Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nanostation M5 + Mikrotik nefunkční VPN

Návody a problémy s konfigurací.
jdf
Příspěvky: 3
Registrován: 5 years ago

Nanostation M5 + Mikrotik nefunkční VPN

Příspěvekod jdf » 5 years ago

Ahojte potřeboval bych poradit, už si fakt nevím s tím rady.
Mám od ISP antenu nanostation loco M5 která běží v režimu Router běží tam DHCP a ten mi přiděluje adresy k tomu mám připojený Mikrotik RB962UiGS, mám veřejnou IP adresu a snažím se o to abych si z venku vytočil vpn a dostal se do lokální sítě.
Na mikrotiku mám nastavený vpn server prozatím v protokolu pptp, který potom překopu na l2tp/ipsec. Pokud vytočím na locale vpn tak mi to funguje ale jakmile vytočím vpn z venku tak se nikdy nepřipojím a skončí to hláškou, že:

The network connection between your computer and the VPN server was interrupted. This can be caused by a problem in the VPN transmission and is commonly the result of internet latency or simply that your VPN server has reached capacity.
Please try to reconnect to the VPN server.

Firewall na mikrotiku mám nastavený jak pro dst.port 1723 tak i protocol 47 gre.
Již jsem i zkoušel ten nanostation překopnout z modu router na bridge a nadatloval jsem vše z wanu do mikrotiku aby vše dělal mikrotik ale to taky nefungovalo. Furt na to nemůžu přijít projel jsem tunu info na webu ale nikdy nic nefungovalo, má někdo pomoc nebo radu co s tím?

mockrát děkuji

jdf.
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 5 years ago

Jakým způsobem se zvenku připojuješ ? Přes mobilní připojení na telefonu kde si vytvoříš hotspot a děláš to na notasu ?
0 x

jdf
Příspěvky: 3
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod jdf » 5 years ago

přez mobil jsem to zkoušel ale to mi nefungovalo, a jinak jsem to zkoušel, že jsem připojen přes teamviewer na firemní stroj a tam mám ve win nastaven integr. vpn pptp přípoj.
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 5 years ago

No napadlo mě jenom jestli nemáš iPhone, protože s ppoe přes iphone neuspěješ. Kvůli zabezpečení to už nepodporují.
0 x

jdf
Příspěvky: 3
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod jdf » 5 years ago

iphone mám ale měl jsem kvuli testu nastavený i l2tp/ipsec a to stejně nefungovalo v každém případě to vypadá, že jsem to asi prolomil musím to ještě pořádně otestovat ale vypadá to, že nestačilo mít na mikrotiku port 1723 musel jsem ho nastavit i na AP od ISP.
0 x