Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

DFS mate s tim nekdo zkusenosti?

Návody a problémy s konfigurací.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Re: DFS mate s tim nekdo zkusenosti?

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Změna frekvence nepomáhá - odzkoušeno mnohokrát. Kabely to nedělají. Ze switche jdou 3 AP spoje - SXT SA oproti SXT klient, SXT SA oproti LHG, UBNT M400 oproti UBNT M400. Výpadky mají jednoznačně vazbu na verzi ROS. Pokud dám do SXT SA 6.42.3-5 vypadávají pakety cca jednou za 1-20 minut a VŽDYCKY 3-4 pakety za sebou. Když na spoj SXT SA dám 6.35 nevypadne ani ping. Na spoji s UBNT M400 to nedělá nikdy. mpcz, 19.7.2018
Aha: STP na to nemá žádný vliv, zkusil jsem všechny varianty.
Naposledy upravil(a) mpcz dne 19 Jul 2018 12:22, celkem upraveno 1 x.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

STP na bridge zapnute/vypnute?
0 x

pngi
Příspěvky: 32
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod pngi » 5 years ago

mpcz píše:Změna frekvence nepomáhá - odzkoušeno mnohokrát. Kabely to nedělají. Ze switche jdou 3 AP spoje - SXT SA oproti SXT klient, SXT SA oproti LHG, UBNT M400 oproti UBNT M400. Výpadky mají jednoznačně vazbu na verzi ROS. Pokud dám do SXT SA 6.42.3-5 vypadávají pakety cca jednou za 1-20 minut a VŽDYCKY 3-4 pakety za sebou. Když na spoj SXT SA dám 6.35 nevypadne ani ping. Na spoji s UBNT M400 to nedělá nikdy. mpcz, 19.7.2018
Aha: STP na to nemá žádný vliv, zkusil jsem všechny varianty.


Ahoj, přišel jsi na řešení? Já mám úplně stejný problém s LHG XL - LHG XL, ale ROS 6.35 mi to už nesežere...

Zkoušel jsem:
frekvence, STP, výkony, protokoly (teď jedu 802.11 a superchannel - mimo radar), různé verze ROS, BIOS... pokaždé vypadnou pakety. Akorát u mě tak jendou za minutu až dvě. CCQ 90-100 %.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Nepřišel, zkoušel jsem všechno možné, ale nakonec tam zůstala 6.35 i s vědomím, že to není úplně ono. Ale výpadky nejsou. Pokud je to chyba Sergeje, tak občas zkusím nové verze, jestli už to nespravil. Když jsem se na to zaměřil, stejný problém jsem našel i jinde. Třeba to už někdo pořešil. mpcz, 3.sep.2018
0 x

cermakvla
Příspěvky: 4
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod cermakvla » 5 years ago

Pravidelné výpadky, každou minutu tři pingy. Výměna všeho, frekvence, kabelů, RF karta, RB 433. Nakonec na protistraně na RB 911Lite5 6.43.4 vypnuto STP na bridge.
Zatím 3h bez výpadku.
1 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 5 years ago

cermakvla píše:Pravidelné výpadky, každou minutu tři pingy. Výměna všeho, frekvence, kabelů, RF karta, RB 433. Nakonec na protistraně na RB 911Lite5 6.43.4 vypnuto STP na bridge.
Zatím 3h bez výpadku.


Ted už ti to pojede, stímhle máme taky stejnou zkušenost všude nastavujeme none na bridgi.
1 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Robotvor píše:
cermakvla píše:Pravidelné výpadky, každou minutu tři pingy. Výměna všeho, frekvence, kabelů, RF karta, RB 433. Nakonec na protistraně na RB 911Lite5 6.43.4 vypnuto STP na bridge.
Zatím 3h bez výpadku.


Ted už ti to pojede, stímhle máme taky stejnou zkušenost všude nastavujeme none na bridgi.

A co si nastavoval doteraz ked nie none ?
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 5 years ago

Gemb píše:
Robotvor píše:
cermakvla píše:Pravidelné výpadky, každou minutu tři pingy. Výměna všeho, frekvence, kabelů, RF karta, RB 433. Nakonec na protistraně na RB 911Lite5 6.43.4 vypnuto STP na bridge.
Zatím 3h bez výpadku.


Ted už ti to pojede, stímhle máme taky stejnou zkušenost všude nastavujeme none na bridgi.

A co si nastavoval doteraz ked nie none ?


Tak v defaultu je tam RSTP tušim.
0 x