Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

funguje power-cycle-ping ?

Návody a problémy s konfigurací.
Pelirob
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

funguje power-cycle-ping ?

Příspěvekod Pelirob » 4 years ago

Zdravím,
zkouším na RB-960PGS (HEX Poe) nakonfigurovat power-cycle-ping. Jestli jsem dobře pochopil wiki, tak by mikrotik měl pingat na cílovou adresu a když ping neprojde, tak by měl vypnout/zapnout zařízení připojené po příslušného portu. Tak jsem v RB-960 do eth4 připojil testovací zařízení, do eth1 jsem připojil přívod a testuju adresu vnitřní sítě

Kód: Vybrat vše

/interface ethernet poe set ether4 power-cycle-ping-enabled=yes power-cycle-ping-address=192.168.10.200 power-cycle-ping-timeout=30s

Ale mikrotiku je úplně jedno, jestli ping na 192.168.10.200 je funkční nebo ne, testovací zařízení se ani jednou nerestartovalo.
Dělám něco špatně? Případně funguje to vůbec, nebo je to zase nějaký bug ROSu a tahle volba funguje jen někde a jen někomu?
0 x

Uživatelský avatar
Kolombo
Příspěvky: 128
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Kolombo » 4 years ago

Mne to na Power Box Pro (RB960PGS-PB) také nikdy nefungovalo a to jsem zkoušel kde co, psát na MT forum atd.
Nakonec jsem to vyřešil skriptem...
0 x
Zatím toho vím o sítích méně, než bych rád někdy věděl... ale pracuji na tom :-)