Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Podpora "N" zařízení v "AC"

Problematika Ubiquiti hardware.
ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Re: Podpora "N" zařízení v "AC"

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Ne, že by se nedal najít routerboard, co funguje i po 10 letech ... Ale je to spíš něco jako bílá velryba. Všichni ví, že ji někdo viděl a napsal o tom ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 8 years ago

Tak to jsem zvedav. Uz jste to nekdo zkousel nasadit ?
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

jenky
Příspěvky: 13
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod jenky » 8 years ago

Skusal so zatial len fw v8.0-beta2.29185 (XC) na testovaciom spoji AC+AC

Spoj sa rozpajal,podobne sa tvareli Nka s XW fw,tak sa hram s AUTO ADJUST DISTANCE co mi pomahalo.
Na auto to vyzera zatial slubne.
To je ale spoj a fw 7.1.4 bol 100% stabilny.

Ako sa ta beta bude tvarit na AP s nkom ?Moze to byt hodne fajna ducharina.
0 x

susta
Příspěvky: 37
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod susta » 8 years ago

Dostava me HELAPC nabizet kvalitni sluzbu v tak zarusenem prostredi :D :D :D Pro HELAPC neni nic problem hlavne indoor kanaly a bejt co nejvice mimo rozsah :D :D
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 8 years ago

Pošli mi SSID našeho indoor kanálu a máš u mě 1k za každý.
0 x

susta
Příspěvky: 37
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod susta » 8 years ago

Nemusím ti posilat SSID staci kouknout na CTU na seznam pokut viz níže a je vidět za co jste dostali 40000 Kč pokutu. Takže bejt tebou by bylo dobré trochu pokory

HelaPC s.r.o. 25999281 ČTÚ-51397/2014 636 Hradec Králové Hradec Králové Královéhradecký kraj Kontrola využívání kmitočtů, které nelze povolit Kmitočet je využíván bez oprávnění 19.9.2014 ČTÚ-57422/2014 636 využívá rádiové kmitočty, pro jejichž využívání je třeba oprávnění k využívání rádiových kmitočtů podle § 17 odst. 1, bez tohoto oprávnění ZEK201210-118-1-d 40000 31.10.2014
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 8 years ago

susta píše:Dostava me HELAPC nabizet kvalitni sluzbu v tak zarusenem prostredi :D :D :D Pro HELAPC neni nic problem hlavne indoor kanaly a bejt co nejvice mimo rozsah :D :D


A kolik jich mate vy ? Ne ze by to sem ale patrilo.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 8 years ago

Pokora nevim. Kolega mluvi v pritomnem case. Podivej se na datum pokuty.
Zpet k tematu AC vytsm hlavne kvuli tomu ze mohu poskytovst kvalitni sluzbu bez obchazeni norem a zakona. Na M5 to uz misty nejde.
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 8 years ago

helapc píše:Pokora nevim. Kolega mluvi v pritomnem case. Podivej se na datum pokuty.
Zpet k tematu AC vytsm hlavne kvuli tomu ze mohu poskytovst kvalitni sluzbu bez obchazeni norem a zakona. Na M5 to uz misty nejde.

Tak z nasich testu vychazi, ze AC je vyrazne citlivejsi na ruseni, zato posledni ubiquity jednotky na N se hodne zlepsily.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 8 years ago

Cau tak co už to někdo otestoval s jejich new beta firmwary ?
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 8 years ago

V zarušeném prostředí beta fiirmware, vysílač AC klient N signál -55, šířka 20MHz protáhne 7-9Mbps.
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 8 years ago

helapc píše:V zarušeném prostředí beta fiirmware, vysílač AC klient N signál -55, šířka 20MHz protáhne 7-9Mbps.


Kolik to davalo v Nku ? A jaky klient tam je ?
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 8 years ago

Tak oprava dava to 55Mbps bezeli mi tam dva iprfy najednou. Kluent byla NanoStation M5
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 8 years ago

helapc píše:Tak oprava dava to 55Mbps bezeli mi tam dva iprfy najednou. Kluent byla NanoStation M5


Co mate na strane vysilace a jaka je cca vzdalenost?
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 8 years ago

Rocket 5AC PTMP, vzdálenost cca 500m
0 x