Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Mangle a VPN

Návody a problémy s konfigurací.
Jezinka
Příspěvky: 23
Registrován: 5 years ago

Mangle a VPN

Příspěvekod Jezinka » 4 years ago

Zdravím, mám problém s připojením na OpenVPN server z Mikrotiku. Vše se hlásí jako connected a i na serveru vidím připojení. Ale pokud se snažím v Mikrotiku směrovat přes Mangle jedno PC a ověřit novou IP tak přestane fungovat internet na PC úplně. Zkusil jsem i v nastavení VPN zvolit Add Default Route, pak jde internet všude ale se starou IP, takže se nejspíš nesměruje na VPN. Snažím se celé odpoledne najít nějaký návod nebo řešení. Jsou asi některá dost podobná tomu co bych chtěl viz. toto https://aacable.wordpress.com/2011/10/2 ... p-address/ ale přesto to u mě nefunguje. Jsem si jistý, že chyba bude na mé straně, protože se přiznám, že tomu nerozumím. Byl by prosím někdo tak hodný a pomohl mi s nastavením? Buď zde na foru a nebo pokud by opravdu někdo měl chuť tak přes TeamVeawer.
0 x

Jezinka
Příspěvky: 23
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Jezinka » 4 years ago

Tak musím říci, že i žádná odpověď je skvělá, protože je to motivující aby člověk hledal a pátral a zkoušel a nakonec na to přijde a nebo to udělá ještě lépe a jinak :-)
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Asi je to tím, že z popisu nikdo nerozumí co vlastně chceš
směrovat přes Mangle jedno PC a ověřit novou IP tak přestane fungovat internet na PC úplně.

mangle víceméně jen značkuje, určitě nic nesměruje ani neověřuje... Kdyby byl lepší popis, nákres topologie, výpis konfigurace... pak by se možná někdo chytil. Požadavky na teamviewer support se řeší fakturou.
0 x

Jezinka
Příspěvky: 23
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Jezinka » 4 years ago

Určitě máš pravdu, ale když tomu nerozumíš tak to lépe nepopíšeš. Ale chyb bylo několik. Jedna z nich byla že OpenVPN v té konfiguraci i když byl propojen s Mikrotikem neuměl předávat provozna server. Mikrotik prostě nevěděl co s tím. Co se týká pomoci nastavení za poplatek tak s tím jsem i počítal ale přesto nikdo nereagoval, až ty :-)
0 x