Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Záhadný problém routingu, RB333, OSPF

Návody a problémy s konfigurací.
Peter
Příspěvky: 52
Registrován: 16 years ago

Záhadný problém routingu, RB333, OSPF

Příspěvekod Peter » 16 years ago

Pěkný den,
už delší dobu zápasím na několika routerech se zvláštním zatuháváním routingu...

Problém je v tom, že router na nějakou chvíli přestane routovat nějaká IP zákazníků za reouterem. Ta chvíle je náhodná, od několika minut až do několika hodin.
Z problémovéh routeru pingnu zákazníka vždy, ale z jiného routeru, pokud to zrovna nefunguje tak nepingám.
(Mám nastaven dohled na vybraná zákaznická zařízení z hlavního routeru ... a cca 20x za den mi přijde info up/down, zákazníci to pociťují obdobně, průser ... :( )

1) SÍť je routovaná pomocí OSPF, nevím jestli v tom je problém, protože i když zákazník nefunguje, tak je routa distribuovaná v celé síti a daný subnet pingnu odkuďkoliv
2) Dělá to tam, kde je za routerem jen několik málo zákazníků (možná když není žádý provoz a pak najednou by měl být)
3) Když vypnu všechny pravidla ve firewallu, tak to nemá vliv
4) Bezdrátová spojení k zákazníkům jsou excelentní
5) Když restartnu mikrotik, okamžitě se to spraví a funguje jak má
6) Používám 3.6 nebo 3.7 verzi MT
7) Přijde mi to jako nějaký problém v connection tracking, apod, už nevím k čemu to mám přisoudit....

Díky za jakoukoliv radu, Petr
Naposledy upravil(a) Peter dne 28 Apr 2008 11:34, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
Radoko77
Příspěvky: 85
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Radoko77 » 16 years ago

probelem s OSPF a MK3.x som uz riesil mnohokrat a stale neuspesne, kedze pouzivam na sieti aj CISCO zariadenia, tu je nekompatibilita neskutocna, dodrbali routovanie v mikrotiku maximalne

vysledok? === vyhadzal som vsade 3.x verziu a bezim vsade na 2.9.x

ak najdes riesenie ako routovat cez OSPF medzi MK3.x a CISCO, budem ti neskutocne vdacny, mne sa to nepodarilo
0 x

Peter
Příspěvky: 52
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Peter » 16 years ago

Zkoušel jsem na problémový router dát statické routy a taky bez výsledku ... skoro mi přijde že je problém někde jinde ... conection tracking, nevím nevím :(

Petr
0 x