Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AP pro hosty

Návody a problémy s konfigurací.
Aleš
Příspěvky: 2
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

AP pro hosty

Příspěvekod Aleš » 4 years ago

Zdravím, potřeboval bych poradit s WiFi sítí pro hosty.
Potřebuju na Hap AC2 nastavit kromě LAN i druhou bezdrátovou síť pro hosty co si přinášejí různý jejich nečistý zařízení. Nechci aby měli přístup mezi sebou nebo do LAN, pouze do internetu.
Zatím sem nastavil jako samostatný virtuální interface k 2,4GHz wireless interfacu, bez bridge, s vypnutým default-forwardem a ve FW mám pravidlo ve forward chainu který dropne všechny pakety od hostů pokud neodcházejí z WAN interfacu a další na input chainu který dropne vše od hostů co nejde na adresu virtuálního wireless interfacu. Pak mám pro hosty DHCP server přímo na virtuálním wireless interfacu ale ten se ve winboxu probarví červeně když nejsou připojení žádní hosté.
S čím si nejsem úplně jistý - je normální že se DHCP server přímo na neaktivním interfacu probarvuje červeně? Existuje nějaké jednodušší řešení a já tu vymýšlím nesmysly?
Předem dík za radu
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 4 years ago

0 x