Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT Sektora 19db(rocketM5) + locoM5

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Re: UBNT Sektora 19db(rocketM5) + locoM5

Příspěvekod midnight_man » 13 years ago

predvcerom znicoho nic poklesol signal klientovi z 57/64 na 68/75 .......vobec neviem cim to bude...prsalo par dni v kuse..ale na pigtailoch su 3 vrstvy izolacie, dnes som to pozeral..je tam sucho.....napada vas nieco? zeby zvlhla antena zvnutra?
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Pokud to kleslo jen u klienta a ne jinde na jiných klientech po tom APčku tak to vyměň u něho a pro klid duše klidně i rozdělej (záleží jak dalece se chceš ukájet zárukou). Normální to samosebou není, ale pokud novej kus bude dělat to samé tak je něco ve Fresnelce nebo ještě na APčku či v eteru. Mno ne že by klient nefungoval i s těmito hodnotami... . Máš mít sektory na NS M5 jako já a ne si začínat s konekorama tam kde nutně nemusíš :mrgreen: .
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 13 years ago

praveze je tam iba jeden klient zatial...tak neviem....moc sa mi tam nechce, internet mu ide tak ci tak...ale pre pokoj duse asi vymenim celu antenu aj s rocket M5 za druhy kus co mam doma nachystany....
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Tak měnit to snad hnedle nebude třeba. Stačí jen porovnat signály a to samé u toho klienta kdyžtak... .Někde chyba bude, ale nemusí být nutně v jednotkách, zkus a uvidíš.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 12 years ago

Teoreticky sektora UBNT M5 90° 20db oproti loco M5 na 2,5 - 3 km .... ako to hodnotite? Bude taká pripojka vobec pouzitelna? Viditelnost krásna, priama.
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 12 years ago

V normě ten link bude nic moc, ale pokud si jej otestuješ v defaultu tak to půjde, ale až s NS M5 místo Loca není co v testu řešit.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 12 years ago

"oproti loco M5 na 2,5 - 3 km" , to sesch shardcore man jestli toto pachas :lol: , mam nasazeny Loco 5 na max. 2000m, ale to je jeste pozustatek mladicke nerozvaznosti, kdy se brali vsecky ty UBNT levne sracky a cpalo se to vsude. Mimo to, signal je diky ruseni na hrane pouzitelnosti (i kdyz vykon frci na max),to mas tak, kdyz pouzivas 13db shit antenu v zarizeni na takovou dalku yo...pokud myslis do budoucna, nedas to tam. Pokud ne, tak si muzem popovidat za rok,dva jak se ma situace :mrgreen: , zda li to furt kraaasne jede, nebo neco jineho...

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 12 years ago

je to ciste prostredie, naskenujem 2-3 siete max. :mrgreen: ale no Airlink calculator mi vraví že na 3km s tým HW čo tam bude by to malo mať -67 signál :shock:
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 12 years ago

Vy ste tu riadny hardcoristi. Loca som zatial daval do vzdialenosti 1km. Zrovna idem riesit panelak z ktoreho je vyhlad na jednu oblast, ktoru potrebujem pokryt a chalupy su tam vo vzdialenosti 600m do 1100m. Lenze je to v meste a chytam tam okolo 15 sieti. Takze neviem ako to bude chodit, ale vase skusenosti mi dali pozitivnejsi nahlad na vec:D.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 12 years ago

ty si hardcore...normalne na default vykon M5 sektor 90°vs. loco M5 na 2,01km (podla earth) nepriama viditelnost, chytá to susedovu plechovu strechu signal -66 kapacita a kvalita super. Speed no problem 20/20 mbps.ping 1-3ms. S velkým NSM5 mal signal okolo 60.
0 x


Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 12 years ago

3-4
0 x