Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Přenos konfigurace z PC na CCR1009

Návody a problémy s konfigurací.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Re: Přenos konfigurace z PC na CCR1009

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

OK, když v tom tvém dlouhém příspěvku pominu sebechválu, zůstane snad jen ten smajlík. Nic použitelného. Na sebechválu má každý právo, trošku mi ale vadí, že to pak zabírá místo tam, kde by si mohl někdo soudný přečíst o problému a v případě zájmu na něj kvalifikovaně reagovat. Reagovat na to, co už problém není, co dobře funguje, ještě k tomu tak rozvláčně není to, co já sleduji svým dotazem. mpcz, 24nov2019
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

OK, zkratkovitě
chybějící záznamy - dynamic
lepší editor než word - libovolný programátorský (pspad, notepad++...)
rsaf, 1574600000
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

OK, o tom že jsou to dynamické řádky už jsem se zmínil. Pravda se asi bohužel pozná, až to zapnu na linky. Pokud není nějaký jiný způsob, jak to ověřit ještě před nasazením do provozu.
I kdyby někdo tisíckrát tvrdil, že Word je na nic, zůstanu u toho, dokud se neukáže, že dělá chyby. Protože zatím pracuje na 100 (sto) proc., dle mého jiným postupem riskuji pouze krok zpátky. Čistě psychologicky mi ten Word taky zprvu nepřišel jako košér technická pomůcka, ale když to funguje, tak proč si přidělávat problémy, že?
Zůstává (zatím) už pouze menší problém, jak nakonfigurovat USB šulek na SMSky, konkrétně jak do příkazu zadat USB, USB1,2,3 atd. + channel. Myslím tím cíleně, protože pomocí variací - permutací - kombinací stejně nakonec ke správnému tvaru vždycky dojdu. mpcz, 24nov2019
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

devadesátkrát ti to fungovat bude, po jedenadevadesáté ti tam word sáhne svojí neumělou inteligencí a provede automatickou opravu.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

To je samozřejmě možné, v tomto životě už to asi nebude ani podruhé, takže žádné strachy. A kromě toho - všechno toto lze ve Wordu pohodlně vypnout a uložit pro příští generace. mpcz, 24nov2019
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 4 years ago

Chci se prosim zeptat na prenos konfigurace na novy disk.

Mam produkcni GW x86 a chtel bych tam vymenit SATA disk za SATA DOM modul. Na jinem nahradnim GW x86 serveru si tedy zapojim novy DOM modul, naimportuji konfiguraci ze zalohy produkcniho systemu. Nejsem si ale jisty co se stane, jakmile ten DOM modul dam do produkcni GW, tj. jak docilit toho, aby se to ihned chytlo a nemusel neco dokonfigurovavat. Jde to vubec? Interface atd. vse bude pojmenovane 1:1, s tim problem nemam, jen nevim zda mam i na zaloznim GW zmenit MAC adresy sitovek tak, aby odpovidaly tomu co je na hlavni GW. Diky za odpovedi.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Podle mě se ti tohle nepovede + samozřejmě budeš mít problém s licencí.
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 4 years ago

rsaf píše:Podle mě se ti tohle nepovede + samozřejmě budeš mít problém s licencí.


Proc problem s licenci? Na novy DOM modul mam koupenou licenci, tj. chci vymenit disk za disk, kde na oba disky mam koupenou licenci zvlast.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

dělej všechno na cílovým stroji. To je moje doporučení.

Na starým disku upgraduj na stejnou verzi mikrotiku, udělej export compact, zapni novej disk, srovnej verzi, udělej reset konfigurace a pak tam dávej postupně import.

Tohle je přesně ten případ proč používat "interface list". Většina velkoobjemových dat jako je firewall bude fungovat dál a jenom upravíš to co za iface má bejt v daném iface listu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 4 years ago

hapi píše:dělej všechno na cílovým stroji. To je moje doporučení.

Na starým disku upgraduj na stejnou verzi mikrotiku, udělej export compact, zapni novej disk, srovnej verzi, udělej reset konfigurace a pak tam dávej postupně import.

Tohle je přesně ten případ proč používat "interface list". Většina velkoobjemových dat jako je firewall bude fungovat dál a jenom upravíš to co za iface má bejt v daném iface listu.


Jasne hapi, tento zpusob znam, jen jsem chtel udelat minimalni vypadek. Kdyz to budu delat na cilovem PC, tak udelam vypadek 15-20 minut, nez vse naimportuju / zkontroluju, ale ok, asi to jinak nepujde :-).
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

no jo tak to budeš muset bejt vzhůru ještě kolem 2-3 ráno a udělat to. Nebo si vemeš nějaký RBčko a šoupneš ho tam než vyřešíš hlavní gw.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

Tak proces přenosu konfigurace byl zdárně dokončen. Ve finále jsem použil PSPAD pro kouskování. Ne, že by Word fungoval hůře, ale zde uvedené námitky kolegů byly na místě, psychologicky Word vypadá blbě. Podstatný rozdíl je ale v důležité funkci PSPADu a to je zobrazení počtu bytes nacuclých do schránky, což se zobrazuje online při tažení myší. Pozor, jen v poslední betaverzi 5.0.2 (341), dříve byla nějaká chyba. Není to úplně přesné z důvodu konců řádků atd., ale pokud jsem nasával 35 kB (limit Mikrotiku je údajně 40 kB), neseklo se to nikdy. Pak se stane z otravné práce práce docela příjemná. V závěru stačilo přepsat názvy USB a přehodit jeden adaptér z ETH na COMBO a vše jede OK. Po zapnutí provozu naskála spousta tunelů a routovací tabulka se dostala do očekávaného stavu, bez chyb. Výpadek nebyl skoro žádný. Nikdo kupodivu nevolal.
Další důležité věci, na které se čekalo: celá akce sledovala předevší snížení spotřeby. To se ukázalo také jako účelné, zrušením PC 3U routeru (děkuji mu za 7 let UPTIME bez jediného problému), vyhozením CISCO switche a letitého převodníku z optiky klesla spotřeba z 198W na 112W. Jestli dobře počítám, ročně to udělá skoro 5.000,- Kč za elektřinu. A také prodloužení výdrže baterie při výpadku EONu není rozhodně zanedbatelné.
Spokojenost je i se zátěží CPU. Prognózy sesypání CCR1009 při zátěži se ukázaly jako (zatím) neopodstatněné. Na PC byla zátěž 7-9 proc., na CCR1009 je to do 10 proc. Pokud nedojde ve špičce k nějakému nelineárnímu skoku, bude to asi v pohodě. To se ještě uvidí.
Pro zajímavost jsem změřil skutečný odběr CCR1009 v POE vstupu. Podotýkám, na stole, bez zátěže. Zde je (20,7V / 0,92A): ... mpcz, 8dec2019


CCR1009_bez_zateze_1.jpg
CCR1009_bez_zateze_1.jpg (203.18 KiB) Zobrazeno 1788 x
0 x