Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

internet cez USB

Návody a problémy s konfigurací.
stefpete
Příspěvky: 30
Registrován: 10 years ago

internet cez USB

Příspěvekod stefpete » 5 years ago

ahojte mám problem doteraz som používal mikrotik a USB modem Huavei so sim kartou ako pristup na internet a nebol problem. Dva dni dozadu sa mi resetol sam od seba router a internet mi prestal fungovať. Aj som to všetko resetol do default nakonfiguroval som MK nanovo a internet nefunguje. V čom môže byť problém vie niekto poradit ? Ďakujem za pomoc
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 5 years ago

stefpete píše:ahojte mám problem doteraz som používal mikrotik a USB modem Huavei so sim kartou ako pristup na internet a nebol problem. Dva dni dozadu sa mi resetol sam od seba router a internet mi prestal fungovať. Aj som to všetko resetol do default nakonfiguroval som MK nanovo a internet nefunguje. V čom môže byť problém vie niekto poradit ? Ďakujem za pomoc


Je správně nastavené APN?
Jinak co mám zkušenosti s dvěmi LTE klíčenkami od Huawei, tak žádná sláva. Jedna z nich přestala fungovat po roce provozu a druhá už taky nejede jako když byla nová...
0 x

stefpete
Příspěvky: 30
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod stefpete » 5 years ago

APN aj všetko je správne lebo to bolo všetko funkčné, Na modeme aj vidim že mi načíta IP adresu, len intrnet nefunguje.
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 5 years ago

stefpete píše:APN aj všetko je správne lebo to bolo všetko funkčné, Na modeme aj vidim že mi načíta IP adresu, len intrnet nefunguje.

To by mohla být nenastavená adresa DNS serveru.
Jinak funguje ten USB modem v počítači? Tím by se ověřilo, že je v pořádku...
0 x

stefpete
Příspěvky: 30
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod stefpete » 5 years ago

Ano USB modem funguje v PC to bolo prve cim som zacal. Len som si vsimolže v ponuke masquarade neviem povolit aby to islo von cez ten usb modem, mam tam ponuky LAN, WAN, a všetko. ci tu nemoze byt chyba??
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 5 years ago

stefpete píše:Ano USB modem funguje v PC to bolo prve cim som zacal. Len som si vsimolže v ponuke masquarade neviem povolit aby to islo von cez ten usb modem, mam tam ponuky LAN, WAN, a všetko. ci tu nemoze byt chyba??

Tak s mikrotikem moc neporadím. Ale svého času jsem tyhle modemy (k5150 a e3372) provozoval naprosto bezproblémově v levném WiFi routeru od ASUSu, jakýmkoli s USB, např. RT-AC52U B1. Tam to běželo spolehlivě.
Jinak bych zkusil googlit typ modemu + mikrotik a začít s routerem v továrním nastavení.
0 x

stefpete
Příspěvky: 30
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod stefpete » 5 years ago

ok ved aj to robim ja mam z mikrotikom len tie najlepsie skusenosti, vsetkosa tam da robit len tazsie sa na to prichadza. clovek sa uci stale, idem hladat dalej a skusat.
0 x