Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nanobeam dish 22 a 25dBi

Problematika Ubiquiti hardware.
ADCnet.cz
Příspěvky: 4
Registrován: 11 years ago

Re: Nanobeam dish 22 a 25dBi

Příspěvekod ADCnet.cz » 10 years ago

jopo píše:cez aircontrol sa da DFS vypnut aj na 5.5.8


a jak? nejakej navod? nejak se mi to nedari ...
zlatej fw 5.5.4 v tom asi nepojede vubec co?
0 x

jopo
Příspěvky: 280
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod jopo » 10 years ago

ADCnet.cz píše:
jopo píše:cez aircontrol sa da DFS vypnut aj na 5.5.8


a jak? nejakej navod? nejak se mi to nedari ...
zlatej fw 5.5.4 v tom asi nepojede vubec co?

Configure na danem zarizeni, zalozka WIreless a odznacit Enable DFS.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

Jsi to asi nikde neviděl, co? To je totiž tak, že to tam už není ... resp. je, ale schované.

Jak na to se zde najít dá. Chce to 3 řádky v CLI a je Compliance Test.
jopo píše:
ADCnet.cz píše:
jopo píše:cez aircontrol sa da DFS vypnut aj na 5.5.8


a jak? nejakej navod? nejak se mi to nedari ...
zlatej fw 5.5.4 v tom asi nepojede vubec co?

Configure na danem zarizeni, zalozka WIreless a odznacit Enable DFS.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

coolerman1
Příspěvky: 326
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod coolerman1 » 10 years ago

ma nejaky zmysel vamienat Nanobridge M5 25dbi za nanobridge M5 400 ? ,citite menej rusenia alebo vecsie rychlosti ?
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 10 years ago

coolerman1 píše:ma nejaky zmysel vamienat Nanobridge M5 25dbi za nanobridge M5 400 ? ,citite menej rusenia alebo vecsie rychlosti ?


vymenil som a priepustnost spoja mi poklesla..i ked vymena bola len na jednej strane a je mozne kedze tieto nove anteny maju inak robeny ozarovac ze keby som vymenil na oboch bolo by to lepsie...ale co sa tyka tej jednej strany tak pokles priepustnosti zo 45mbit/s na 30mbit/s....
0 x

Uživatelský avatar
divizna
Příspěvky: 371
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Praha

Příspěvekod divizna » 10 years ago

Pokud se vymeni obe strany, urcite to smysl ma. Nanobeam ma novy cipset atheros 93xx, ktery umi mimo jine i short preamble, a tedy vyssi prenosovky. Navic ma lepsi procesor a v pripade NBE400 i gigovy port. Uz jsem tu nekde psal, ze to vytahne proti sobe i 140 Mbit, podobne jako rockety titanium.

Spoj NB25 - NBE400 jsem netestoval, teoreticky je ta horsi propustnost mozna kvuli rozdilnym cipsetum, na druhou stranu, uz jsem testoval NBE300 proti rocketu M5 (sektor) a tam to jelo velmi dobre kolem 40 Mbit (na 20 MHz kanale) coz s NB22 bylo dost podobne, pokles tam tedy urcite nebyl.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

ja by som v tom nejake zazraky nevidel.....Isto nebudeme nanobridge menit za toto. Ja mám stále za to, že gigový port na týchto srandách je fakt akurát tak pre srandu.
0 x

Uživatelský avatar
divizna
Příspěvky: 371
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Praha

Příspěvekod divizna » 10 years ago

Pokud jsou dve jednotky proti sobe na relativne nerusenem nebo malo rusenem spoji, gigovy port urcite smysl ma, alespon u techto nanobeamu nebo rocketu titanium.

Na koncacich to ale logicky prilis neprinese, tam se to bude proti rocketum na sektorech chovat skoro stejne jako Nanobridge.

Spoje p2p jsou ale jina kava. Toto je speedtest za spojem na rocketech Titanium. Nanobeam se chova podobne (samozrejme ale anteny nejsou to co JRC u tech rocketu...) - http://www.speedtest.net/my-result/3398195869
0 x

xrff
Příspěvky: 69
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod xrff » 10 years ago

na 500m nezaruseno nanobeam 25dB, 1dB vykonu (ja vim,je to moc,nestihl jsem jeste stahnout dolu) kolem 100Mbit, na 8km sotva 50M (jak v 40 tak v 20mhz)
ma smysl menit na na sektorech (nebo i spojich ) Rocket M5 za Titanium? rekneme ze zatim traffic okolo 30-40M ve spickach, (mode router, takze mu ospf ubira na vykonu urcite,ale to nevadi) ... kdyby ty kkti aspon udelali verzi bez GPS,ktera je tam k nicemu ...
btw: prej chtej prestat delat nanobridge,nanostation atd a vse nahradit nanobeamama, nevite, jestli se to tyka i bulletu?
0 x
--

Filip Rubák
F-site corp s.r.o.
e-mail: xrf(at)f-site.eu
GSM: +420 731 931 043

satmag
Příspěvky: 171
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod satmag » 10 years ago

Tak sa mi do ruk dostala 19ka,prvy dojem na tu cenu kolko to stoji zatial neviem ci sa to oplati ked 22 je lacnejsia,nakoniec to nema ani gigovy port ako bolo v prvych datasheetoch,chel som vyskusat nejaky PtP test ale je to asi bezvyznamne bez toho portu :(
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 10 years ago

Zajímala by mě jako malá sektorka. Kdes to koupil? V CZ jsem ji skladem zatím neviděl.
0 x

satmag
Příspěvky: 171
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod satmag » 10 years ago

No na taky 20az30stupnovy sektor sa da pouzit kludne aj na trosku vetsiu vzdialenost a da sa kupit uz na:
http://www.wificentrum.sk/outdoor-wifi- ... _c160.html
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 10 years ago

ked tak novy bod tak jedine mikrotik....rychlostne aj v zarusenom prostredi je to uplne inde...aj co sa ceny tyka...


a toto stoji 80e za 19db antenu....chore...
0 x

satmag
Příspěvky: 171
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod satmag » 10 years ago

A na Mikrotik ked potrebujes viac dBi ako ma SXT 16ka na vzdalenejsieho klienta tak kolko ta vyjde aspon 19ka :)
Naposledy upravil(a) satmag dne 08 Apr 2014 23:17, celkem upraveno 1 x.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 10 years ago

gentlebox jc323 ktory ma 22dBi(realnych) + rb911 ta vyjde na 80eur.

Nehovoriac o tom ze stare nanobridge ak vezme 25dBi maju realne max 20dBi a signalovo pri rovnakom vyziarenom vykone je sxt lite5 na tom lepsie ako nanobridge 22dBi.

Co sa tyka rychlosti, na ubnt v zarusenom prostredi ptm nedosiahnes viac ako 30mbit/s. Na mikrotiku v rovnakom prostredi neklesnes pod 45mbit/s...

Nevyhoda mikrotiku vyssie latencie pri nv2, vyzera to tak ze mikrotik dosahuje vyssie rychlosti zvysovanim latencie a naopak ubnt ma rovnaku latenciu ale nizsiu rychlost....
0 x