Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Každých 15minut přestane jít internet (souvislost s OVPN?)

Návody a problémy s konfigurací.
czatlantis
Příspěvky: 316
Registrován: 17 years ago

Každých 15minut přestane jít internet (souvislost s OVPN?)

Příspěvekod czatlantis » 4 years ago

Čau, řeším tu takový problém - mám tu internet v konfiguraci UPC modem (v režimu router, DMZ nastaveno na IP RB951G), na něj připojen RB433 přes wifi. Daný RB433 má v bridge tu wifi a eth1. Z eth1 to jde do hlavního mikrotiku (RB951G), kde se dělá normálně NAT atd. Funguje mi to tu v pohodě už nějakou dobu. Včera jsem potřeboval známýho připojit do mé sítě jedno čidlo, tak jsem vzal volnej MK a udělal si od něj ke svýmu routeru OVPN v módu ethernet (ten krám nějak nechce fungovat v routované síti, proto OVPN v bridges). Všechno funguje v pohodě co se týká VPN. OVPN jsem přidal normálně do bridge, kde mám eth2,3,4,5 a wlan1

Ale co se najednou děje doma na hlavním MK, tak že mi každých 15minut přestane fungovat interent. VPNky jak příchozí (OVPN), tak odchozí L2TP tak fungují v pohodě při tom výpadku. Ale normálně z jakýhokoliv PC se na net nedostanu, z MK taky ping na UPC router nebo kamkoliv do netu nefunguje. Co pomůže, tak zakázat, povolit IP adresu (pevně nastavená, žádný DHCP), kterou komunikuju s UPC modemem. To jsem jako hot-fix pořešil scriptem co zkouší ping a když neprojde, tak to udělá zmíněný zakázání a povolení IP. No a když se dívám do logů, tak je to přesně (+- nějaký sekundy) 15minut.
Netušíte co by za tu dobu mohlo vyexpirovat? Fakt jsem, z toho jelen...
PS: OVPN teď nechcu vyzkoušet zakázat, jelikož potřebuju měřit ty věci vzdáleně, tak nedokážu vyloučit jestli za to 100% může ta VPN nebo ne...
0 x

puchnar
Příspěvky: 134
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod puchnar » 4 years ago

nemůže se mu nelíbit ta pevně nastavená ip? například?
0 x

czatlantis
Příspěvky: 316
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod czatlantis » 4 years ago

Jo vidíš, tak jsem zkusil dát DHCP a tu nedostanu vůbec. Ten UPC modem má nějak problém když mám v mikrotiku station-pseudobridge. Na tom mikrotiku co dělá wifi klienta mám station pseudobridge, waln1 a eth1 v bridge a pak vede kábl do hlavního MK a tam byl DHCP klient na eth1. Nebo to dělám úplně blbě? Když na klientovým mikrotiku vyházím bridge a zkusím si přiřadit IP tam, tak ju taky nedostanu. Dostanu ju jen když mám jen "station".
0 x