Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

DLNA routing

Návody a problémy s konfigurací.
kp91
Příspěvky: 5
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

DLNA routing

Příspěvekod kp91 » 4 years ago

Ahoj, prosím o pomoc s konfiguraci DLNA
Mam 2 mista:
1)servrovna
2)byt
-na obou mistech je mikrotik s verejnou adresou
-na servrovne je verejny rozsah 16 adres x.x.x.0/28. mikrotik je na x.x.x.1 a NAS je na x.x.x.14
-v byte je mikrotik s verejnou ip y.y.y.4 a maskaradou lokalniho rozsahu 192.168.11.0/24 v nem DVB-T2 prehravace s podporou DLNA
-nas je od Synology a je v nem spustena veskera podpora pro sitove prehravani (otestovano v lokalni siti)

Jak nastavit smerovani (predpokladam ze asi pres PIM) aby si prehravace z bytu mohly sahat do nasu na filmy?
0 x

puchnar
Příspěvky: 134
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod puchnar » 4 years ago

a to chceš tahat přes veřejku? není lepší nějaký tunel a naroutovat to do něj? Já bych asi našel porty na kterých to běhá vytvořil si na MK další interní IP která by zastupovala ten nas
a poslal bych všechny porty tunelem :) třebas :D
0 x

kp91
Příspěvky: 5
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kp91 » 4 years ago

Klidne i tunej ale vse je vramci jednoho isp v jednom ospf tak mi tunel prisel nadbytecny.

Jen nejaky postup kery by fungoval?
0 x

puchnar
Příspěvky: 134
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod puchnar » 4 years ago

nutno vyzkoušet :)
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

a víš o tom že DLNA funguje běžně pouze v lokální síti? takže přes routery neprojde? Musel by si mít L2 tunel.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 4 years ago

hapi píše:a víš o tom že DLNA funguje běžně pouze v lokální síti? takže přes routery neprojde? Musel by si mít L2 tunel.


presne ako pis hapi ak ches pouzivat DLNA drzat sa len L2 vyssie mas smolu a potom jedine ja pouzivam na prehravanie videho obsahu sambu a podobne vecic a to ide aj cez L3
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 4 years ago

funguje i multicast routing, dokonce se mi to podarilo i rozchodit stylem pokus omyl.
Co mi neslo, je rozbehat dva zdroje/servery v jeden moment. Bud jeden a nebo druhy.
Naposledy jsem si s tim hral tak pred dvemi lety.
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam