Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

OSPF

Návody a problémy s konfigurací.
suprafon
Příspěvky: 46
Registrován: 11 years ago

OSPF

Příspěvekod suprafon » 4 years ago

Zdravím,bohužel už nevím kam se obrátit,tak snad se najde někdo kdo tomu opravdu rozumí a vysvětlí mi kde je problém.

Discarding packet:MD5 authentication failed

source:..10.41.30.254

Invalid sequence number mine:51354

recaived:51355

Vše mám správně nastavené i nové verze je to za 2x bridge,ale vedlejší antena ze starým firmware tak tam problém není...dokonce mi to i naběhne ty routy s tou chybou,ale pak zase spadnou.....už mne nenapadá nic jiného než udělat jinej rozsach adres...Děkuji za podněty a nápady...jedná se o aktivní spoj
0 x

menicks
Příspěvky: 233
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod menicks » 4 years ago

Toto je bug MK: Invalid sequence number mine:51354 recaived:51355
Blbé MD5 heslo na této ip adrese: Discarding packet:MD5 authentication failed source:..10.41.30.254
0 x

suprafon
Příspěvky: 46
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod suprafon » 4 years ago

Hesla jsou správně,verze nové,id je v pořádku(nastaveno i natvrdo)routry se vidí v ospf ....vím že je to bug.....spíše nechápu že momentálně routování jede i s touto chybou,jde o to že mi už 2X spadlo bezdůvodně(bez vypadku radia)
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

ta chyba znamená že někde mezi routerama se ti mrví ospf provoz, je potřeba překontrolovat linku (propoj), mě se toto dělo třeba když jsem měl vlanu ve vlaně proti ciscu, tak se to z nějakého neznámého důvodu takto mrvilo, takových problémů může být X.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...