Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

přístup winbox mikrotik

Návody a problémy s konfigurací.
vojcekp
Příspěvky: 19
Registrován: 6 years ago

přístup winbox mikrotik

Příspěvekod vojcekp » 4 years ago

Zdravím,

řeším takovou prekérku a nevím jak z ní...

mám na jedné firmě co jsem přebral od původního IT hlavní Mikrotik RB1100x4 který dělá, Wan, LAN, DHCP, VPN L2TP a další ....
když jsem to zhruba před měsícem přebíral nastavil jsem si pro vzdálený přístup do MKT z mé veř. IP tzn Firewall > input > src adress x.x.x.x > action accept a posunul klasicky nahoru... připojení mi fungovalo v pohodě protože jsem tam byl vzdáleně potom připojený měnil hesla atd... před týdnem u mě nastala změna veř IP tzn mám nyní jinou IP než je povolená ve firewallu..... tak jsem tam dojel osobně abych si to přenastavil ale teď se nemohu do toho routeru dostat vůbec.
Hacknuté to není firma jede normálně RoS je verze 4.43.13.... přes winbox když se tam zkouším připojit tak píše could not connect to... zkouším to jak přes vnitřní IP tak přes MAC adresu ale se stejným výsledkem. je povolen pouze winbox tzn web,ssh,telnet (vše disable) nelze. napadá někoho jak se do něj dostat :-( už jsem zkoušel i poskytovatele aby mi na chvíli dal tu původní veř IP ale bohužel s O2 není řeč v tomto.

moc díky za rady.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

ještě tam máš RS232
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

mirek.k
Příspěvky: 796
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mirek.k » 4 years ago

Zkusil bych na WAN portu nasimulovat původní síť z notebooku.
Mirek
1 x

vojcekp
Příspěvky: 19
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod vojcekp » 4 years ago

ludvik píše:ještě tam máš RS232


dobrý nápad. předpokládám že stačí usb > rs232 a pak přes putty connect že?
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 4 years ago

Jestli má router USB, tak použij Mikrotik Woobm. Stojí to pár šupů a připojuje se to jako konzole. Tu blokuje málokdo.
​https://www.czc.cz/mikrotik-woobm-usb-bezdratovy-konfiguracni-usb-adapter/231639/produkt?gclid=EAIaIQobChMIvYDc4uXz5QIVWIjVCh06iA1hEAQYASABEgLd8PD_BwE
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

A nemáš jen stary Winbox? Mne se teď nějak dostal na plochu win na místo kde mivam Winbox 3.18 ten stary 3.13 a vsude mě to psalo spatne heslo a dostal jsem z toho taky fajn schizu než jsem na to přišel :grin:😁😁 podezřívam kolegu ze si hrál ... ale zatím nemám důkazy :joy:
0 x

MarekS
Příspěvky: 1
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod MarekS » 4 years ago

A nestačí pouze nasimulovat veřejnou síť, když je povolen pouze přístup z veřejky?

Odpojit WAN, místo gateway routeru dát vlastní router, na něm nastavit druhé rozhraní z rozsahu veřejky kam připojit PC s nastavenou správnou veřejkou?
Jasně, vyžaduje to odpojení WANu = výpadek.
0 x

mirek.k
Příspěvky: 796
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mirek.k » 4 years ago

MarekS píše:A nestačí pouze nasimulovat veřejnou síť, když je povolen pouze přístup z veřejky?

Odpojit WAN, místo gateway routeru dát vlastní router, na něm nastavit druhé rozhraní z rozsahu veřejky kam připojit PC s nastavenou správnou veřejkou?
Jasně, vyžaduje to odpojení WANu = výpadek.

Ano, to jsem radil o čtyři příspěvky výše...
0 x

vojcekp
Příspěvky: 19
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod vojcekp » 4 years ago

Ahoj, tak nakonec jsem tam dojel, propojil jsem noťas s mikrotikem přes usb>rs232, přes putty připojil konzoli, přidal v terminálu nové pravidlo ve firewallu ze správnou novou IP a vše funguje.

Moc díky za rady. :-)
0 x