Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Problém s Nstreme

Návody a problémy s konfigurací.
Netlive
Příspěvky: 63
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Problém s Nstreme

Příspěvekod Netlive » 13 years ago

Omlouvám se, jestli se tu už tento problém řešil - snažil jsem se hledat, ale nenašel. Objevil se dost velký problém při zapnutí Nstreme. Spoj se v pravidelných intervalech rozpojuje a znova připojuje. Použité karty jsou R5nH - ty s jedním MMCX konektorem. Verze MK je 4.5 a 4.11. Bez toho má spoj při zatížení velkou odezvu, při zapnutí je odezva super, ale padá to. Díky za radu.
0 x
Nejsem vševědoucí, ale něco málo vím..........snad :-)

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

nenapadlo tě upgradovat tu stranu spoje kde je 4.5 na 4.11?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Tornado101
Příspěvky: 26
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Tornado101 » 13 years ago

Netlive píše:Omlouvám se, jestli se tu už tento problém řešil - snažil jsem se hledat, ale nenašel. Objevil se dost velký problém při zapnutí Nstreme. Spoj se v pravidelných intervalech rozpojuje a znova připojuje. Použité karty jsou R5nH - ty s jedním MMCX konektorem. Verze MK je 4.5 a 4.11. Bez toho má spoj při zatížení velkou odezvu, při zapnutí je odezva super, ale padá to. Díky za radu.


A jakpak jsi na tom s kvalitou a signálem? podle toho co říkaš ty vypadá na špatný signál. Co DATA RATES maš tam něco staticky , nebo configured? Pokus se nám trochu nastínit jak to máš nastaveno a hlavně jukni na signal a ccq.
0 x

Netlive
Příspěvky: 63
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Netlive » 13 years ago

Signál -55, data rate bloklé na 36Mb, CCQ se mi pohybuje od 40% do 90% - řekl bych dost nestabilní. Rušení by se snad nemělo moc vyskytovat - jsou tam proti sobě Prowaxy 24dB s límcem, tlustý koax od Wifiprofi. Mohl by být přehulený výkon ? Mám to sice ztlumené, ale je to dost blízko - cca 1-1,5km. S tím downem ze 4.5 na 4.11 by to mělo zabrat ? Díky
0 x
Nejsem vševědoucí, ale něco málo vím..........snad :-)

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

upgrade, jo mohlo by to pomoct, je tam dost oprav a úprav. Nezamykal bych rychlost na 36Mbit. Nechal bych tam automatiku. Předpokládám že si to vyměnil protože ti to teď jede v Nku ne? Pak bych poladil periodickou kalibraci, mě dost blba na těch bordech a karta neskenovala.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Tornado101
Příspěvky: 26
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Tornado101 » 13 years ago

Ten upgrade rozhodně udělěj, nikdy se mne ještě nevyplatilo nechat proti sobě rozdílné verze a tech oprav je tam celkem dost jak říká kolega nahoře. Jinak dokud nevyřešíš to kolisání ccq neřešil bych Nstreme, testni postupně co nejvíce snižovat výkon a pomocí freg. usage zjisti jaký tam máš provoz, popřípadě proskenuj okolí.
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 13 years ago

- 55 je dost , na kolik ma snastaveny karty?
0 x

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 13 years ago

Videl bych to taky na prehuleny vykon. Stahni na 3 dB. Prowax 24 dB na 1.5Km to musi jet jak z praku.
0 x