Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Mangle a QT

Návody a problémy s konfigurací.
Dony82
Příspěvky: 21
Registrován: 15 years ago

Mangle a QT

Příspěvekod Dony82 » 14 years ago

Mam takovej malej problémek.Třeba nekdo poradi: Mám udelaný Mangle s jump to chain a pote packet mark pro vsechny uživatele a poté v QT natavuji standartne shaping.Ted jsem byl konkurencí donucen udelat sdilene linky, proto zadavam do adress listu ip sdílenych linek, ktere to v mangle značkuje jako sdilene linky(pouze P2P,ostatni,WEB ... VOIP a Mail to resi jako kdyby to byly garantované linky) a nasledne je v QT shapuji. Problém je v tom, že u pravidla WEB silenych linek v manglu mi pakety pribývají ale v QT uz se nic nedeje.

Díky
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 14 years ago

mas spravne nastavene parenty, passtrough u paket marku vypnuty, nejakou ze stabilnejsich verzi ros atd, musis to troch urozvest nebo poskytnout demo
Naposledy upravil(a) Maxik dne 28 May 2010 21:00, celkem upraveno 1 x.
0 x

Dony82
Příspěvky: 21
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Dony82 » 14 years ago

Maxik píše:mas spravne nastavene parenty, nejakou ze stabilnejsich verzi ros atd, musis to troch urozvest nebo poskytnout demo



Asi bude nejjednodušší dát demo: 217.117.213.98 demo/demo

nediv se par vecem je to priprava na rozroutovani síte zatím vse v bridgi - jinak v QT jsem zkousel i rodelit paret to uvidis v demu
0 x

Dony82
Příspěvky: 21
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Dony82 » 14 years ago

BIGG píše:
Dony82 píše:
Maxik píše:mas spravne nastavene parenty, nejakou ze stabilnejsich verzi ros atd, musis to troch urozvest nebo poskytnout demo



Asi bude nejjednodušší dát demo: 217.117.213.98 demo/demo

nediv se par vecem je to priprava na rozroutovani síte zatím vse v bridgi - jinak v QT jsem zkousel i rodelit paret to uvidis v demu


máš to pěkné, schází mi tam už jen telefonní kontakt na mého nového zákazníka :D
Ale vážně, pěkné a srozumitelné demo.


Tak dik ale presto netusis duvod pro mi to neshapuje co ?...
PS: demu uz jsem vypnul ani predtim se mi ho moc davat nechtelo...je to nebezpecne :o(
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 14 years ago

nevim nemel jsem cas se podivat
0 x

Uživatelský avatar
mimicko
Příspěvky: 84
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod mimicko » 14 years ago

Presne tento problem ako opisujes som mal aj ja, Mangle v poriadku vidim kolko a kto, ale u QT vidim uz len upload, download nejde same "zero". Zacalo to robit po upgrade z 4.3 na 4.6 (RB800) po opatovnom downgrade na 4.3 ide. :)
0 x
Niesom ISP, iba clovek co ma zalubu v lamani ludskych moznosti. :)