Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Přístup na IP kameru přes veřejnou IP adresu z vnitřní sítě.

Návody a problémy s konfigurací.
dan5
Příspěvky: 8
Registrován: 4 years ago

Přístup na IP kameru přes veřejnou IP adresu z vnitřní sítě.

Příspěvekod dan5 » 4 years ago

Zdravím,

prosím Vás o radu. Koupil jsem si domů Mikrotik na doporučení. Akorát nastavení je pro mě peklo oproti klasickým routrům.

K dotazu. Mám na domě IP kameru na kterou se z venku připojuji z venku přes moji veřejnou IP adresu. To funguje. Ale když jsem doma na wi-fi síti tak se na kameru nedostanu a musím použit vnitřní IP adresu kamery. Jde nějak nastavit, aby se šlo připojit i z vnitřní sítě přes veřejnou adresu?

Díky za radu.
0 x

miso7711
Příspěvky: 70
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod miso7711 » 4 years ago

nat 1:1
0 x

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 4 years ago

Google -> hairpin nat mikrotik
0 x

dan5
Příspěvky: 8
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod dan5 » 4 years ago

Díky moc. Asi vím co je špatně. Ale jsem dement. Takže bych Vás požádal jestli by to slo popsat vic podrobně.
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Celkem podrobne o tom hovori wiki...
https://wiki.mikrotik.com/wiki/Hairpin_NAT
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

kkarloss3820
Příspěvky: 4
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod kkarloss3820 » 4 years ago

Na wan jsem nastavil veřejnou IP a pak jsem dal nat 1:1 na vnitřní adresu a funguje to bez problemu.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Je tam spousta faktorů, které to ovlivňují. Např. je to docela problém, pokud adresa na WAN není statická. Taky se to jinak chová, pokud na WAN není přímo veřejná adresa ale je to NAT 1:1 od providera - pak to občas funguje i bez další konfigurace v závislosti na konfiguraci natu u poskytovatele.
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

Je nějaký důvod, proč se ve vnitřní síti nepřipojit přímo a komplikovat to připojením přes vnější síť?
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Třeba proto, že máš spojení nakonfigurované v aplikaci a musel by jsi to pokaždé měnit nebo tam mít dvě apod. ?
1 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

Adolf.Shitler píše:Je nějaký důvod, proč se ve vnitřní síti nepřipojit přímo a komplikovat to připojením přes vnější síť?

Typický příklad je notebook. Občas jsem doma, občas ne - a kdo to má pořád předělávat.
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

Předpokládám, že se na tu kameru leze buď z webovýho prohlížeče (kde není žádný problém dát do oblíbených více IP adres), anebo přes nějakou aplikaci, která ovšem tutově bude umět spravovat více kamer, tj. bude umět nastavit taky více adres. Vlastně stejný, jako třeba provoz NAS, kde taky jdu ve stejné síti přímo a ne přes vnější IP. Prostě mně to připadne dost krkolomný jít z vnitřní IP do vnější a pak se zase vracet zpátky do té stejné vnitřní...
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Takže budu uživatele učit: když jsi doma klikáš na tenhle odkaz, když pryč tak na jiný. Jo a kdyby jsi byl doma na zahradě kde se ti ztratí signál wifiny, nebo se ti to připojí na tu od souseda Franty (jsou kámoši tak si řekli hesla) tak musíš tím druhým.
Co je na tom krkolomného, zvláště když tam ten router je tam jediné zařízení a prošlo by jím to tak jako tak.
1 x

dan5
Příspěvky: 8
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod dan5 » 4 years ago

Adolf.Shitler píše:Je nějaký důvod, proč se ve vnitřní síti nepřipojit přímo a komplikovat to připojením přes vnější síť?


Je to problém. Protože používám nshled na kameru v mobilu a mám tam nastavenou veřejnou IP a když jsem doma připojený na WIFI tak to neběží a musel bych nastavit vnitřní IP. Tak proto.
0 x

dan5
Příspěvky: 8
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod dan5 » 4 years ago

Nastavil jsem to takhle viz. screen.
Bez názvu1.jpg
Bez názvu1.jpg (119.05 KiB) Zobrazeno 2747 x
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Málo informací - co je na záložce action, jak je nastaven dstnat? pustí to pravidla ve filter rules? Kdyžtak pošli celý export (z terminálu /ip firewall export)
0 x