Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Odesílání emailu via server vyžadující SMTP AUTH

Návody a problémy s konfigurací.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Odesílání emailu via server vyžadující SMTP AUTH

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

Zdravím, nějak nemůžu najít, jak odesílat emaily skrze server vyžadující SMTP AUTH. V dotyčné verzi mikrotiku nikde nevidím potřebné chlívečky. Řešil to již prosím někdo a vyřešil? Děkuji, 30sep2019
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 4 years ago

Kód: Vybrat vše

/tool e-mail set address=mail.mpcz.cz from="SuperRouterMPCZ@mpcz.cz" password=supertajnyhesloMPCZ port=465 start-tls=yes user=mpcz@mpcz.cz
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

Vím, že je to rukama/hlavou, kde mám hledat chybu? Email neodejde, v logu po chvíli timeout. Může to ovlivňovat nastavení RB? Dík, mpcz, 30sep2019
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 4 years ago

mpcz píše:Vím, že je to rukama/hlavou, kde mám hledat chybu? Email neodejde, v logu po chvíli timeout. Může to ovlivňovat nastavení RB? Dík, mpcz, 30sep2019


neznam Tvuj cfg posty, ale zacal bych v logu mail serveru, jestli ho vubec kontaktuje to RB, popr. zkusit zmenit SMTP port
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

Dík, bohužel ten SMTP server není můj a s provozovatelem/podporou se nedalo domluvit. Asi nastoupí starý dobrý WireShark. mpcz, 2oct2019
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 4 years ago

mpcz píše:Dík, bohužel ten SMTP server není můj a s provozovatelem/podporou se nedalo domluvit. Asi nastoupí starý dobrý WireShark. mpcz, 2oct2019


tak si to vyzkousej napred na nejakym jinym/svym mailserveru. nez se srat z wiresharkem..
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

mirek.k
Příspěvky: 796
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mirek.k » 4 years ago

Ja bych to spiše vyzkoušel ze stejné sítě z PC se stejným nastavením.
0 x

Uživatelský avatar
LaCosta
Příspěvky: 168
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LaCosta » 4 years ago

I ked starttls sa da pouzit aj u ssl, skus pouzit port 587 (submission) alebo 25. U portu 465 sa nativne pouziva ssl a MT to tusim priamo nevie ... Ak teda smtp podporuje 587 u daneho poskytovatela.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

Tak problém byl v blokaci u poskytovatele, a port je správně 25. Vše už funguje. Závěr pro ty co začínají jako já: skrze mikrotik LZE odesílat emaily, které vyžadují SMTP AUTH. Přimlouvám se za malou úpravu ve Winboxu, aby to bylo úplně jasné již z těch chlívečků, což mi přijde, že není. Dík všem. mpcz, 2oct2019
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 4 years ago

mpcz píše:Tak problém byl v blokaci u poskytovatele, a port je správně 25. Vše už funguje. Závěr pro ty co začínají jako já: skrze mikrotik LZE odesílat emaily, které vyžadují SMTP AUTH. Přimlouvám se za malou úpravu ve Winboxu, aby to bylo úplně jasné již z těch chlívečků, což mi přijde, že není. Dík všem. mpcz, 2oct2019


Poskytovatel blokuje port 25 nebo 465? Nejak tomu nerozumim..
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

Port je 25. Jestli blokuje 465 nevím, ale po jeho zásahu a změny portu z 465 na 25 se to rozběhlo. Server není můj, tím pádem víc nevím, jen to, že to už chodí. mpcz, 2oct2019
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 4 years ago

Na portu 25 to asi neni moc sifrovany, co?

Otazka: jde timto postupem odesilat maily i pres gmail jako juj SMTP? Myslim ze ten to odmital, jedine sifrovane...
0 x

fuzzy
Příspěvky: 3
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod fuzzy » 4 years ago

gmail přes port 25 nejspíš nepůjde.

Mě funguje konfigurace:
/tool e-mail
set address=108.177.15.108 from=jmeno@gmail.com password=tajneheslo port=587 start-tls=yes user=jmeno
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 4 years ago

A jde ta adresa i FQDN nebo musi byt IP?
0 x

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 4 years ago

Je potřeba tam dát IP.

Jestli máš strach, že se ti IP změní a SMTP nebude fungovat, tak si udělej skript, který ti ten DNS název přeloží na IP a pak tu IP dosadí do nastavení SMTP
0 x