Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Vzdálený wireless scan na mikrotiku

Návody a problémy s konfigurací.
arrabbella
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Vzdálený wireless scan na mikrotiku

Příspěvekod arrabbella » 4 years ago

Dlouho jsem to neřešil, jaké jsou nyní aktuálně možnosti udělat na klientské anténě vzdálený sken sítí? Je na to tam nějaká fíčura?
Když jsem to řešil před x lety naposledy, používal jsem ve winboxu v Terminalu nějaký scan duration = 10 sekund, ale obcas se ten winbox odpojil a vysledek uz nevypsal, obcas to proslo... Vymysleli už něco lepšího?
Děkuji.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

background scan
1 x

arrabbella
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod arrabbella » 4 years ago

Díky, dle mikrotik wiki
Background scan is supported only using 802.11 wireless protocol
to znamená že na NV2 použít nelze?
EDIT:
Toto funguje pěkně
/interface wireless scan wlan1 rounds=1 save-file=scan1

Díky za nakopnutí.
Naposledy upravil(a) arrabbella dne 27 Nov 2019 09:16, celkem upraveno 1 x.
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 4 years ago

Kód: Vybrat vše

interface wireless scan wlan1 duration=10s save-file=scan.txt
1 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

Je to bohužel tak, že scan lze udělat (pouze do souboru) po 8 letech urgencí na Sergeje pro všechny režimy, protože probíhá po odpojení klienta od AP, takže to je to stejné, jako by byl spuštěn zákazníkem na HW klientovi.
Sergej přidal po asi 3 letech urgencí konečně funkci WLAN scanu na klientovi, který probíhá současně s provozem (viz winbox/scan-background scan) - nedojde tedy při scanu k rozpojení linky, zákazník si toho ani nějak moc nevšimne (samozřejmě se provoz asi zpomalí). Tato užitečná funkce, co já vím, však bohužel funguje pouze na klientovi v režimu 802.11, nefunguje na nstreme a NV2. Co je dobré, že Sergej při použití na těchto NEfunkčních režimech alespoň vyhodí upozornění, že TOTO nejde. Snad to někdy dodělá i pro NV2 a nstreme, pokud to lze, funkce je to dle mého velmi, velmi užitečná. mpcz, 27nov2019
0 x