Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

MK RB RBcAP2nD, cAP (pripojeni bez jednoho páru v UTP)

Návody a problémy s konfigurací.
Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

MK RB RBcAP2nD, cAP (pripojeni bez jednoho páru v UTP)

Příspěvekod 3com » 5 years ago

Řešil někdy někdo jak připojit Mikrotik domácí AP, který je napájený pomocí POE bez jednoho funkčního páru v UTP mezí ním a POE? Na novostavbě byl stavbyvedoucí tak zkušený, že UTP mezi (Rozvaděčem-AP na stropě) zazdil a jeden pár (oranžový a oranžovo bílý vodič jsou někde přerušené). Jak víme tak piny v RJ45= 1,2,3 + 6 jsou data, 4,5 + 7,8 je napájení + a - pol. Když na barvy nehledíme a na obou stranách se dají stějně 1,2,3+6 + 5 a 8 napájení (4+7 nezapojeno=ty jakože přerušené oranžový a oranžovo bílý vodič) Tak to nejede... Nezkoušel to někdo jestli opravdu potřebuje MK oba ty + i - zapojené a nejsou navzájem v něm proklemovány? Že to nepřenese jenom jeden vodič - a jeden vodič +? Je to na vzdálenost jenom 5m....
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

To půjde. Stejně ti nezbývá, než to zkusit ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

V prvni rade zabit zednika !!!
Druhak fungovat to bude odzkouseno na sxtcku stalo se nam neco podobnyho.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

To půjde, ale v podstatě je to stejně zabitý (do budoucna). Seš omezenej na 100Mbit takže sekání se jednou stejně nevyhne
0 x