Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

routovani podle portu + zmena portu

Návody a problémy s konfigurací.
dan72
Příspěvky: 4
Registrován: 4 years ago

routovani podle portu + zmena portu

Příspěvekod dan72 » 4 years ago

Dobrý den,

prosim o radu. Potrebuji provest routovani IPv4 na zaklade ciloveho portu packetu a zaroven zmenit cilovy port.
Kazdou operaci zvlast zvladam, ale ja to potrebuji dohromady (nebo po sobe) a to se mi nedari.


Routa podle portu:
ip firewall mangling
add action=route chain=prerouting dst-address=IP-A dst-port=44302 passthrough=yes protocol=tcp route-dst=IP-B
Ale co s tim cilovym portem? Potrebuji cilovy port 443. Dal uz mi to do DST-NATu nejde.


Zmena portu je DST-NAT action=redirect. Ten se ale neprovede, protoze packet byl odroutovany manglingem v preroutingu.


Nebo treba na to jdu uplne spatne. Prosim o radu.
0 x

mirek.k
Příspěvky: 796
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mirek.k » 4 years ago

Asi úplně nerozumím, ale proč to neděláš v NAT, ale v Mangle?
To je úloha pro dst-nat. Tam lze definovat jak cílovou IP adresu, tak i port.
0 x

dan72
Příspěvky: 4
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod dan72 » 4 years ago

mirek.k píše:Asi úplně nerozumím, ale proč to neděláš v NAT, ale v Mangle?
To je úloha pro dst-nat. Tam lze definovat jak cílovou IP adresu, tak i port.


No je to proto, ze ja potrebuji ROUTOVAT podle PORTu a hlavne pritom ZMENIT cilovy port.
Potiz je v tom, ze stejna cilova adresa, musi projit jinou siti v zavislosti na puvodnim cilovem portu.
0 x

mirek.k
Příspěvky: 796
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mirek.k » 4 years ago

dan72 píše:
mirek.k píše:Asi úplně nerozumím, ale proč to neděláš v NAT, ale v Mangle?
To je úloha pro dst-nat. Tam lze definovat jak cílovou IP adresu, tak i port.


No je to proto, ze ja potrebuji ROUTOVAT podle PORTu a hlavne pritom ZMENIT cilovy port.
Potiz je v tom, ze stejna cilova adresa, musi projit jinou siti v zavislosti na puvodnim cilovem portu.

No vždyť jo. Nastavíš pravidlo, že pokud přijde packet na IP a port, pošleš ho na jinou IP a port.
0 x

dan72
Příspěvky: 4
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod dan72 » 4 years ago

mirek.k píše:
dan72 píše:
mirek.k píše:Asi úplně nerozumím, ale proč to neděláš v NAT, ale v Mangle?
To je úloha pro dst-nat. Tam lze definovat jak cílovou IP adresu, tak i port.


No je to proto, ze ja potrebuji ROUTOVAT podle PORTu a hlavne pritom ZMENIT cilovy port.
Potiz je v tom, ze stejna cilova adresa, musi projit jinou siti v zavislosti na puvodnim cilovem portu.

No vždyť jo. Nastavíš pravidlo, že pokud přijde packet na IP a port, pošleš ho na jinou IP a port.


No to je prave ta chyba. Ja ho nemuzu poslat na jinou IP. Ja ho musim SMEROVAT jinou branou. Cilova IP musi zustat stejna.
0 x

mirek.k
Příspěvky: 796
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mirek.k » 4 years ago

To je dost zásadní informace, která nebyla zřejmá z prvotního popisu. Tady neporadím.
0 x

Noxus28
Příspěvky: 439
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Noxus28 » 4 years ago

tak si to rozdeľme na drobné či som to správne pochopil:

- máš komunikáciu z IP alebo siete ktorá smeruje na známu IP(1.2.3.4) a port 44302 a ty chceš aby smerovala na tú istú známu IP (1.2.3.4) port 443 ALE iným výstupným interface ako je tvoja default gateway? A má sa touto cestou vydať len táto komunikácia alebo všetko čo bude smerovať na 1.2.3.4-?
0 x
MTCNA, MTCRE, MTCTCE a furt toho viem málo 🤓

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Líp popis tu situaci, nedá z toho pochopit co chceš. Ideálně na příkladu.
0 x

dan72
Příspěvky: 4
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod dan72 » 4 years ago

Noxus28 píše:tak si to rozdeľme na drobné či som to správne pochopil:

- máš komunikáciu z IP alebo siete ktorá smeruje na známu IP(1.2.3.4) a port 44302 a ty chceš aby smerovala na tú istú známu IP (1.2.3.4) port 443 ALE iným výstupným interface ako je tvoja default gateway? A má sa touto cestou vydať len táto komunikácia alebo všetko čo bude smerovať na 1.2.3.4-?


Podrobnejsi popis:
Windows stroj se ma na HTTPS dotazovat ruznych serveru, ktere jsou na routovanych vzdalenych lokalnich sitich (172.16.45.0/24). Sluzba ma vzdy stejnou IP adresu coz neovlivnim (1.1.1.149). Protoze cela trasa ma by transparentni a protoze si cilovy server kontroluje, jak je sluzba volana a rozhodl jsem se posilat pakety do prislusnych siti podle cisla ciloveho portu (lepsi reseni mne nenapada). Tedy server vola cilovou adresu a TCP portem urcuje kde se ten cilovy server nachazi. Cilova adresa je routovana na koncentrator, ktery podle portu posle dotaz do spravne site.
Dnes v noci mne napadlo takove trochu zoufale reseni.


Nastaveni na koncetratoru:
- proste to prelozim do transportni sítě na spravnem portu

Kód: Vybrat vše


/ip firewall nat

add action=dst-nat chain=dstnat comment="lokalita 02" \
    dst-address=1.1.1.149 dst-port=44302 in-interface=ether1-uplink \
    protocol=tcp to-addresses=172.16.45.2 to-ports=443
[code]

Nastaveni na klientovi:
- DST-NATem to prelozim na spravnou cilovou adresu
- a SRC-NATem zajistim aby to melo spravnou zdrojovu adresu

[/code]
/ip firewall nat
add action=dst-nat chain=dstnat dst-port=443 in-interface=sstp-office protocol=tcp \
    to-addresses=1.1.1.149 to-ports=443
add action=src-nat chain=srcnat dst-address=1.1.1.149 dst-port=443 \
    out-interface=ether3-endpoint protocol=tcp to-addresses=10.10.10.148

/ip route
add distance=1 dst-address=10.10.10.128/25 gateway=ether3-endpoint





Je to sice funkcni, ale zda se mi to zbytecne slozite. Dvoji, resp. troji preklad NATem asi neni uplne idealni.
Napada Vas neco lepsiho?
0 x

Noxus28
Příspěvky: 439
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Noxus28 » 4 years ago

No veľmi inak ako 2x DST-nat to asi nepôjde. SRC-nat je dosť otázny, pokiaľ sú vzdialené lokality routované a majú routu aj na win server prečo ho potrebuješ? Jedine ak sa ti to cestou niekde už srcnatlo čo by bolo lepšie vyriešiť výnimkou ako to znovu natovať na konci
0 x
MTCNA, MTCRE, MTCTCE a furt toho viem málo 🤓