Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ako nastavit IP Address

Návody a problémy s konfigurací.
web-master
Příspěvky: 20
Registrován: 15 years ago

Ako nastavit IP Address

Příspěvekod web-master » 15 years ago

Ahoj,

potrebujem nastavit jednu z mojich verejnych IP pre vnutorneho klienta...
Klient je asi za 3 "skokom" SERVER->AP->AP->AP->Klient.

Dakujem
0 x

Stanislav Hrncir
Příspěvky: 575
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Stanislav Hrncir » 15 years ago

hledat by bylo jednodussi, jako voditko pomuze budto routovani - pokud mate dostatek adres, pripadne NATovani pokud setrite nebo jich mate minimum
0 x

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 15 years ago

Tohle by mě taky zajímalo... zajímala by mě varianta s Natováním, protože mam adres málo....
zkoušel jsem to udělat tak, že jsem routovaný rozsah přidal do route listu (bránu jsem dal veřejnou IP hlavního routeru MK...)
a pak jsem do firewallu NAT přidal srcnat a dstnat s příslušnýma IP...
ale nějak mi to nefunguje správně.. přemejšlel jsem jestli by neměla být nastavená jiná brána toho rozsahu (brána, kterou má sám MK router)
pokud nastavim VIP na nějaký AP typu ovislink, tak to jede v pohodě... ale pokud to dam na normální PCčko někoho tak mu to prostě stejně nejde....
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 15 years ago

taková naprosto jednoduchá věc. Prostě přidáš na router veřejnou IP, pak napíšeš pravidlo, co bude natovat vnitřní počitač na tu veřejnou adresu a pak napíšeš ještě jedno pravidlo ale přesně opačně.

Takže do podrobna napíšeš, že komunikace vnitřního počítače ven bude SRC-nat na veřejnou. Doslova se bude přepisovat zdrojová adresa paketu na tu veřejou IP adresu.

pak

Co přichází na veřejnou IP bude přesměrovaný na vnitřní jinak řečeno měníš cílovou IP adresu v paketu a tedy DST-nat na vnitřní.

Spojení ven bude uskutečňovaný prvním pravidlem a spojení dovnitř druhým.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 15 years ago

Jo, přesně tak to mam a tak to chápu.. ale nefunguje mi to... resp když nastavim VIP na nějakou krabku typu WL5460, tak to faká a z venku se na to dostanu... ale když jí dam něčemu sofistikovanějšímu, jako RB433, nebo PCčku tak to nejede... proto se ptám, když v route routuju tu VIP tak jakou mam mít bránu ? VIP toho routru, kde routruju, nebo stejnou bránu, jako má ten router. Díky
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 15 years ago

brána bude taková jako normálně, tak aby se to zařízení dostalo normálně do netu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 15 years ago

Tak mi to včera hapi vyřešil...
takže je to vcelku jednoduché....
základ je že tu veřejnou IP, kterou chceš routovat musíšdát na rozhraní WAN, a pak normálně v route musíš mít správně dstnat a srcnat..... (další důležitá věc je ta, že zařízení, které chceš routovat musí mít správně nastaven přístup do netu...)
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček