Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

WDS pokrytí velké budovy bez kabelů

Návody a problémy s konfigurací.
george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

WDS pokrytí velké budovy bez kabelů

Příspěvekod george.tu » 13 years ago

Mám zákazníka, který chtěl pokrýt budovu wifi signálem a nechtěl tahat kabely. Tak jsem nakoupil 10 ks RB411AR s integrovanou 2,54 GHz kartou, rozmístil AP, podle návodu co jsem našel na mikrotik foru jsem nastavil všude wds dynamic, v bridge jsme zapnul protokol RSTP, nastavil jsem root bridge, vše se pospojovalo nádhera, ping super. Jenže jakmile nějaký spoj zatížim z jakéhokoliv AP vše začne hodně moc zlobit, propustnost 0 kbps - 2000 kbps, nestabilní, odezvy 2s. Ok. Vymazal jsem bridge a nastavil mesh, přidal všechny potřebné rozhraní do ports, nastavil jsem wds dynamic mesh a uplně to samé. Ještě jsem zkoušel všude nastavit wds statis mesh a přiřadit mu pouzy ty AP co na sebe maj dobrej signál (předtim měl automatické wds signál třeba -87) ale skoor žádná změna. Zkoušel jsem taky přepínat průběžně B nebo B/G. Má někdo s něčím podpobným zkušenost a podělí se prosím o tyto zkušenosti? případně nějaký nápad, kde dělám chybu a jestli to někomu funguje? Nepište mi ať natahám kabely, to vím taky, chci to zkusit rozjet tak jak to je, je to docela elegantní řešení. Nečekám a ani zákazník nějakou velkou propustnost, ale aby to jelo stabilně, teď se to chová tak, že se to ruší mezi sebou jak to jede na jednom kanále. Díky předem za návrhy co zkusit, mě už nic nenapadá, vyvztekal jsem se u toho dost :)
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

podle me je blbost aby vse jelo na jednom kanale. Kanaly bych rozmistil
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

to je dost extrémní řešení. Na víc kanálů bych to nerozhazoval. V 2.4GHz pásmu určitě ne. Určitě bych povolil b/g. 2Mbit je řekl bych docela dost na tu prasárnu. Udělal bych WDSka ručně na co nejkratší cesty aby si to nemuseli předávat přes x APček což logicky snižuje výkon wifin. Proč si na WDSku zapnul RSTP? To si to přece pořeší samo ne? Teda jasně, u dynamic by mohl bejt problém ale u static dobře rozvržený ne. Pokud teda neuděláš kruhy na bridge umyslně.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod george.tu » 13 years ago

hapi píše:to je dost extrémní řešení. Na víc kanálů bych to nerozhazoval. V 2.4GHz pásmu určitě ne. Určitě bych povolil b/g. 2Mbit je řekl bych docela dost na tu prasárnu. Udělal bych WDSka ručně na co nejkratší cesty aby si to nemuseli předávat přes x APček což logicky snižuje výkon wifin. Proč si na WDSku zapnul RSTP? To si to přece pořeší samo ne? Teda jasně, u dynamic by mohl bejt problém ale u static dobře rozvržený ne. Pokud teda neuděláš kruhy na bridge umyslně.

Zkoušel jsem všechno možné co jsem vygoogloval - RSTP bylo právě kvuli dynamic WDS kdy se mi to svázalo s víc wds a tvořilo to kruhy
0 x