Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Multicast mezi sítěmi

Návody a problémy s konfigurací.
rubaspavel
Příspěvky: 88
Registrován: 11 years ago

Multicast mezi sítěmi

Příspěvekod rubaspavel » 4 years ago

Zdravím, potřebuji mezi vzdálenými sítěmi zajistit viditelnost jednotlivých PC přes multicast. Konkrétně mi jde o IP kameru umístěnou v síti 2 a upload na SMB server v síti 1. Jiná možnost uploadu nejde, výměna kamery není řešení. Sítě mám propojené přes OpenVPN, u obou ISP mám veřejku. Schéma sítě je: MK1(VPN server, IP 192.168.1.1) + SMB linux server(192.168.1.2) - MK2(VPN client IP 192.168.1.230, IP 10.0.0.1) + kamera(10.0.0.3)

Mezi sítěmi mám již nastavený forwarding, takže se mezi nimi libovolně dostanu, ale potřebuji aby IP kamera viděla SMB server. Co si myslím, tak by mělo stačit nastavit PIM routing na MK2 - doinstalovat balík multicast. Problém je, že nevím jak to testovat jinak, než tou kamerou celou síť (2x MK), takže bych uvítal nějakou radu co všechno nastavit a pak to buď půjde nebo nepůjde...
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

SMB multicast nepoužívá, takže je to celé nějaká volovina.
V kameře by mělo být možné zadat UNC cestu, třeba \\IPSERVERU\share.
0 x

rubaspavel
Příspěvky: 88
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod rubaspavel » 4 years ago

Někde jsem právě zjistil, že multicast se používá k nalezení síťových zařízení. Nemám problém v tom, že by nešlo sdílet soubory, ale právě ta viditelnost. V kameře je pouze jedinná možnost a to vyhledat síťové zařízení, to otevřít a rozkliknout sdílené složky.
0 x

kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

Příspěvekod kdavid » 4 years ago

rubaspavel píše:Někde jsem právě zjistil, že multicast se používá k nalezení síťových zařízení. Nemám problém v tom, že by nešlo sdílet soubory, ale právě ta viditelnost. V kameře je pouze jedinná možnost a to vyhledat síťové zařízení, to otevřít a rozkliknout sdílené složky.


To se nebavine spis o broadcastu? Ten slouzi na objevovani zarizeni a jednom subnete...
0 x
David Kratochvil

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

rubaspavel píše:Někde jsem právě zjistil, že multicast se používá k nalezení síťových zařízení. Nemám problém v tom, že by nešlo sdílet soubory, ale právě ta viditelnost. V kameře je pouze jedinná možnost a to vyhledat síťové zařízení, to otevřít a rozkliknout sdílené složky.


V takovém případě asi jedině bridge přes VPN (eoip...), což je ovšem prasečina. Pokud to opravdu je tak (typ kamery?) tak kameru umístit kde patří (červený kontejner).
1 x

arrabbella
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod arrabbella » 4 years ago

rubaspavel píše:....jedinná možnost a to vyhledat síťové zařízení, to otevřít a rozkliknout sdílené složky.

To je hodně zvláštní chování. Pokud to opravdu jde jen a pouze takto, zkusil bych umístit kameru do stejné sítě jako server, vyhledat, otevřít, rozkliknout, nastavit. A pak až bude vše fungovat, kameru dát do té druhé sítě. Třeba si po tom vyhledání a rozkliknutí uloží tu cestu \\IPSERVERU\share a tím pádem pak ani nepozná, že ji vlastně někdo přesunul jinam a bude vše fungovat.
0 x