Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Přístup na IP kameru přes veřejnou IP adresu z vnitřní sítě.

Návody a problémy s konfigurací.
dan5
Příspěvky: 8
Registrován: 4 years ago

Re: Přístup na IP kameru přes veřejnou IP adresu z vnitřní sítě.

Příspěvekod dan5 » 4 years ago

rsaf píše:Málo informací - co je na záložce action, jak je nastaven dstnat? pustí to pravidla ve filter rules? Kdyžtak pošli celý export (z terminálu /ip firewall export)


Promiň, ale můžeš mi říct kde ten export najdu? Opravdu s tím mám málo zkušenosti.
Diky
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

dan5 píše:
Adolf.Shitler píše:Je nějaký důvod, proč se ve vnitřní síti nepřipojit přímo a komplikovat to připojením přes vnější síť?


Je to problém. Protože používám nshled na kameru v mobilu a mám tam nastavenou veřejnou IP a když jsem doma připojený na WIFI tak to neběží a musel bych nastavit vnitřní IP. Tak proto.

Takže pokud si v telefonu vypneš WiFi a jedeš na data, tak to běhá naprosto v pohodě?
0 x

dan5
Příspěvky: 8
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod dan5 » 4 years ago

Adolf.Shitler píše:
dan5 píše:
Adolf.Shitler píše:Je nějaký důvod, proč se ve vnitřní síti nepřipojit přímo a komplikovat to připojením přes vnější síť?


Je to problém. Protože používám nshled na kameru v mobilu a mám tam nastavenou veřejnou IP a když jsem doma připojený na WIFI tak to neběží a musel bych nastavit vnitřní IP. Tak proto.

Takže pokud si v telefonu vypneš WiFi a jedeš na data, tak to běhá naprosto v pohodě?


Přesně tak, už to běží.
0 x

dan5
Příspěvky: 8
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod dan5 » 4 years ago

Bez názvu3.jpg
Bez názvu3.jpg (47.26 KiB) Zobrazeno 1264 x
dan5 píše:
rsaf píše:Málo informací - co je na záložce action, jak je nastaven dstnat? pustí to pravidla ve filter rules? Kdyžtak pošli celý export (z terminálu /ip firewall export)


Promiň, ale můžeš mi říct kde ten export najdu? Opravdu s tím mám málo zkušenosti.
Diky


Tady je ten action
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

To je celý nějaký hnutý, aby ses přes WiFi nedostal na svoji veřejnou IP adresu. Bohužel nemám IP kameru, tak jsem si zkusil vzdálenou plochu přes mobil na WiFi do PC ve stejný síti, samozřejmě přes vnější veřejnou IP (to by mohlo být podobný) a žádný problém. Jinak předpokládám, že pokud ta kamera běhá na portu ABCDE, tak to nemáš v routeru nastavený stejně, ale máš tam UVXYZ > ABCDE.
0 x

dan5
Příspěvky: 8
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod dan5 » 4 years ago

Adolf.Shitler píše:To je celý nějaký hnutý, aby ses přes WiFi nedostal na svoji veřejnou IP adresu. Bohužel nemám IP kameru, tak jsem si zkusil vzdálenou plochu přes mobil na WiFi do PC ve stejný síti, samozřejmě přes vnější veřejnou IP (to by mohlo být podobný) a žádný problém. Jinak předpokládám, že pokud ta kamera běhá na portu ABCDE, tak to nemáš v routeru nastavený stejně, ale máš tam UVXYZ > ABCDE.


Kamera jede na 80 a ven se na ni dostávám na portu 10000. Každopádně to co jsem poslal ve screenech tak pomohlo.
0 x