Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Konflikt IP adres

Návody a problémy s konfigurací.
drizzt
Příspěvky: 5
Registrován: 18 years ago

Konflikt IP adres

Příspěvekod drizzt » 18 years ago

jde nejak v mikrotiku vypnout funkce hlidani ip adresy zadane na PC v mistni siti? Proste dejme tomu ze mam na MK na local rozhrani ip 192.168.1.10/24 tak mi na zadne PC v mistni siti nejde zadat jina ip nez ze 192.168.1.x/24 proste kdyz si zkusim na PC dat 192.168.2.x (nebo cokoli jineho) tak mi to hlasi ze ip adresa je jiz v siti pouzita. Dekuji
0 x

knedlik
Příspěvky: 200
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod knedlik » 18 years ago

drizzt píše:jde nejak v mikrotiku vypnout funkce hlidani ip adresy zadane na PC v mistni siti? Proste dejme tomu ze mam na MK na local rozhrani ip 192.168.1.10/24 tak mi na zadne PC v mistni siti nejde zadat jina ip nez ze 192.168.1.x/24 proste kdyz si zkusim na PC dat 192.168.2.x (nebo cokoli jineho) tak mi to hlasi ze ip adresa je jiz v siti pouzita. Dekuji


Nijak jsem po tom nepatral, ale podle me mikrotik ani zadnou takovou funkci nema. On nehlida konflikt adres. Konflikt IP adres si hlida OS(WIN) kdyz se prihlasuje do site. Proste se nahlasi a zjisti zda uz neni IP pouzita.Celkove tohle vychazi z principu fungovani site.
V tvem pripade bych videl spis chybu mezi pocitacem a routrem. Ikdyz s timto jsem se jeste nesetkal. Me to jednu chvili hlasilo konflikt IP at jsem zadal jakoukoliv ip.... stacilo restartovat switch a AP a bylo po problemu :)
0 x

orin
Příspěvky: 3
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod orin » 18 years ago

Toto sa ti moze stat vtedy, ked mas obidva aktivne LAN porty MT zapichnute do jedneho switcha.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 18 years ago

orin píše:Toto sa ti moze stat vtedy, ked mas obidva aktivne LAN porty MT zapichnute do jedneho switcha.


Nebo jakýkoli zkrat na síti, přákladem je člověk který má na střeše AP na které se připojují klienti a on nastavuje nastavuje pro nového klienta :-) říká se tomu loopback, krátké spojení a podobně. Bohužel a si v ten moment nastavíš jakoukoli IP, vždy ti to hodí kolizi IP adres, prostě se shodí celá sí.
0 x

drizzt
Příspěvky: 5
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod drizzt » 18 years ago

dekuji vsem mnohokrat
0 x

gorila
Příspěvky: 58
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod gorila » 14 years ago

Leeonek píše:
orin píše:Toto sa ti moze stat vtedy, ked mas obidva aktivne LAN porty MT zapichnute do jedneho switcha.


Nebo jakýkoli zkrat na síti, přákladem je člověk který má na střeše AP na které se připojují klienti a on nastavuje nastavuje pro nového klienta :-) říká se tomu loopback, krátké spojení a podobně. Bohužel a si v ten moment nastavíš jakoukoli IP, vždy ti to hodí kolizi IP adres, prostě se shodí celá sí.


ahoj Leeonek,aký skrat si prosím Ťa tým myslel ? Mne sa to stáva,keď mi padne celá vetva kôli jednému klientovi,ktorý má router so statickou IP.Potom ho odpojím,po čase pripojím späť a všetko je ok.Nerozumiem prečo mi to robí.
Ďakujem
0 x

george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod george.tu » 14 years ago

drizzt píše:jde nejak v mikrotiku vypnout funkce hlidani ip adresy zadane na PC v mistni siti? Proste dejme tomu ze mam na MK na local rozhrani ip 192.168.1.10/24 tak mi na zadne PC v mistni siti nejde zadat jina ip nez ze 192.168.1.x/24 proste kdyz si zkusim na PC dat 192.168.2.x (nebo cokoli jineho) tak mi to hlasi ze ip adresa je jiz v siti pouzita. Dekuji

tohle přesně mi dělolo, když v segmentu byl připojen do sítě nějak špatně nastavený dreambox (satelitni přijímač s linuxem), po jeho odpojení problém zmizel. Mikrotik tohle nedělá určitě, to mám vyzkoušeno.
0 x

czatlantis
Příspěvky: 316
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod czatlantis » 14 years ago

Tohle mi dělá taky- že když zadám jinou IP než ta v rozsahu MK tak to na PC vyhodí, že je konflikt. Má to spojitost myslím s ARP na interfacech.
0 x