Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

RB711-5Hn router změna na bridge

Návody a problémy s konfigurací.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Re: RB711-5Hn router změna na bridge

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

hapi píše:to je samozřejmě případ opačnýho postupu. Jakmile přepneš na station a máš iface v bridge případně hodíš wifinu do bridge a nastavíš jí station... máš jasnej výjezd.

No to si zrovna nemyslím. Takto to dělám roky a ještě jsem se z pohovky nezdvihl. Může to zkusit:
1/ zrušit NAT 2/přehodit na station bridge 3/založit bridge1 4/ přidat port eth1 5/ přidat port Wlan. Teprve teď se to rozpojí, ale taky hnedle spojí. Pokud použiješ ten skript na rychlé připojení, trvá výpadek okolo 1 sec. Nevím, jestli je to to, co potřebuje kolega PTPStudio, ale mě to funguje takto. mpcz, 29jan2020
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

mpcz píše:
hapi píše:to je samozřejmě případ opačnýho postupu. Jakmile přepneš na station a máš iface v bridge případně hodíš wifinu do bridge a nastavíš jí station... máš jasnej výjezd.

No to si zrovna nemyslím. Takto to dělám roky a ještě jsem se z pohovky nezdvihl. Může to zkusit:
1/ zrušit NAT 2/přehodit na station bridge 3/založit bridge1 4/ přidat port eth1 5/ přidat port Wlan. Teprve teď se to rozpojí, ale taky hnedle spojí. Pokud použiješ ten skript na rychlé připojení, trvá výpadek okolo 1 sec. Nevím, jestli je to to, co potřebuje kolega PTPStudio, ale mě to funguje takto. mpcz, 29jan2020


ano tento postup jsem psal i ja, akorát jsem mu poradil station bridge pac jsem nevedel ze to chce pripojit na ubnt ap
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

mpcz píše:
hapi píše:to je samozřejmě případ opačnýho postupu. Jakmile přepneš na station a máš iface v bridge případně hodíš wifinu do bridge a nastavíš jí station... máš jasnej výjezd.

No to si zrovna nemyslím. Takto to dělám roky a ještě jsem se z pohovky nezdvihl. Může to zkusit:
1/ zrušit NAT 2/přehodit na station bridge 3/založit bridge1 4/ přidat port eth1 5/ přidat port Wlan. Teprve teď se to rozpojí, ale taky hnedle spojí. Pokud použiješ ten skript na rychlé připojení, trvá výpadek okolo 1 sec. Nevím, jestli je to to, co potřebuje kolega PTPStudio, ale mě to funguje takto. mpcz, 29jan2020


no taky jsem to psal přesně opačně.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků