Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

bridge nebo pseudobridge?

Návody a problémy s konfigurací.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

bridge nebo pseudobridge?

Příspěvekod okoun » 14 years ago

potřebuji na mém 5G převaděči udělat bridge, který bude vše předávat a nebude nic upravovat. Jaký mód mám použít? pseudo nebo normální ?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 14 years ago

okoun píše:potřebuji na mém 5G převaděči udělat bridge, který bude vše předávat a nebude nic upravovat. Jaký mód mám použít? pseudo nebo normální ?

wds nebo nstreme
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 14 years ago

nevim jak udelat wds, budou tam dve bezdratove karty a ne jedna
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 14 years ago

okoun píše:nevim jak udelat wds, budou tam dve bezdratove karty a ne jedna

Mozna to lepsi popis at se vi co chces vlastne delat, to jest na co se pripojujes a co delas druhou kartou
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 14 years ago

já vím, že se to dá řešit jednou kartou a jednou anténou, ale je to podle mě prasárna.
je to klasickej převaděč dvě směrovky na jednom sloupu, k tomu dvě karty, které jsou strčeny do jednoho RB
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

pajdys
Příspěvky: 16
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pajdys » 14 years ago

okoun píše:já vím, že se to dá řešit jednou kartou a jednou anténou, ale je to podle mě prasárna.
je to klasickej převaděč dvě směrovky na jednom sloupu, k tomu dvě karty, které jsou strčeny do jednoho RB

Zalezi co chces delat :-) AP Bridge je pro vysilac, bridge je pro vysilac s jednim klientem, pseudobridge je clientskej mod kterej jde dat do bridge :-)
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 14 years ago

Chces li udelat nekde transparetni retranslaci tak postupuj nasledovne:
bod1 mod karty bridge + wds
bod2 (retranslacni) jedna karta wds klient druha karta bridge + wds interne v tiku spojit bridgem
bod3 mod karty wds klient

a hotovo...
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Hallo
Příspěvky: 495
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hallo » 14 years ago

Ovšem nezapomeňte podotknout že WDS mu ubere na propustnosti sítě a stejně to časem bude předělávat na routování,tak bych se tím netrápil a začal rovnou tím...
0 x

mozgi
Příspěvky: 5
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Ruzomberok, Slovensko

Příspěvekod mozgi » 14 years ago

Ja pouzivam preroutovane WDS-ko a ide to bez problemov odozva do 1ms.
0 x

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 14 years ago

a já používam Mkovýho bulleta a to mam teprve po problémech... a takovýhle věci vůbec nemusim řešit
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 14 years ago

rouchi píše:a já používam Mkovýho bulleta a to mam teprve po problémech... a takovýhle věci vůbec nemusim řešit

vtipalek :-D
0 x
Jan Ptáček

amater75
Příspěvky: 8
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod amater75 » 4 years ago

mozgi píše:Ja pouzivam preroutovane WDS-ko a ide to bez problemov odozva do 1ms.


prosimtě mohl bysmě nakoupnout jak na prerotrované wds udělal sem transparetní bridgě ale chová se divno
0 x

tulo
Příspěvky: 109
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod tulo » 4 years ago

Ja myslim, ze dnes uz je na to v tiku vymysleny mod "stationbridge".
0 x