Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

MikrotikRB - přístup

Návody a problémy s konfigurací.
RybaNaPet
Příspěvky: 24
Registrován: 5 years ago

MikrotikRB - přístup

Příspěvekod RybaNaPet » 5 years ago

Zdravím,

nejdříve bych rád uvedl že s produkty Mikrotik nejsem moc velký kamarád, nicméně jsem přišel k nějakým síťovým prvkům a momentálně řeším jeden problém. Z nějakého důvodu se nedostanu na router přes Winbox a ping na něj (gateway v LAN) hází timeouty. Nicméně router je naživu, funguje, internet běhá. Během dne to šlo, nevím jestli jsem něco špatně odklikl v konfiguraci, nevím. Nějaký způsob jak se na něj dostat a vyřešit tento problém, aniž bych musel natvrdo resetovat ?
edit: jedná se o RB1100AHx4

Děkuji za vaše rady.

><(((">
0 x
><(((">

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

RS232
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

Ze by zazviratkovanej rb :)
Zkus co mrknout co mas otevrenyho za porty pripadne jestli nemas nejakej kontinualni odchozi trafikt a tak ;)
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

RybaNaPet
Příspěvky: 24
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod RybaNaPet » 5 years ago

Někde nějaký "návod" jak se tam dostat přes to RS232 ? Kabel tu snad někde mám, popř. pokud na to funguje takový ten modrý konzolový (jedna strana RS232, druhá RJ45) co chodí s Cisco věcma.
Portů je otevřeno několik - většinou taková ta klasika - mail, vpn, vzdálená plocha a celkově potřebný přístup k serverům.
Teď se bohužel nepodívám - nevím jak - když se tam nedostanu.

Díky.

><(((">
0 x
><(((">

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 5 years ago

Co zkusit port scan? :))) myslím ze to umí i jiný MK. Eventuálně i z telefonu
IMG_3807.PNG
IMG_3807.PNG (141.04 KiB) Zobrazeno 2278 x
zkouším tím občas když něco nastavuji.
0 x

RybaNaPet
Příspěvky: 24
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod RybaNaPet » 5 years ago

Tak jsem to zkoušel projet programem - Advanced Port Scanner a port to nenajde žádný (oproti ostatním). To je opravdu divné.
Zkoušel jsem scanovat jak TCP tak UDP. Nicméně to všechno funguje (maily, internet apod.). Všiml jsem si ještě jedné věci a tou je rapidně zpomalená rychlost internetu. A ještě včera jsem blokoval jednu IP adresu z Ruska, která mi furt "ťukala" na dveře na port ke vzdálené ploše (našel jsem ji na Googlu v souvislosti s BruteForce útoky, tak jestli to s tím nemůže mít souvislost).

Díky.

><(((">
0 x
><(((">

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 5 years ago

Podle popisu bude nejjednodušší MK vyresetovat a nahrát backup. Než hodiny laborovat a zkoušet.
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 5 years ago

Vidím to na drop na inputu z lan. Pokud má to RB otevřený nějaký port na WANu, tak to zkusit přes něj. Jinak reset, popř. netinstall.

A nebo jak se tady píše, přes sériovou konzoli. Buď null modem + PC s COM1 portem nebo usb kabel s převodnikem.
0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

RybaNaPet
Příspěvky: 24
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod RybaNaPet » 5 years ago

Vyřešeno nahráním zálohy.
Problém byl nakonec asi na dropu z LAN. Člověk se "možná" uklikl a dokonale se odřízl.
Děkuji všem za ochotu. :thumbsup:
><(((">
0 x
><(((">

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

pokud by jsi mel DROP na LAN, tak pomoci MAC adresy by jsi se tam dostal ...
1 x