Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Unexpected Reboot AC antén

Problematika Ubiquiti hardware.
TheITman
Příspěvky: 98
Registrován: 7 years ago

Unexpected Reboot AC antén

Příspěvekod TheITman » 6 years ago

Zdravím stává se někomu, že některé AC antény se relativně často sami rebootují? Dělá nám to na více bodech napájení je v pořádku. Jedná se pouze o antény AC a verzi FW 8.3 a vyšší
0 x

miko
Příspěvky: 94
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod miko » 6 years ago

Hej, pozorujem to na 2 spojoch, oba WA chipset. Resetovalo to aj s 8.1.4, obcas sa to rebootne aj na 8.3
Mozno mame chybu niekde inde, ostatne spoje nam drzia bez vypadku....
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 6 years ago

Stává se mi to, také jen někde. Zatím jsem nevypozoroval spojitost nebo důvod čím by to mohlo být. Jsou to buď NB5 AC 16, nebo PB5 AC 300.
U PB AC 400 se to nestává.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Rok vyroby ? Nemate to s tej problemovej serie ktora robila rozne kktiny ?
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 6 years ago

řekl bych že to je vše 2017. To NB5AC16 jsem kupoval nedávno, je připojený přes origo adaptér stíněnou kabeláží. PB300 jsou všechny přes zálohovaný MW.
0 x

xrff
Příspěvky: 69
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod xrff » 6 years ago

stava se nam to u par konkretnich kusu , je jedno s kterym FW a jaky je napajeni, po vymene za jiny kus zpravidla OK,
vsechno WA (pbe-5ac-400) , vsechny ze serie okolo 1641,1642,1643 (ted nevim presne,ale prohazovali se za kusy z podobny serie) MAC 80:2A:A8(prevazne :E8:45)
3 kusy uz jsou na reklamaci,zatim se k tomu jeste nikdo nevyjadril,a distributor se s tim udajne jeste nesetkal,ze by to nekdo reklamoval...
nektery to delali vicektrat do tydne, nektere treba 2x mesicne
0 x
--

Filip Rubák
F-site corp s.r.o.
e-mail: xrf(at)f-site.eu
GSM: +420 731 931 043

TheITman
Příspěvky: 98
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod TheITman » 6 years ago

Která serie je problémová?
Jinak se bavíme také o WA a o zařízeních AC ISO 400 AC ISO 500 a LiteBeam AC gen2
U prismů jsem to zatím nezpozoroval jen mi dva neustále odpojují klienty je to nastavením nebo na reklamaci?
0 x

tomasik
Příspěvky: 103
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod tomasik » 6 years ago

mrkni sem ​https://ispforum.cz/viewtopic.php?f=50&t=21918&hilit=ISO&start=15
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

2017 serie by mali byt fajn. Problem bol v seriach okolo 2015-2016, slabsi signal a podivne chovanie zariadeni. Reboot UBNT mol vzdy zahadou aj pri M5kach. FW vacsinou nepomohol, len vymena za novy kus.
0 x

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 6 years ago

Některé kusy WA verze se mi taky cca jednou měsíčně bez zjevné přičiny rebootnou (vždy jako jediné na sajtu, navíc na baterkách). Fw je tam 8.0.2 nebo 8.0.3, vše jako bridge/WPA2. Vzhledem k frekvenci výskytu neřeším.
0 x

tomasegert
Příspěvky: 78
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod tomasegert » 6 years ago

Taky se mi to rebooti...
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 6 years ago

Toto se resi na UBNT foru uz nejakou dobu a sam nechapu, ze s tim jeste neco neudelali.
Posledni firmware, ktery mi bez problemu funguje je 8.1.2.

https://community.ubnt.com/t5/airMAX-AC ... -p/1911288
(pro otevreni linku budete potrebovat login do beta fora)
0 x