Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Podpora "N" zařízení v "AC"

Problematika Ubiquiti hardware.
rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Re: Podpora "N" zařízení v "AC"

Příspěvekod rado3105 » 8 years ago

tie verzie su uz relativne stabilne...je tam vsak uprava vyzarovania, na nejakych kanaloch (udajne dfs) je obmedzene vyzarovanie, vie niekto na akych?

a pockal by som na rocket prism...ten ma filter aj na rx aj na tx...
0 x

Benik3
Příspěvky: 41
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Benik3 » 8 years ago

Rocket5AC Prism by měl být dostupný u nás 29.3. :)
Původně jsem myslel, že je 3x3MIMO a on ten třetí konektor je pro GPS :D

No myslím že někdy v květnu asi udělám upgrade. To už by mohla být venku i stable verze AirOS 6/8 :)

BTW jak fungujou frekvence s DFS? Nedochází k výpadkům kvůli okolnímu rušení, kdy si to splete s radarem? (Vím že když jsme to kdysi dávno testovali tak k tomu docházelo)
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 8 years ago

Benik3 píše:Rocket5AC Prism by měl být dostupný u nás 29.3. :)
Původně jsem myslel, že je 3x3MIMO a on ten třetí konektor je pro GPS :D

No myslím že někdy v květnu asi udělám upgrade. To už by mohla být venku i stable verze AirOS 6/8 :)

BTW jak fungujou frekvence s DFS? Nedochází k výpadkům kvůli okolnímu rušení, kdy si to splete s radarem? (Vím že když jsme to kdysi dávno testovali tak k tomu docházelo)


DFS je uplna tragedie. Dela si to co chce, samo se to naladi na kanal blizkeho vysilace, vysírá to pekne dlouho, nez se to uraci vubec zacit vysilat a nadejny AF5-X jsem kvuli tomu radeji vubec nezacal nasazovat. Bohu dik za raduv3105 hack. Pritom ty nove ISO powerbeamy se zdaji jinak vyborne.
0 x

Benik3
Příspěvky: 41
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Benik3 » 8 years ago

raduv3105 hack
to jest?
V práci jsme měli skript který uměl zapnout compliance test i na AirOS 5.5.7 a výš. Je to ono?
Kdyžtak link pls :)
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 8 years ago

Benik3 píše:
raduv3105 hack
to jest?
V práci jsme měli skript který uměl zapnout compliance test i na AirOS 5.5.7 a výš. Je to ono?
Kdyžtak link pls :)


Cituji: Stiahnite backup konfiguracie zo zariadenia, zmente na 2 miestach country code na 511) uploadnite naspet.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 8 years ago

predtym musite zadat do SSH prikaz:

Kód: Vybrat vše

touch /etc/persistent/ct
save
reboot


nasledne stiahnut backup configu, upravit na 2 miestach polozku "country code" na 511,ulozit, uploadnut spet.

nasledne budete mat v menu country code argentina :) ale je to compliance ;) nezabudnut si nastavit channel lock tj. lock scan list podla frekvencie aku nastavite na AP. Pri compliance teste sa vam ST strana nemusi spojit, alebo sa spoji po pol hodine :)
0 x

Benik3
Příspěvky: 41
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Benik3 » 8 years ago

Stačí vybrat frekvence. Pokud jsou povolené všechny tak se to spojit nechce.
Jinak pouze při změně country code na 511 je ve wireless prázdné políčko a nelze dělat změny, protože web vyhodí chybu "vyberte zemi".

Řeším to jednoduše ;)

Kód: Vybrat vše

sed -i 's/countrycode=.*/countrycode=511/g' /tmp/system.cfg
sed -i 's/wireless.1.scan_list.channels=.*//g' /tmp/system.cfg
sed -i 's/wireless.1.scan_list.status=.*//g' /tmp/system.cfg

echo "wireless.1.scan_list.channels=5500,5520,5540,5560,5580,5600,5620,5640,5660,5680,5700" >> /tmp/system.cfg
echo "wireless.1.scan_list.status=enabled" >> /tmp/system.cfg

echo "echo '<option value=\"511\">Compliance Test</option>\n<option value=\"203\">Czech Republic</option>' > /etc/ccodes.inc" > /etc/persistent/rc.poststart
chmod +x /etc/persistent/rc.poststart
cfgmtd -w -p /etc/
reboot


Jinak nechápu, co má moc za význam použití to touch /etc/persistent/ct.
Stejně tak nechápu používání příkazu save, na který to hodí, že ho to nezná. Mimo to Touch automaticky soubor ukládá a zavírá...
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

U některých verzí, možná všech <7 stačí existence souboru s názvem "ct" na to, aby povolil compliance test.
Benik3 píše:Jinak nechápu, co má moc za význam použití to touch /etc/persistent/ct.
Stejně tak nechápu používání příkazu save, na který to hodí, že ho to nezná. Mimo to Touch automaticky soubor ukládá a zavírá...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 8 years ago

Benik3 píše:Stačí vybrat frekvence. Pokud jsou povolené všechny tak se to spojit nechce.
Jinak pouze při změně country code na 511 je ve wireless prázdné políčko a nelze dělat změny, protože web vyhodí chybu "vyberte zemi".

Řeším to jednoduše ;)

Kód: Vybrat vše

sed -i 's/countrycode=.*/countrycode=511/g' /tmp/system.cfg
sed -i 's/wireless.1.scan_list.channels=.*//g' /tmp/system.cfg
sed -i 's/wireless.1.scan_list.status=.*//g' /tmp/system.cfg

echo "wireless.1.scan_list.channels=5500,5520,5540,5560,5580,5600,5620,5640,5660,5680,5700" >> /tmp/system.cfg
echo "wireless.1.scan_list.status=enabled" >> /tmp/system.cfg

echo "echo '<option value=\"511\">Compliance Test</option>\n<option value=\"203\">Czech Republic</option>' > /etc/ccodes.inc" > /etc/persistent/rc.poststart
chmod +x /etc/persistent/rc.poststart
cfgmtd -w -p /etc/
reboot


Jinak nechápu, co má moc za význam použití to touch /etc/persistent/ct.
Stejně tak nechápu používání příkazu save, na který to hodí, že ho to nezná. Mimo to Touch automaticky soubor ukládá a zavírá...


s akym FW si testoval? ja som testoval s novym 7 co je na webe ubnt a po prepisani na 511.. (nachadza sa to v konfigu 2x) mi hodilo argentinu a pekne povolilo všetky kanale tak neviem kde je problem
0 x

Benik3
Příspěvky: 41
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Benik3 » 8 years ago

Zkoušel jsem to na AirOS v6 (beta). Nicméně co si pamtuji, tak jsou to zkoušel už dřív na nějaký starší verzi (cca 5.5.9) a dělalo mi to taky.
Těžko říct kde je problém, ale už to tady psalo víc lidí.
Ten můj skript je jistota :)
0 x


Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

Hoši, jsem asi vůl nebo nevím :))
Řešíte kompatibilitu N klientů na AC sektor. Má ale AC klient kompatibilitu s A/N APčkem? Nemůžu to odzkoušet mám tady jen Rocket 5AC PtP a PB5AC PtP.
Psal mi zákazník, že má svůj vlastní koupenej 5AC-500 a že nechce platit prachy za aktivaci :D
0 x

Benik3
Příspěvky: 41
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Benik3 » 8 years ago

Ozkoušeno to nemám, ale mám za to, že ne, až od té nové beta verze...
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

No jako klienti jsou většinou zpětně komptibilní se staršími standarady, tak proč by nemohlo tady. Já si právě myslel, že to nejde vůbec :D A budu rád, když mi to někdo potvrdí popř. vyvrátí.
0 x

Benik3
Příspěvky: 41
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Benik3 » 8 years ago

No jo, ale když nejde připojit N na AC, proč by to mělo jít opačně. Když to tak vemeš, obojí je vysílač i přijímač zároveň.
Mimoto jsem koukal, že u nás v Dsicompu mají na stránkách i u klientských antén tučně napsáno, že produkty funguje pouze s dalšími AirMAX AC zařízeními.
Jak říkam, pokud bys do toho klienta a nejspíš i do vysílače nahrál ty nový beta verze (AirOS6 a 8 ) tak ti to pojede. Jinak ne.
0 x