5 - jsem v norme a jeste mam rezervu :)


děláš si prdel? se zvyšující rate klesá výkon to jo, jenomže to neni dynamická regulace. Ono kdyby jsi o tom něco věděl tak takovouhle hovadinu nikdy neřekneš. To jenom potvrzuje inteligenci UBNTu provozovatelů. Se zvyšujícím rate přeče roste i hustota vyzářenýho výkonu a tim pádem klesá výkon ale hustota pak zůstává.

Prostě idiocky řečeno pro UBNTu usery, čim větší rate, tim musí bejt větší hustota vlivem větší modulace a tim pádem karta nemá na to aby udržela hladinu výkonu na stejný hranici a ani to neni potřeba protože stoupá hustota vyzářenýho výkonu která je mimochodem taky potřeba dodržovat a timhle se to tak trochu náhodně zajístí.

Až se o tom bude někdo z vás opravdu zajímat, tak si o tom pokecáme, zatim si můžete jít hrát na píseček.



Tak jsem si schvalne dohledat, jak si norma to TPC predstavuje. Je tam velice vagni specifikace -

Transmit power control (TPC) reduces the radio-frequency (RF) output power of each network transmitter to a level that minimizes the risk of interference to and from other systems, while still allowing satisfactory network performance.

A ted babo rad :) Jak to pozna, ze vykon je na minimu? Tohle hosi neni alcoma s ATPC, tohle neni ciste prostredi, kazdy frame je ciste v case izolovana vec.

S tou hustotou mas hapi pravdu, na tu jsem zapomnel. Tak ja jsem si teda na rocket dishy nastavil 0 a ono to doopravdy reguluje :)
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 13 years ago

A na jakou vzdalenost a jak rychle ti to na tu 0 jede? Mam zkusenost s fw 5.2, musel jsem mit na 8km vykon na max jinak to nejelo dobre, kdyz jsem dal 8dB, tak se to rozpadalo. Nastesti UBNT nepouzivam.

Ahoj Lada
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

jen tak bokem, UB5 karty, sita 21db, cca. 1,2km a jak nastavim vykon pod 15db v MK,spoj se rozpadne a konec...dobra haluz, UB5 Sux :evil: u UBNT se priposrali nekdy mam ten dojem...pouzitelne jen na max power mi prijde...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 13 years ago

Taky mam stejnou zkusenost.
0 x

erotel
Příspěvky: 83
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod erotel » 13 years ago

pcwifi píše:jen tak bokem, UB5 karty, sita 21db, cca. 1,2km a jak nastavim vykon pod 15db v MK,spoj se rozpadne a konec...dobra haluz, UB5 Sux :evil: u UBNT se priposrali nekdy mam ten dojem...pouzitelne jen na max power mi prijde...


Přesně stejnou věc jsem teď řešil na jednom spoji,stará dobrá CM9 to vyřešila.
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 13 years ago

Takze minimum, co jde v Rocket M5 nastavit je -4 dB. Spoj provozuju na 1,2 km, vykon 0dB, propustnost cca 65Mbit v 20Mbit kanale.
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

polozme si nyni otazku, kolik je realny vykon pri takovem nastaveni ? :)
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 13 years ago

pcwifi píše:polozme si nyni otazku, kolik je realny vykon pri takovem nastaveni ? :)



Tak jsem to pro tebe ozkousel :-) Rozdil v signalu mezi nastavenim 20 dB a -4 je 23dB. Takze to zjevne reguluje :)
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!