Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Zdvojena mac adresa u vysilače UBNT Rocket

Problematika Ubiquiti hardware.
lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Zdvojena mac adresa u vysilače UBNT Rocket

Příspěvekod lyra » 7 years ago

Už jsem si myslel že za ty leta co dělam bezdráty už mě toho zas tak moc nepřekvapí.Ale jak je vidět pořad se něco objevuje.

Máme na 1 malém místním vysílače leta Rocket M 5 .Leta to fungovalo bez probllemu. A nyni v sobotu odpoledne mi volá 1 zakazník ze 4 co tam jsou že mu nejde internet-

Po vikendu jsme zajeli k zakazníkovi a hledaáme chybu v jeho anténě, kde jsme na 1 pohled nic nenašli .
Antena se nechtěla připojit k vysílači za žadnou cenu. Tak jsme konstatovali že asi něco v ni odešlo a dali jsme jinou.
Jáke bylo naše přkvapení že ani nová antena se nechtěla připojit na SSID kam měla . ALE všimli jsme si jedné věci ..Rocket začal vysílat viditelně 1 spravne SSID a MAC adresu a dale jeste bez SSID stejnou MAC adresu .

Dali jsme zpět přijimač co klientovi nešel od víkendu a ten se okamžitě připojil,ale vidi stejně jako i jiny klienti vysilat 2 stejne MAC adresy jednu s SSID a druhou BEZ SSID .

Podotýkam jedná se o klasicke AN tedy není to AC

Přehrál jsem tam všem stejny FW , zda nebude nejaka změna,ale ta nebyla a zatím vše funguje .
0 x

forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Příspěvekod forkman » 7 years ago

A čím to že už to teď funguje? Být tebou si zkusím site survey od všech kliosu jestli na to bssid stejný signál od všech. Ma to i stejně šifrování?? Jestliak někdo něco asi zkouší. Rocket snad 2 sítě ani vysílat neumí a někdy by se to hodilo :relaxed:
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 7 years ago

Tohle jsem videl, kdyz mel vysilac zapnute Hide SSID. Neni to stejny pripad?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

Nejjednodušší vysvětlení bývá pravdivé ... vysílá ti tam nějaký záškodník.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 7 years ago

Jj. Dej na AP rocketu SCAN a jestli tam bude, tak je to záškodník :)

To tvoje AP jede bez šifrování?
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 7 years ago

tak tusim ze rozdilneho signalu by si vsiml, pokud to tak je tak opravdu zaskodnik.

nam se nedavno stalo neco podobneho, ne ze by byly dva ssid, ale vezmete LocoM5 nebo PoweBeamM5 a proste se vam nepripoji na vysilac, reseni bylo prejit na AP z 6.0.x na 5.6.9 a uz se pripojily.

stejne tak mi to udelalo na jednom AP ze jsme prehrali firmware na 6.0.3 z 6.0.1 a jeden klios se odpojil, nesel pripojit ani rucne, opet se muselo shodit na nizsi firmware

nebo se na ruznych lokalitach svevolne odpojovali klienti porad ty stejny na par AP, reseni bylo prejit zas na nizzsi firmware, ted s 6.0.4 se uz drzi
0 x

Panda410
Příspěvky: 80
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Panda410 » 7 years ago

jojo nám se to taky stávalo, našli tam nějakou chybku ve fw. Opraveno právě od 6.0.4
0 x