Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

jak shapovat sektor kde je provoz v tunelech? - vyřešeno

Návody a problémy s konfigurací.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

jak shapovat sektor kde je provoz v tunelech? - vyřešeno

Příspěvekod okoun » 4 years ago

může mi prosím někdo poradit jak lze na mikrotiku shapovat sektor z důvodu přetížení sektoru, rozkládat provoz mezi připojené zařízení, co připojené zařízení to tunel, takže nejde dělat ip mangle :(
lze nějak vytvářet frontu třeba co registration device?
Naposledy upravil(a) okoun dne 16 Dec 2019 18:52, celkem upraveno 1 x.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 4 years ago

Jsem schopen ti to naskriptovat, ale to ty stejně nechceš......

Varianta 1: Profil pppoe umožňuje vytvořit interfacelist. Na jeho základě pak dělej ipv4 a ipv6 dynamický adress list a ten balancuj přes PCQ. Problém je, že nemáš v tu chvíli napárované ipv4 a ipv6 jako jeden zákazník, ale jako dva :) Má to nevýhodu v tom, že musíš mít nastavený pro každý sektor separátní vlanu/vpls tunel a na něm pověšený pppoe profil.

Varianta 2: v Profilu pppoe nastavíš parent queue a jednoduše necháš řadit jednotlivé SQ z radiusu pro daný sektor a balancuješ ji PCQ. Stejná nevýhoda.
Naposledy upravil(a) pgb dne 15 Dec 2019 11:51, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

já se bavím ale o sektoru kde je provoz v tunelu, tedy zapouzdřen...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 4 years ago

Takže pořád řešíš shapper na L2 bridge?
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Hele co riznout primo na clkach :)
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 4 years ago

Simple Queue s vlan/pppoe inspekcí na bridge funguje. Packet mark na základě address listu rozbije pro pppoe skrz bridge fragmentaci.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

díky
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...