Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

RB750Gr3 - problém s nastavením po aktualizaci SF

Návody a problémy s konfigurací.
N0rthKing
Příspěvky: 8
Registrován: 5 years ago

Re: RB750Gr3 - problém s nastavením po aktualizaci SF

Příspěvekod N0rthKing » 5 years ago

Ja na Androide pouzivam WiFiAnalyzer (open-source)
Přílohy
Screenshot_20190331-160547_1.png
Screenshot_20190331-160547_1.png (90.58 KiB) Zobrazeno 1594 x
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Ani jsem to (WiFiAnalyzer) nestačil vyzkoušet. Než jsem se něco dozvěděl, natlačili mi tam reklamu na zahradní hadici, dámské kalhotky a ještě několik dalších. Bezva SW. Nakonec jsem skončil u jakési apl. od UBNT - WiFiman, která dělala vše, co jsem potřeboval a bez otravných reklam. Netvrdím, že je nejlepší, ale momentálně vyhověla. mpcz, 31mar2019
0 x

N0rthKing
Příspěvky: 8
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod N0rthKing » 5 years ago

Na google play je dostupnych viacero aplikacii a nazvom wifianalyzer. Ta, ktorej screenshot som posielal je: wifianalyzer (open-source)
1 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 5 years ago

mpcz píše:Ani jsem to (WiFiAnalyzer) nestačil vyzkoušet. Než jsem se něco dozvěděl, natlačili mi tam reklamu na zahradní hadici, dámské kalhotky a ještě několik dalších. Bezva SW. Nakonec jsem skončil u jakési apl. od UBNT - WiFiman, která dělala vše, co jsem potřeboval a bez otravných reklam. Netvrdím, že je nejlepší, ale momentálně vyhověla. mpcz, 31mar2019


Špatná verze wifi analyzeru. Bohužel se několik chytráků zkouší svézt na cizím úspěchu a pojmenovali svoji appku stejně.

Správná verze viz. N0rthKing
1 x

osteidl
Příspěvky: 12
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod osteidl » 5 years ago

mpcz píše:No to se mi moc nezdá, ale dnes jdu k paní účetní, tak se jí na to zeptám a omrknu, co skutečně podepsala.
V té souvislosti: co by kdo prosím doporučil za aplikaci do Androidu na scanování v 2,4ce? SSID, dB, mac atd. Děkuji, mpcz, 31mar2019


Já používám Wifi analyzer. Nenáročná appka, kde je vše potřebné a umí i 5Ghz sítě.
Jinak co se týče Wifi free, tak můj modem je bez wifi, tím pádem nemůže Wifi free poskytovat.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

OK, opravdu je jich několik se stejným názvem. Asi jsem našel ten pravý, nevypadá špatně, nechal jsem si oba.
VPNka účetní opět z ničeho nic vypadla a nefunguje. Evidentně to souvisí se službou Wi-Free. Jen pro zajímavost - i když si paní vypla WiFi adaptér v modemu, Wi-Free vesele vysílalo dál, což není úplně očekávatelná reakce. O chybě se ví, doporučili několikrát restartovat (resetovat) modem. No, i kdyby to pomohlo, stále je tu nebezpečí, že se problém z ničeho nic objeví, takže toto řešení se jí moc nezamlouvá. Druhé řešení je, že modem provider vymění, ale za úhradu a to se paní účetní už nelíbí vůbec. No, uvidíme. mpcz, 1apr2019
0 x