Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Spoj 10km

Návody a problémy s konfigurací.
imation
Příspěvky: 38
Registrován: 16 years ago

Spoj 10km

Příspěvekod imation » 13 years ago

Zdravím,
Potřebuji postavit spoj na 10km určitě spousta z vás něco podobného má jde o to že potřebuji použít co nejmenší antény (na jedne straně to bude v kostelní věži) viditelnost je přímá a a prostředí málo zarušené.
Představoval jsem si něco tak do průměru 50-55 cm případně jaké karty. Propustnost samozdřejmě co největší :)
Díky za reakce
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

tak to si běž hrát ven na písek.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

imation
Příspěvky: 38
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod imation » 13 years ago

Opravdu zajímavá reakce díky za ochotu. Všeználci
0 x

Bohus
Příspěvky: 166
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bohus » 13 years ago

pouzij hledat. Podobnych dotazu je tu milion. Jinac nez zacnu neco stavet tak si o tom neco prectu.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

jo, tobě děkujeme za to, že si použil hledání, že si se vůbec podíval na nějaký jiný témata který o tom pojednávaji. Děkujeme za to, že vůbec nerozumíš problematice wifi a litujeme že jsi vůbec vypustil takovou otázku.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

imation
Příspěvky: 38
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod imation » 13 years ago

Chtěl jsem jenom váš názor např. je to blbost, s těmito anténami to nikdy nepůjde, mám podobný spoj a použil jsem.. a podobně. Forum jsem procházel ale konkretní řešení jsem nenašel (možná špatně hledám). Mě to zase tak pitomá otázka nepřijde ale nevím možná sem jediný.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

to je dost pitomá otázka. Jestli chceš rychlost kterou si ani nespecifikoval s malimi antenami na 10km, tak já nevim, skuz 10ghz spoj kterej by to mohl zajistit pokud nebudeš chtít 100Mbit ale dejme tomu něco kolem 50Mbit nebo jednu antenu větší než druhou. Sakra chlape, stavíš dlouhý spoje a neumíš si vůbec poradit, neumíš vůbec přemejšlet, hledat... to rovnou zabal protože za měsíc přijdeš s tim že ti padá rychlost a když to zatížíš tak se spoj rozpadne atd...
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků


Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 13 years ago

hapi píše:to je dost pitomá otázka. Jestli chceš rychlost kterou si ani nespecifikoval s malimi antenami na 10km, tak já nevim, skuz 10ghz spoj kterej by to mohl zajistit pokud nebudeš chtít 100Mbit ale dejme tomu něco kolem 50Mbit nebo jednu antenu větší.

Libi se mi, jak vsem hned nadavate a ani si neprectete co napsali, staci vam jenom nadpis. Snad jasne pise, ze velikost anten kolem 50-55cm, coz si myslim jde, tak muze pouzit i velke anteny 29db Prowax, ktere maji 55cm v prumeru, kdyz trochu ubere na 24db, pouzije Jirousy v Duplexu, tak to bude i mensi a rychlejsi atd atd.
0 x

Besito
Příspěvky: 595
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Besito » 13 years ago

Ajfel píše:
hapi píše:to je dost pitomá otázka. Jestli chceš rychlost kterou si ani nespecifikoval s malimi antenami na 10km, tak já nevim, skuz 10ghz spoj kterej by to mohl zajistit pokud nebudeš chtít 100Mbit ale dejme tomu něco kolem 50Mbit nebo jednu antenu větší.

Libi se mi, jak vsem hned nadavate a ani si neprectete co napsali, staci vam jenom nadpis. Snad jasne pise, ze velikost anten kolem 50-55cm, coz si myslim jde, tak muze pouzit i velke anteny 29db Prowax, ktere maji 55cm v prumeru, kdyz trochu ubere na 24db, pouzije Jirousy v Duplexu, tak to bude i mensi a rychlejsi atd atd.


Ano, ale také psal, na 10 km... tak že Duplex bych vynechal... Zůstal bych u ProWAXu 29dbi...
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

1. nestavěl bych to
2. použil bych nkové karty v áčku (mají lepší citlivost) a prý to nemáš zarušené a anténa jirous 29 extreme
3. no tak pokud ten spoj má být čistě legální tak to bude fungovat na rate 6/6Mb/s více ne, 10 km je prostě moc, pro mě je hranice 7 km
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 13 years ago

nevim proc by to nemelo fungovat... podle vypoctu tam bude -70 coz je hodne v pohode a v limitu
0 x

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 13 years ago

okoun píše:1. nestavěl bych to
2. použil bych nkové karty v áčku (mají lepší citlivost) a prý to nemáš zarušené a anténa jirous 29 extreme
3. no tak pokud ten spoj má být čistě legální tak to bude fungovat na rate 6/6Mb/s více ne, 10 km je prostě moc, pro mě je hranice 7 km

No tak, kdyz budu brat datasheet vazne, tak mam 54Mbps pri nejakych -80 coz ma jeste 10db rezervu, tak nevim, kde jsi vzal tech 6/6Mbps i s CM9 tomusi jet aspon na 48/48Mbps dle vypoctu a datasheetu, dle vlastni zkusenosti to taky tak je, pokud neni ruseni.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

no já bych řekl, že z mé zkušenosti na takovou dálku žádná kalkulačka neplatí protože na 10km prostě bordel je a nemusí ho dělat wifi zařízení

-80 ani náhodou 54Mb kde to žiješ??
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 13 years ago

okoun píše:no já bych řekl, že z mé zkušenosti na takovou dálku žádná kalkulačka neplatí protože na 10km prostě bordel je a nemusí ho dělat wifi zařízení

-80 ani náhodou 54Mb kde to žiješ??

Kde ziju ? V Cesku, jasne jsem psal, kdyz budu brat datasheet vazne
0 x