Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

prosím o pomoc s připojením k 5GHz WiFi-netu

Návody a problémy s konfigurací.
michal.siman
Příspěvky: 1019
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Plzeň-jih

Re: prosím o pomoc s připojením k 5GHz WiFi-netu

Příspěvekod michal.siman » 13 years ago

nemuzes napsat odkud jsi, ze ti te to tam nekdo dojel udelat :-) bylo by to jednodussi myslim ...
0 x
Snazim se nejak zacit, budte na me prosim hodni, dekuji :-) az se neco naucim, ochotne poradim dalsim v rade ...

Steny
Příspěvky: 21
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Steny » 13 years ago

P8 Bohnice/Troja. Ale vzhledem k některým reakcím to nevidím tak horký. Snad to bude to heslo, ale ví bůh, kdy se s ISP spojím, abych to prověřil.
0 x

michal.siman
Příspěvky: 1019
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Plzeň-jih

Příspěvekod michal.siman » 13 years ago

Steny píše: Snad to bude to heslo, ale ví bůh, kdy se s ISP spojím, abych to prověřil.

a ty si jeste nebyl na ten internet nikdy pripojenej, nikdy se ti nespojilo?

ja to porad nechapu, paneboze, to tam nemuzes oslovit nejakyho normalniho ispka, ktery ti to vse udela, nastavi, zahesluje a mas klid. a take ti bude normalne zvedat telefony kdyz bude nejaky problem. paneboze v praze jich jsou desitky, ne-li stovky ...
0 x
Snazim se nejak zacit, budte na me prosim hodni, dekuji :-) az se neco naucim, ochotne poradim dalsim v rade ...

Steny
Příspěvky: 21
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Steny » 13 years ago

V Praze asi ano, ale zde na sídlišti o moc ISP nevím. Tento má super cenu i rychlost, a veř. IP v ceně. Mám tam kolegu (dřív ten net provozoval a já ho od něj měl na jiném bydlišti přes kabel - teď jsem zatím připojen nebyl - stále stejná chyb. hláška), co mi zařídil aktivaci zdarma, ale na konfiguraci tam je jen jeden hoch, co je trochu povaleč - zdá se i od pohledu.
Takhle, už jsem investoval celkem dost, pokusím se nejdřív jít touto trnitou cestou.
0 x

michal.siman
Příspěvky: 1019
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Plzeň-jih

Příspěvekod michal.siman » 13 years ago

takovy firme bych penize nedaval i kdyby meli za 100kc 100mbit :-) ale kdyz ses tak bohatej ze mas na levny veci ...

zamknete to tady nekdo a presunte do offtopicu
0 x
Snazim se nejak zacit, budte na me prosim hodni, dekuji :-) az se neco naucim, ochotne poradim dalsim v rade ...

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

jasně že tam ten klíč musíš mít napsaný. NONE je špatně. To jedeš bez klíče
Zadává se v hexa tvaru
http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:In ... properties
0 x

Steny
Příspěvky: 21
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Steny » 13 years ago

ne, klíč je zadán ve všech 4 řádcích stejný, ale vlevo je roletka a tam je vybráno NONE (možno 104bit wep, 40bit wep, aes-ccm, tkip)
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

tak vyber jednu z voleb a snad se nektera chytne :wink:

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Steny
Příspěvky: 21
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Steny » 13 years ago

Tak to taky nepomáhá. Takže to vidím asi stále na to heslo. Každopádně díky za rady i rady budoucí!
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

a mas zaply onen sifrovaci profil ?

PW
Naposledy upravil(a) pcwifi dne 23 May 2011 23:18, celkem upraveno 1 x.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Steny
Příspěvky: 21
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Steny » 13 years ago

Jistě, viz obrázek na první straně.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

dneska se necení ISP podle rychlosti, ale podle stability, podle toho kolik dnů v týdnu to funguje a podle toho kdy přijedou, když se něco stane na opravu...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
DRAKK
Příspěvky: 371
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod DRAKK » 13 years ago

Zkoušel jsi v záložce wireless zaškrtnout políčko Default Authenticate?
0 x
******WWW.DRAKKNET.CZ******

Steny
Příspěvky: 21
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Steny » 13 years ago

Tuším, že to zaškrtnuté je, ale už jsem v práci, takže kouknu odpoledne.
0 x

Hallo
Příspěvky: 495
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hallo » 13 years ago

DRAKK píše:Zkoušel jsi v záložce wireless zaškrtnout políčko Default Authenticate?

To je pro režim AP Bridge,vpodstatě tím deaktivuješ jakékoliv šifrování/hlídání MAC a klienti se připojí i když je nemáš v acess listu,pak si je přidáš a toto vypneš aby se nepřipojil někdo načerno.


Zkontroluj si jestli máš nastavený na kartě správný profil s šifrováním a pak na tom profilu s šifrováním zkontroluj zadané hodnoty a parametry klíče.Signál -65 -70 už je na spojení ok,ale na těch pár metrů se mě to stejně nezdá když má tx na default,to by tam měl mýt s 17dbi anténou alespoň -59db pokud to nebere z kraje,nebo zad sektoru.

Další věc je ta,že až se ti to spojí,tak jsem zvědavej,jestli máš správně vyplněné IP,naty,default gateway,dns atd....Ten ISP musí být hodně dobré povahy,tohle vypadá tak na shození sítě :D PS nic ve zlém.
0 x