Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

nastavení MK jako AP

Návody a problémy s konfigurací.
venna
Příspěvky: 9
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Žalany
Kontaktovat uživatele:

nastavení MK jako AP

Příspěvekod venna » 15 years ago

V naší síti používam jako AP Ovislinky chci pomalu přejít na MK ale nedaří se mi nastavit na AP routování na WLAN. Problém je ten že z wifi části MK už nepingám na hlavní GW. Pokud vše stejně nastavím na LAN1 tak to jede tak jak má. Děkuji
0 x

michal.siman
Příspěvky: 1019
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Plzeň-jih

Příspěvekod michal.siman » 15 years ago

Trosku malo popsane. Co mas za zarizeni, jako rozsahy, jaky rezim je zapnuty na WLAN, jaka verze ROS? A kde je ta hlavni GW?

V kazdem pripade aby ti vse fungovalo musis na MK nastavit default routu.
0 x
Snazim se nejak zacit, budte na me prosim hodni, dekuji :-) az se neco naucim, ochotne poradim dalsim v rade ...

venna
Příspěvky: 9
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Žalany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod venna » 15 years ago

michal.siman píše:Trosku malo popsane. Co mas za zarizeni, jako rozsahy, jaky rezim je zapnuty na WLAN, jaka verze ROS? A kde je ta hlavni GW?

V kazdem pripade aby ti vse fungovalo musis na MK nastavit default routu.


zamerne jsem se nerozepisoval protoze mi to nejde jen pres wifi, myslel jsem jestli v tom neni nejaka finta. Proroutovany to je podle me spravne, kdyz to samy co je na wifi nastavim na lan tak to vali.
0 x

michal.siman
Příspěvky: 1019
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Plzeň-jih

Příspěvekod michal.siman » 15 years ago

no pokud jsem mel nejakou takovou chybku a neco me neslo, tak vetsinou byl problem ze jsem mel spatne bud vychozi branu a nebo routy.

a co kdyz das ten eth a wlan do bridge? zkousel jsi toto? protoze pokud ti to jede z eth tak ti to v bridge musi jet i pres wlan.
0 x
Snazim se nejak zacit, budte na me prosim hodni, dekuji :-) az se neco naucim, ochotne poradim dalsim v rade ...

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 15 years ago

venna píše:zamerne jsem se nerozepisoval protoze mi to nejde jen pres wifi, myslel jsem jestli v tom neni nejaka finta. Proroutovany to je podle me spravne, kdyz to samy co je na wifi nastavim na lan tak to vali.


CO si představuješ pod pojmem "proroutovaný je to dobře" předpokládám žes hodil 2x eth do bridge a jede to, paks hodil do stejného bridge eth a wlan v klient módu a divíš se že ti to nejede. Bridge není "protoutovaný" bridge znamená "spojený" ale když je ap v klient módu, bridge není funkční
0 x

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 15 years ago

co tahle jit na IP pak routes a tam pridat Gateway?, kterou mas. To je vetsinou problem ze nejdou pingy. Jinak opravdu to mas malo rozepsany, se spatne radi. Me to funguje jako AP ale ja dam vsechno pod jeden Bridge a dam tomu jen jednu IP a po zadani hlavniho GW me to jede bez problemu. Muzes mrknout na rb co mam na stole. IP je 84.244.73.24 jmeno demo a heslo demo. Je to zkusebni a neni tam nic nastaveny, ale jako AP funguje.
Naposledy upravil(a) neverhappy dne 28 Sep 2008 09:18, celkem upraveno 1 x.
0 x

egon
Příspěvky: 43
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod egon » 15 years ago

venna píše:V naší síti používam jako AP Ovislinky chci pomalu přejít na MK ale nedaří se mi nastavit na AP routování na WLAN. Problém je ten že z wifi části MK už nepingám na hlavní GW. Pokud vše stejně nastavím na LAN1 tak to jede tak jak má. Děkuji

Nechci prudit ale "AP routování na WLAN" právě wlan se dává do různých režimů
jeden z nich je AP jak na něm chcete routovat wlan na wlan :shock: .
Na tento dotaz nelze odpovědět jak tady všichni uvádí musíte lépe popsat
svůj záměr pokud chcete aby si někdo dal tu práci a také Vám lépe poradil.
0 x