Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

only AC sektor

Návody a problémy s konfigurací.
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

only AC sektor

Příspěvekod honzam » 5 years ago

Provozujete někdo onlyAC na sektoru s NV2? Teď jsem to na jednom hornu30 zkusil onlyAC, je tam na zkoušku jen jeden klient.
AP = horn30 + M11 + r11e-AC
klient = LHGxl AC
signály kolem 50

V režimu onlyN stabilně kolem 88Mbit.
onlyAC - kolísajících 65Mbit

kanály stejné, všechno stejné. Pouze změna na AC
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 5 years ago

Zde je spooooousta informací.

viewtopic.php?f=7&t=25761

V kostce - chyba na straně mikrotiku (hlavně v případě ARMu), ale vypadá to, že s novýma verzema začíná přicházet nějaké zlepšování.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

Tohle téma znám. Ale ARM <-> ARM mě jede 125Mbit v NV2 s 6.44.1

Ale M11 jako sektor a klient ARM se chová lépe v onlyN. Jakmile zapnu only AC tak jde propustnost do kopru. Tohle jsem chtěl řešit...
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

Původní klient který nejel dobře něměl úplně čistou viditelnost na vysílač. Přehazuji další klienty na sektor a najednou to jede. Je potřeba mít prostě dobré CCQ.
Na sektoru zapnuto NV2. Test je od klienta
Přílohy
onlyAC.jpg
onlyAC.jpg (138.01 KiB) Zobrazeno 2569 x
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Zdravím, těch 110Mbit mě to jede i ve 802.11 a staré kombinaci SXT SA vs. SXT lite, mipsbe 6.42.5. V čem je prosím to kouzlo AC módu? Dík, 14apr2019
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

mpcz píše:Zdravím, těch 110Mbit mě to jede i ve 802.11 a staré kombinaci SXT SA vs. SXT lite, mipsbe 6.42.5. V čem je prosím to kouzlo AC módu? Dík, 14apr2019

Celkem v ničem. Protože v onlyN to dá 100Mbit a v modu onlyAC to dá 120Mbit. Čili výhoda skoro nula. Byl to jen takový test
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 5 years ago

honzam píše:
mpcz píše:Zdravím, těch 110Mbit mě to jede i ve 802.11 a staré kombinaci SXT SA vs. SXT lite, mipsbe 6.42.5. V čem je prosím to kouzlo AC módu? Dík, 14apr2019

Celkem v ničem. Protože v onlyN to dá 100Mbit a v modu onlyAC to dá 120Mbit. Čili výhoda skoro nula. Byl to jen takový test


A kolik to jede na jedno spojení ? Mám pocit že v těch nových verzích to jede na 20 když to nevyplníš. Nebo nejlépe speedtest na straně klienta.
0 x

coolerman1
Příspěvky: 326
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod coolerman1 » 5 years ago

Ako je nadstavený klient a AP na superchannel alebo detaily a regulátory domain ,ak nadstavim regulátory domain tak si automaticky nastavuje výkon a nedovoľuje taký signál
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

Robotvor píše:
honzam píše:
mpcz píše:Zdravím, těch 110Mbit mě to jede i ve 802.11 a staré kombinaci SXT SA vs. SXT lite, mipsbe 6.42.5. V čem je prosím to kouzlo AC módu? Dík, 14apr2019

Celkem v ničem. Protože v onlyN to dá 100Mbit a v modu onlyAC to dá 120Mbit. Čili výhoda skoro nula. Byl to jen takový test


A kolik to jede na jedno spojení ? Mám pocit že v těch nových verzích to jede na 20 když to nevyplníš. Nebo nejlépe speedtest na straně klienta.

Ano je to na 20. Teď už je přepnutý do N takže nemám jak testovat.

coolerman1 píše:Ako je nadstavený klient a AP na superchannel alebo detaily a regulátory domain ,ak nadstavim regulátory domain tak si automaticky nastavuje výkon a nedovoľuje taký signál
Řešilo se v jiném tématu. Nesmíš tam mít ČR.
0 x