Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Mikrotik misto O2 modemu

Návody a problémy s konfigurací.
x2007x
Příspěvky: 12
Registrován: 11 years ago

Mikrotik misto O2 modemu

Příspěvekod x2007x » 5 years ago

Dobrý den, mám v jedné firmě modem Zyxell p-660 nastavený do bridge (vytočí spojení O2) a všechnu komunikaci NAT na danou IP adresu. Na IP adrese je mikrotik RB450G. Funguje to léta. Ted asi poslední týden začal Internet padat. Po restartu běží, na O2 samozřjemě žádný problém, linka se jim až k modemu nerozpojuje a jejich modem je dostupný.
Vyměnil jsem mikrotik za nový, nastavil pravidla všechno běželo asi 24 hodin. Od včerejška zase nejde. Mám pocit, že chyba je v modemu.

Nemáte někdo návod nebo nešel by nastavit Mikrotik tak, aby rovnou vytáčel O2 linku bez modemu. Nechce se mi koupit nový modem jen proto, aby opět všechno přeposílal dál. Celé to uspořádání mi příjde krkolomné.

Děkuji za rady už předem.
0 x

Uživatelský avatar
michnzee
Příspěvky: 189
Registrován: 11 years ago
Bydliště: Praha, Žižkov

Příspěvekod michnzee » 5 years ago

Mikrotik není "modem" a neumí jej technicky nahradit. V tomto případě zkusit vyměnit jiný ADSL/VDSL modem, nemusí se kupovat nový, lidi se jich často zbavují za minimální ceny.
0 x
::RouterLEGOboard::

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Modem tam mít musíš, však mikrotik nemá v sobě VDSL modem :) Nevím, jak jinak by jsi to chtěl udělat. Max někdy ke konci roku bude mít asi O2 od Cetinu Terminály VDSL, který budou defautně v bridge. Píšu už stejně jak kolega :)
1 x

x2007x
Příspěvky: 12
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod x2007x » 5 years ago

Děkuji všem
0 x